מ.ס אשדוד התחמשה בשחקן רכש ראשון בחלון העברות הנוכחי, מדובר בבלם יגור פילפנקה בלמה של מכבי ת"א שהושאל לאשדוד עד תום העונה. אשדוד תישא ב- 50 אחוז משכרו של הבלם.

מאמן אשדוד, עמיר תורג׳מן, שעקב אחרי הבלם עוד בתקופתו במחלקת הסקאוטינג של מכבי ת"א, פנה לקבוצתו לשעבר במטרה לסגור את העסקה. כחלק מהעסקה, למכבי הזכות להאריך את חוזהו של הבלם בתום העונה.

ומה העסקה אומרת על עתידו של קינדה? לא הרבה למרבה ההפתעה. מכבי ת"א ביקשה זכות ראשונים על מכירתו של קינדה בקיץ, או כבר בינואר הקרוב תוך השאלתו לאשדוד עד תום העונה, באשדוד לא נתנו תשובה למכבי בעניין.

מה שאומר שאשדוד ראשית למכור את קינדה לכל קבוצה שתרצה ובימים הקרובים תעשה פגישה בין ג'קי בן זקן לאלונה ברקת מתוך מטרה לנסות לקדם את העסקה הזאת. 

אם כי יש גורמים שטוענים שהרצון של קינדה לשחק במכבי, יחד עם "התחממות" היחסים בין המועדונים שגם דור ז'אן ושחר פיבן שחקני מכבי ת"א שמושאלים לבית"ר ת"א/רמלה עשוים לחתום באשדוד ביממה הקרובה, אם כי במקרה של אשדוד וב"ש קשה מאד לנבא.

צילום: מ.ס אשדוד

הבלם עצמו אמר לאחר החתימה: "אני שמח להצטרף לשורות מ.ס. אשדוד ובטוח שאוכל להביא מנסיוני ולעזור לקבוצה במטרות שהציבה לעצמה עד לסיום העונה".

מנכ"ל מכבי תל אביבבן מנספורד, אמר לאתר הרשמי של המועדון: "איגור שמח להיות חלק ממשפחת מכבי תל אביב אבל בשלב זה של הקריירה שלו, הוא רוצה לשחק מידי שבוע.

אנו מבינים את רצונו והתשוקה שלו לשחק, לכן הגענו לסיכום על השאלה לאשדוד עד סוף העונה. נמשיך לעקוב אחרי איגור באשדוד. נשב לדון איתו בקיץ האם יהיה נכון עבור שני הצדדים להמשיך את ההתקשרות ואת המשך דרכו במועדון".

בעקבות הגעתו של פילפנקה באשדוד רוצים שקרלו ברוסיץ' יחזור לעמדת המגן השמאלי וייצב גם את משחק ההגנה של הקבוצה וגם יעזור לחלק ההתקפי כמגן תוקף.

פיליפנקה בן ה-29, שחקן נבחרת בלארוס, הצטרף לצהובים ממלאגה הספרדית ביוני 2016 לאחר שאושר לקבוצה להחתימו כשחקן שאינו זר. ב-7 ביולי הוא ערך את הופעת הבכורה שלו נגד גוריצה בסיבוב הראשון של מוקדמות הליגה האירופית.

הוא שותף ב-28 משחקים בכל המסגרות בעונתו הראשונה, אך בשנייה חלה דעיכה והוא שותף עד כה ב-4 משחקים בלבד בכל המסגרות  

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו