הרכש מתחיל להגיע. אמנן אין עדיין חתימה רשמית ושוב דבר לא סגור. אבל דומה שהמהלכים כבר מתחילים לזוז. באשדוד הגיעו לסיכום עם אחד המלפפונים אולי הכי חמים שיש בשוק, חלוץ הליגה הלאומית, דור ז'אן מבית"ר ת"א/רמלה. וכן עם בלם אותה קבוצה, שחר פיבן. 

באשדוד מקווים לסגור במהלך הימים הקרובים את העברתם של השניים. שני השחקנים שיחקו תחת עמיר תורג'מן עוד כשאימן את הקבוצה מהלאומית. 

ז'אן, שאף שיתף פעולה עם המאמן עוד בימיו כמאמן קבוצת הנוער של מכבי ת”א, צפוי לחתום במהלך היממה הקרובה על חוזה חדש במכבי ת"א במסגרתו יושאל לפחות עד תום העונה. 

קבוצתו הנוכחית של החלוץ הבטיחה לו בעל פה כי אם יקבל הצעה מקבוצה מליגת העל היא לא תעמוד בדרכו. בנוגע לבלם, לפיבן יש סעיף בחוזה בו הוא יכול להשתחרר בינואר לקבוצה בליגת העל ובאשדוד החליטו לנצל זאת.

השניים נמצאים על סף סיכום בקבוצה ונשארו מספר פרטים ביורוקרטיים לסגור כאשר במהלך הימים הקרובים הם צפויים להפוך לשחקני הקבוצה באופן רשמי.

בנוסף, עוד שני שחקנים שבאשדוד מאד רוצים שיגיעו הם אור אינברום שכבר סיכם את תנאיו באשדוד ואמור להגיע אם יגיע עד תום העונה, עכשיו מחכים לאישורה של גנט לה שייך אינברום למהלך.

דור ז'אן, צילום: בית"ר ת"א/רמלה

כמו כן, באשדוד רוצים מאד את בלם מכבי ת"א איגור פליפנקה וחושבים שמקצועית הוא יכול להתאים ולעזור מאד לאשדוד, הבעיה: העלות הכספית שלו גבוהה מאד ואשדוד לא תוכל לצרף אותו ללא השתתפות משמעותית בשכרו מצד מכבי ת"א.

גם השם של אילאל פרץ שחקנה של מכבי ת"א שמושאל לבני יהודה עלה כאופציה. בכל מקרה, נראה שחלק מהעסקות הללו בשיתוף עם מכבי ת"א מרזמים על חימום הגזרה לקראת המהלך שיביא את גדי קינדה לצהובים, שבאשדוד קיבלו החלטה שקינדה יסיים את העונה כשחקן אשדוד.

בקבוצה בודקים כיצד לשחרר את אדילסון באהיה, הקשר הברזילאי שפצוע, וייתכן מאוד כי בסופו של דבר אשדוד תיאלץ להקפיא אותו על מנת לפנות מקום לזר נוסף. 

הזר סידני דה פרייטאס אמור לשחק מחר מול הפועל אשקלון בגביע המדינה, וקרוב לוודאי שלאחר מכן יסיים את דרכו בקבוצה. 

עמיר תורג'מן, מאמן אשדוד התייחס לקראת חלון ההעברות: "יש שחקנים נוספים מלבד דור ז'אן ושחר פיבן, פשוט יש לנו שני משחקים בארבעה ימים ואנחנו צריכים להתרכז בהם.

מהיום נתרכז בשני המשחקים שלפנינו. ביום שלישי נחזור להתקדם עם חיזוק של שחקנים. כרגע מה שחשוב באמת זה הצלחת הקבוצה בשני המשחקים האלה ואנחנו יודעים גם שצריך להתחזק במספר שחקנים ואנחנו נעשה את זה.

אני חושב שבגלל פציעות של שחקנים בקישור חסר לנו עוד קשר שיימלא את המקום, יכול להיות שנצטרך גם בלם, זה תלוי אם נמצא. תוך כדי תנועה נראה מה המצב. חן עזריאל עוד לא חזר ובאהיה נפצע. לא נביא סתם אם זה לא מספיק טוב או פחות טוב ממה שיש לנו כרגע".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו