היריד כולה התקיים במטרה לחשוף את התוצרת המקומית ולקדם את המעצבים ואמנים המקומיים, בני העיר אשדוד והסביבה. לצורך כך הוזמנו אמנים ויוצרים שפרטיהם כבר נמכרים בחנות "תוצרת הארץ" הממוקמת בבית אריה קלנג וכן אמנים "חדשים" קיבלו שולחן לחשיפה, הצגה ומכירה של עיצוביהם ויצירותיהם כמו למשל: דוכן של עבודות עץ בעבודת יד, קלפי תקשורת עם איורים של אינה קצב, בגדים תיקים תכשיטים ועוד...
צילום: סיון אהרון
הרבה אנשים נוטים לנסוע ולטייל ברחבי העולם ולרכוש מזכרות מיוחדות מערים, עיירות וכפרים בהם הם מטיילים. לפעמים פריט אחד אותנטי עושה את כל ההבדל. מה גם שישנם יוצרים שמכינים "פיס" אחד מכל יצירה כך שאם רכשתם אותה- היא שלכם ולא תוכלו למצוא אותה בשום מקום אחר... כך גם החנות "תוצרת הארץ" עושה כבוד לאמנים המקומיים ומזמינה תיירים, ישראלים וגם את בני העיר אשדוד להגיע ולפרגן- תוכלו למצוא בחנות תכשיטים, ביגוד, כלי בית ייחודיים, נרות, תבלינים ועוד פריטים רבים וייחודיים.
צילום: סיון אהרון
צילום: סיון אהרון
המכנה המשותף עליו שמה רסולי דגש בחנות הוא שכל עבודות היצירה קשורות לאשדוד או יוצרו על ידי יוצרים מקומיים מהעיר אשדוד. אל היריד הגיעו סה"כ כ-20 אמנים, כולם בני העיר אשדוד, פרט לשלושה שגרים בסמוך, ונערכה מכירה במשך של כארבע שעות בגלריה (בקומת הכניסה) של בית אריה קלנג.
צילום: סיון אהרון
לצורך היריד, עמלו ועיצבו במיוחד את הגלריה, פרסו שולחנות כך שלכל יוצר היה דוכן, כמו כן הקימו במקום פינת יצירה לילדים ואיך לא? השמיעו לאורך האירוע מוזיקה ישראלית- גם של שירי החג מלא האור.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו