צפו בוידיאו המסכם את הרגעים המיוחדים ביומו השלישי של פסטיבל אשדודשירה (צילום ועריכה- מייק אדרי):

המשוררת סמדר שרת אירחה בנועם ובסדר מופתי מגוון משוררים בני העיר אשדוד בערב ייחודי שנקרא "משוררים ואשדודית" שכתבו שירים שונים- כואבים ואוהבים על העיר אשדוד, על חיים בה והסתכלותם דרכה על חייהם והסביבה. המשוררים האשדודים שישבו יחד על הבמה אל מול קהל מרוכז וקשוב, נתנו כבוד למילות שירתם ונהנו משירתה של הזמרת חנה גור שהקסימה את הצופים וגרמה לכולם לשלוף מצלמות ולתעד את ביצועיה בוידיאו.
משוררים ואשדודית צילום חנבו תקשורת
חנה גור ויניב קקון.  צילום חנבו תקשורת
קראו שיר שכתב המשורר יניב קקון שלקח חלק בפאנל המשוררים אמש:

המקום/ יניב קקון

אני מלקט מילים בתהום

ועושה אותן שיר לכת

שיזהר בחשכת ליל, כמו נחל חווארים

 

יסמן את הדרך

 

הצועד, צא לדרך, אל פחד.

לכשתגיע אל השפה,

השביל שלך יתאים עצמו אליך.
צילום: חנבו תקשורת
במקביל, בתיאטרון הקפה בבית יד לבנים, התקיימה חגיגה מסוג אחר לגמרי בשירתו וניצוחו של הפייטן אבי אפנג'ר והנחייתו של עו"ד דוד גולן בליווי אנסמבל מטרוז לוד ובניהולו המוזיקלי של יורם אזולאי. באווירה חמימה, אינטימית וחגיגית, ישבו סביב שולחנות עמוסי כל טוב עם מחייא וטאפאס סרחאווי קהל נרגש שנהנה מיצירות ואוצרות הפיוטים של יהדות מרוקו וצפון אפריקה של "יגל יעקב".
צילום: חנבו תקשורת
האווירה במקום שכללה ריקודים, מחיאות כפיים, שמחה מהולה בקדושה ופיוטים נשגבים שבוצעו בחינניות עשו חשק גם לכאלו שאינם פוקדים בקביעות את בתי הכנסת או את ספרי התפילה ככלל, להיות חלק מתחושת המשפחתיות והאהבה ששררה באולם.
הפייטן אבי אפנגר ומטרוז.
את הערב ב"חוף" הנחה רומן סוחוטינסקי, תושב העיר אשדוד, אליו הגיעו החבר'ה של הספוקנוער- גרעין ש"ש (שנת שירות) של צעירים מרחבי הארץ שלוקחים חלק בפרויקט ומלמדים בני נוער כיצד להביע עצמם דרך המילה הכתובה. על אף היותם בעצמם כבני 18, ניכר היה בשירתם כי הם בוגרים, למודי תובנות ומאוד מוכשרים- הצליחו לרתק את הקהל, לרגש וזכו למחיאות כפיים סוערות. מלבדם, הגיעו לחוף גם יו"ר ומייסד הפסטיבל מר מוטי מלכא והמנהל האמנותי פרופ' סמי שלום שטרית שאף הקריא הוא שניים משיריו.
ספוקנוער במסעדת החוף של אידי. צילום חנבו תקשורת
המופע "שירה בשניים" של אסף אמדורסקי ורועי חסן, נפתח באמדורסקי שהקריא שיר של חסן... וחסן ששר שיר של אמדורסקי "כוכב", כשאמדורסקי מלווה אותו בנגינה על פסנתר כנף שחור.
רועי חסן שירה בשניים
הדינמיקה ביניהם חצי אדישה, חצי מלוהטת וניכר היה שעל אף הז'אנרים השונים, מדובר בשני 'רוק סטארים'. הם שרו והקריאו על אהבה ושנאה, אשכנזים ומזרחיים ובין שיריו של חסן נתפרו שיריו של אמדורסקי ב- דיוק מושלם. 
אמדורסקי וחסן. שירה בשניים
אמדורסקי שילב נגינה קלאסית על פסנתר, סינטיסייזר וכמובן, מוזיקה אלקטורנית  עם אפקטים שמייצגים חדשנות ממש כמו שיריו הבועטים והלא מתנחמדים של חסן.

הערב, יום רביעי 22.11 יתקיימו המופעים הבאים:
19.30- בין בבל לירושלים באולם פסג"ה
21.00- טוסובקה- שירת הגירה בקפה תיאטרון בבית יד לבנים
22.300- "שירה מחוץ למגירה"- בפאב ה"זה, בחוף הקשתות (הכניסה חופשית)

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו