צילום: גדי דגון

סיפורו יוצא הדופן של הכוראוגרף אוהד נהרין דרך צילומים נדירים מתוך חדרי החזרות של להקת בת-שבע וחומרי ארכיון אישיים של נהרין, מאז ילדותו בקיבוץ בשנות ה-50 שירותו הצבאי והשנים בהן חי ויצר בניו יורק. באמצעות שפה קולנועית מהפנטת, שמורכבת משהייה אינטימית בחדרי החזרות, מקטעי מחול ממגנטים ומחומרי ארכיון נדירים - משרטט תומר הימן את דמותו ואת סיפור חייו המרתק של אוהד נהרין, מנהלה האמנותי של להקת בת-שבע ומי שהמציא את שפת הגאגא. 

צילום: גדי דגון

הבמאי תומר הימן נצמד לאוהד נהרין וניסה במשך 8 שנים ללכוד את הניצוץ, לפרש את התופעה, להסביר את היוצר הפורה והאין-סופי. הוא זכה לשיתוף-פעולה מנהרין, אך תמיד בתנאיו שלו. קונטרול פריק אחד מול קונטרול פריק שני, והתוצאה מרתקת.

אפשר לקרוא לזה נרקסיזם. אפשר, לחלופין, לראות בכך יצירתיות פורצת גבולות ומחפשת ביטוי, בכל דרך ובכל מחיר. התוצאה היא שאת מה שאוהד נהרין אינו מוכן להגיד, הוא מראה, לפחות במקצת. כי למרות שמדובר בסרט חושפני, נהרין הוא השליט הבלתי מעורער של התוכן ושל אופן ההגשה של דמותו.

הסרט התקבל לפסטיבלי הסרטים SXSW, הוטדוקס, סן פרנסיסקו, מינכן, פול פריים, טמפו ולונדון וכמו כן זכה במקום השלישי בתחרות חביב הקהל של פסטיבל IDFA.100 דקות, אנגלית ועברית, תרגום לעברית ואנגלית. ישראל/הולנד/גרמניה/שבדיה, 2015,בימוי: תומר הימן,אורך:100 דקות     

יום שלישי, ה-26.12, בשעה 11:00, במרכז תרבות מונארט, דרך ארץ 8 אשדוד. עלות כרטיס 20 ₪.למידע נוסף ולהזמנות: 08-8545130/1                      

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו