במשפחה אחת בהוד השרון גדלה ומתפתחת משפחה מוזיקלית מאין כמותה- זוג הורים שגדלו וחונכו בברית המועצות, האם ניגנה על פסנתר והאב על כינור, בעיקר כתחביב ולהם שלוש בנות- כולן פסנתרניות. השתיים הגדולות יותר החלו ללמוד עם מורים שונים וכעת כל האחיות- לומדות עם המורה טטיאנה קוזלוב שמבחינת כל מביני הדבר היא מהמורות הטובות בארץ.  
שלוש אחיות על פסנתר- לתמיד
הם הולכים כמשפחה אחת גדולה ומאושרת יחד לקונצרטים שונים והמוזיקה הקלאסית הפכה למוקד ומרכז החיים שלהם. את החופשות המשפחתיות, הם עושים "על הדרך" עם ההשתתפות של הבנות בתחרויות וקונצרטים בינלאומיים.

שני התחילה לנגן בגיל מאוד צעיר (4 וחצי) וניכר כי יש לה את האופי הכי חזק עם רצון עז להיות פסנתרנית ברמה עולמית, מהרגע שזוכרת עצמה היא מוזיקאית, לפני כשנה זכתה במקום ה- 2 בקונצרטו בתחרות בארה"ב ובפרס עידוד בקטגוריית סולו ולמרות גיל הצעיר היא מופיעה מגיל 6 וזוכה בכל תחרות בפרס כזה או אחר. לפני כשנתיים זכתה בתחרות "פסנתר לתמיד" בפרס עידוד, אשתקד במקום השלישי והשנה במקום הראשון בגילאי 6-11. אחותה נעה זכתה במקום הראשון גם היא באותה התחרות בקטגוריית הגילאים 12-15. על הזכייה השנה במקום הראשון הגיבה שני באדישות וזמן קצר לאחר מכן תהתה מה תעשה בשנתיים הקרובות שכן לא ניתן להתחרות באותה הקטגוריה בתחרות אם זכית בעבר במקום הראשון ונותרו לו שנתיים+ כדי לעלות בקטגוריית הגיל.
שני קפליושניק והמורה טטיאנה קוזלוב
המורה לפסנתר שלה, טטיאנה קוזלוב מספרת כי בדרך כלל שני מתאמנת כשעה וחצי- שעתיים ביום ולקראת הקונצרט שיתקיים באשדוד היא מתאמנת כבר כשלוש שעות ביום, מידי יום.

"היא מתרגשת. יש לה יכולת מדהימה וגם אם לפעמים נדמה שבאימונים היא לא נותנת הכל, הייחודיות שלה זו היכולת לתת את המקסימום ברגע האמת- בתחרויות וקונצרטים היא מנגנת בעוצמות אחרות והיא ללא ספק נולדה כדי לככב על במות".
משפחת קפליושניק המוזיקלית
אימה של שני, סטלה מספרת על הבית המוזיקלי: "יש לנו בבית שלושה פסנתרים- פסנתר כנף אחד ושני פסנתרי קיר בקומה אחרת ואפשר לומר שיש לנו בית ספר קטן למוזיקה בבית. למדתי להגיד עם השנים שאצלנו ה"שגעון" הוא למוזיקה קלאסית ובמשפחות אחרות... כל משפחה והקטע שלה. על הבנות אני יכולה לומר שהגדולה לא מתכננת קריירה בתחום- היא בת 16 ומתכננת לעשות בגרות בפסנתר, נעה (12) ושני (8) מתכננות קריירה וכולנו איתן תמיד כדי לתמוך בהן".

על המופע: המלחין הגדול רוסיני, שהביא לנו את "הספר מסיביליה" ו"האיטלקיה באלג'יר"... מגיע עד למשכן לאמנויות הבמה באשדוד עם האופרה המוערכת: "העורב הלקחן  “La Gazza Ladra”
שני קפליושניק
"העורב הלקחן" יום שלישי || 16.01.18 || 20:30 במשכן לאמנויות הבמה באשדוד || בביצוע קסום של התזמורת הסימפונית חיפה, בניצוחו של עמוס טלמון, עם הסולנית – שני קפליושניק בת ה-8 על הפסנתר

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו