דיון סוער ודרמתי במועצת העיר אשדוד על מתחם הצעירים ברובע ט"ו. כזכור, בעיריית אשדוד ומינהל מקרקעי ישראל מקדמים תוכנית לבניית כ-750 יחידות דיור במתחם שנמצא בלב רובע ט"ו. יחידות הדיור צפויות להבנות בעשרה מגדלי מגורים שיתנשאו עד לגובה 27 קומות, באיזור שרובו וילות.

תושבי הרובע מתנגדים לבניה המסיבית בלב הרובע, והגישו התנגדויות לתוכנית. בישיבה שהתקיימה בחודש ספטמבר בין ראש העיר ונציגי התושבים, נאמר להם כי מספר יחידות הדיור בפרויקט יצומצם וכי השטח שייך למינהל מקרקעי ישראל. בדיקה שעשו התושבים ביחד עם חברת המועצה הלן גלבר, העלתה שרוב השטח המדובר שייך בכלל לעיריית אשדוד, בניגוד למה שנכתב בהסכם הגג.

היום ביקש ראש העיר להביא את העברת הקרקע לידי מינהל מקרקעי ישראל לאישור מועצת העיר. במהלך הדיון הסוער שהתנהל בין חברי המועצה, שלווה בקריאות של תושבים מהיציע, אמר ראש העיר כי לא רק שהפרויקט לא יבוטל או יצומצם, אלה שאם התשתיות יאפשרו הוא יבקש לבנות יותר יחידות דיור במתחם, יותר מ-750 של התוכנית המקורית.

חברי המועצה התבקשו בתום הדיון להצביע על הצעת החלטה של יו"ר הקואליציה גבי כנפו, שלמעשה תאשר את העברת הקרקע ברובע ט"ו לידי מינהל מקרקעי ישראל לצורך בניית מתחם הצעירים. ההצבעה הייתה שמית, וכל חברי האופוזיציה הצביעו נגד ההצעה, חברי הקואליציה הצביעו בעד פרט לחברת המועצה לובה בורנשטיין שנמנעה בהצבעה. התוצאה: לא היה רוב של 14 חברי מועצה ולמרבה ההפתעה ההצעה נפלה.

תושבי רובע ט"ו שהגיעו לדיון וישבו ביציע הרימו בקולות שמחה לאחר הכישלון בהעברת ההצעה, אך גם להם ברור כי ההצעה תחזור שוב למועצת העיר כבר בישיבת המועצה הבאה לאישור מחדש. "יש לנו עכשיו הרבה עבודה", אמר בתום ההצבעה חבר המועצה אלון חסן לאחד ממובילי המאבק נגד הבניה ברובע ט"ו.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו