הפייטנים אבי אדרי, אבי אפנג'ר וזיו יחזקאלאשדוד היא בירת הפיוט בארץ ובעולם. היא המקום היחיד בארץ ובעולם היהודי בו יש תכנית שנתית לקיומם של 16 שבתות של שירת הבקשות מאז שנת 1988. אורחים מיוחדים מגיעים לחוויה מכל רחבי הארץ.

במרבית השבתות רבי דוד אדרי, מענקי מנחילי הפיוט ושירת הבקשות הוא שמנצח על שירת א-קפלה מרהיבה זו, כששירת הבקשות מתקיימות בארבע לפנות בוקר. כשהבקשות מתקיימות בתשע בערב, כמו השבת הזו, השרביט עובר לידיו של בנו ממשיכו אבי-אברהם אדרי.

בערב שבת הקרוב,  בשעה 21:00, ייתקיים ערב מיוחד במינו בבית הכנסת "אוהלי שם" ברחוב ברקת 5, רובע י"ז שירת הבקשות עם 32 פייטנים של המרכז לפיוט.

סערת הגשמים הצפויה, לא תמנע כנראה משוחרי שירת הבקשות להגיע למועדון זמר יהודי וייחודי זה. ואף שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב מבקשת להשתתף בחוויה.

צפו ברבי דוד אדרי בקטע משירת הבקשות:

מנכ"ל המשכן לאומניות מוטי מלכא נותן סקירה על ההסטוריה של המנהג באשדוד ומזמין את הציבור הרחב לערב המאוד ייחודי:

מוטי מלכא
"רק בעיר אשדוד יש גם את מעגל שירת הבקשות. זה התחיל עם רבי מאיר עמר ז"ל שאירגן את הבקשות באשדוד בשבת השנייה לעלותו ארצה לאשדוד ב-1965 וזה ממשיך מאז 1988 עם הקמת המרכז לפיוט ושירה-אשדוד על ידי ר' אלי בן-חמו ז"ל שהיה יו"ר המרכז, אריה אזולאי ראש העיר דאז, ד"ר יחיאל לסרי ועבדכם הנאמן הח"מ.

מזה כמה שנים שאנו מקיימים גם שלוש שבתות בשעה תשע בערב שבת. לאחר סעודת ערב שבת. כל מי שאוהב שירה, אוהב פיוט, אוהב מורשת טובה של שירת הבקשות במלוא הדרה. באשדוד זה קורה. תבואו. יש תה עם נענע ושיבא, קפה, תמרים וכוסית קטנה של רום".

את שירת הבקשות בשעה 4 לפנות בוקר מוביל רבי דוד אדרי ולצידו אנסמבל הפייטנים של המרכז לפיוט ושירה.
בית הכנסת אוהלי שם

בערב שבת הקרוב, י"ח בטבת, 05.01.2018 || "שבת פרשת שמות" בבית הכנסת "אוהלי שם" ברחוב ברקת 5, רובע י"ז באשדוד בשעה 21:00


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו