ישראל ארד - יח"צ

כל מפגשי הסיפורים והזמר יערכו בליווי שירים מושמעים (בחלקם הקלטות נדירות) וכן בליווי מצגות הכוללות תמונות אותנטיות והמילים של השירים המושמעים. עשרות אלפי שירים מקיף ה"זמר העברי" ואין כמעט שיר מביניהם ששורשיו אינם חובקים איזה סיפור מרתק. מסיפורי נדודיו של העם-היהודי, דרך סיפורי גבורה, תקומה, או סיפורי חלוצים חדורי-ערכים אך נאיביים ועד לסיפורים אנושיים ולעיתים אף סיפורי "רכילות" צהובים. המפגשים והמופעים משלבים בין הסיפורים לבין "שירה-בציבור". מנחה המופעים ישראל ארד - מרצה, מורה-דרך ומספר. בעל ותק של יותר מ- 25 שנה כיועץ תקשורת, פרסומאי ומעצב-תדמיות. בעשור האחרון עוסק בהרצאות בשלל נושאים הקשורים לארץ ישראל ולהיסטוריה של הזמר העברי ובד בבד גם מרצה על תרבויות ועורך טיולי חוויה מודרכים בארץ ובאגן הים התיכון. עוזי רוזנבלט, נגן אקורדיון וירטואוזי, יוצא צוות הווי בצה"ל ובוגר המדרשה למוסיקה בת"א, מופיע במועדוני זמר והפקות לצד אומנים רבים. מוכר מהופעותיו בתוכניות הטלוויזיה "רק בישראל" ,"שירה בשידור" ,פסטיבל האקורדיון עין- גב, ימי הזמר חולון ,פסטיבל מספרי הספורים בגבעתיים ועוד. עוזי ינגן רפרטואר רחב של קטעי נגינה מלהיבים וסוחפים של שירי ארץ ישראל מכל הזמנים, מוזיקה צוענית ובלקנית , מוזיקה יוונית, שנסונים צרפתיים ואחרים.

צילום: דניאל ג'קונט

המופעים בסדרה: 

"היו היה פעם". בלדות ושירי סיפור מקצות הגלובוס ועד כאן. שירים וסיפורים על שירי-סיפור... מ- אגדות מושרות, דרך סיפורים מתולדות העם-היהודי, היישוב ומלחמות-ישראל, ועד לסיפורים ש-"עשו עלייה" ונקלטו בזמר-העברי ללא יותר מדי חבלי לידה. זמרת אורחת: רויטל קראוס. יום חמישי,7.12.17,בשעה 11:00.


"אהבה היא נחושתיים, אזיקים היא וכבלים"- זמר אהבה. א-ה-ב-ה היא כידוע הנושא המקובל ביותר בזמר העולמי, ובכלל זה כמובן גם ב- זמר העברי. לקראת "יום האהבה הבינלאומי" יוקדש מפגש זה כולו לשירי-אהבה ולשירים שבינו לבינה.

יום חמישי, 11.1.18, בשעה 11:00


"אז איפה הן הבחורות ההן" - על נשים מכל רחבי הגלובוס. לכבוד "יום האישה הבינלאומי" מפגש ייחודי המוקדש לשירי-נשים ולנשים בשירים. מפגש סיפורים ושירים בו תפגשנה בין השאר נשים כמו רינה, עדה, שושנה, ודינה ברזיליי... עם ליושינקה, איזבל, אופליה ואלפונסינה.

יום חמישי,22.3.18 בשעה 11:00


"שרתי לך ארצי וגם פארתי שמך"- שירי כמיהה ומולדת. מפגש מיוחד המוקדש לשירים שהוקדשו ל-"ארץ מולדת",– משירי הכמיהה שנכתבו מן הגלות הרחוקה, דרך שירים המתארים נפלאות את הארץ ע"י אנשים שמעולם לא זכו להגיע אליה... ועד לשירים אהבה לארץ שנכתבו על-ידי מיטב היוצרים – של פעם וגם של היום.

יום חמישי,17.5.18,בשעה 11:00.


"החופש בבית-הבראה"- שירים בדרך לחופשה ובילוי. המפגש האחרון לשנה זו יוקדש "איך-לא"? לשירי חופשה, בילוי, אווירה של חופש, וכמובן לאתרי חופשה ונופש בארץ ובעולם. מטבריה, אילת, יפו וחוף אכזיב... עד פריז, ריו, ברצלונה ואיי-יוון.

יום חמישי,21.6.18,בשעה 11:00.


מחיר מנוי לכל הסדרה 250 ₪ ,כרטיס בודד 60 ₪ ,מונארט מרכז תרבות, דרך ארץ 8,אשדוד. להזמנות: 08-8545130

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו