מתי סרי מנחה הערב בירך את הבאים ואת מאזיני גלי צה"ל ואלו שצפו בשידור בחי באתר המשכן לאמנויות הבמה ובעמוד הפייסבוק. פסטיבל אשדודשירה, שם דגש על המילה המושרת, מארח מעל 100 יוצרים והינו בית פתוח לאמנים, יוצרים וכמובן- משוררים.

צפו בוידיאו המסכם את יומו הראשון של הפסטיבל:

כשלם שעולה על סך חלקיו. אשדוד הפכה לאבן שואבת שמציירת פסטיבלים ותרבות בקנה מידה בינלאומי שכן רק בפסטיבל מדיטרנה האחרון נפתחה התערוכה "זמר בודד הוא הלב" במוזיאון אשדוד לאמנות והנה חוגגים אותה כמופע חגיגי.
ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, צילום: פוש אפ גירלס
ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי בירך ואמר: "זהו ערב מרגש ויפה! ברוכים הבאים לפסטיבל אשדודשירה השני שהפך למסורת ומצטרף לשורה של פסטיבלים שהפכו את אשדוד למוקד תרבות מהבולטים והחשובים ביותר בישראל.
פסטיבל שאמור לבטא בצורה האותנטית את החזון של העיר אשדוד לחברה הישראלית. אשדוד מבססת את מעמדה כעיר רב תרבותית הנותנת במה וכבוד לכל הקהילות השונות החיות בה ואין כמו שירה ומשוררים לבטא את החזון הזה, שכן הערב ניחשף לחגיגה של רב תרבותיות ורב לשוניות. מהערב במשך שבוע שלם נחגוג את השירה בשפות שונות: עברית, אנגלית, רוסית, ערבית, יידיש ועוד... אנחנו לא מבקשים להחליף את הקיים אלא להעשיר אותו, להשמיע את הקולות הנוספים וזה קורה כאן באשדוד ויבוא לידי ביטוי בשבוע הקרוב. מדינת ישראל תהיה שלמה רק אם תכלול את כל התרבות של כל החברה הישראלית".
מוטי מלכא, צילום: פוש אפ גירלס
מוטי מלכא, יו"ר ומייסד הפסטיבל, דווקא לא נאם והחליט, כיאה לערב זה להקריא שיר של לאה גולדברג "את תלכי בשדה"... וציין כי " לפני כשלוש שעות חגגנו בטקס יחד עם בני נוער שעשו ספוקן וורד ואמנים ברחוב על שם המשוררת" וקרא לכולם לחגוג יחד את השירה הישראלית האותנטית המלאה !"
צילום: פוש אפ גירלס
על הבמה עלו זה באחר זה האמנים הגדולים אותם ליווה בקטעי קישור והנחיה מקסימה מתי סרי- בינימין בוזגלו במחרוזת מחווה לג'ו עמר וסאמי אלמגריבי, זאב רווח עם שירים עממיים ולחנים מתגלגלים, עשה שמח כמו בימים ההם עם השיר הידוע "בתשלומים" וכמובן את הלהיט מהסרט "סלאח שבתי" האח יא ראב יא ראב... מיד לאחריו זהבה בן כבשה את הקהל עם השיר "טיפת מזל" ואיתנה עומרי.
זאב רווח, צילום: פוש אפ גירלס
עוד בירכו והקריאו שירה- פרופ' סמי שלום שטרית- המנהל האמנותי של הפסטיבל בירך והקריא מספר שיריו, חברת הדירקטוריון אקו"ם פנינה תמנו שטא הקריאה משירן של חנן בן ארי- "ויקיפדיה".
פרופ' סמי שלום שטרית
מתי סרי אמר כי למרות ריבוי הסגנונות בזמר המזרחי, נדמה היה שכולם היו תימנים... צלילי הכרם, צלילי העוד, אהובה עוזרי, בועז שרעבי ועוד ועוד זמרים... והזמין לבמה כמובן... את דקלון!
דקלון, צילום: פוש אפ גירלס
לאחריו עשה כבוד מיכה שטרית לגבי שושן ז"ל עם השיר "שש עשרה מלאו לנער", סרי בעצמו שר זוהר ארגוב   וחתם את הערב בחגיגת מוזיקה יוונית – טריפונס עם הבוזוקי!
טריפונס, צילום: פוש אפ גירלס
הערב, יום שני 20.11.17 יתקיימו המופעים:
יגל יעקב- בקפה תיאטרון בית יד לבנים, בשעה 20.00
אביתר בנאי- בכיתת אמן באודיטוריום מונארט בשעה 20.00
עושים שירה בשלשה- בפרימידה במוזיאון אשדוד בשעה 21.00
וערב "שירה ובירה" בפאב ה'זרם' החל מהשעה 22.30 (הכניסה חופשית)
לכל תכני הפסטיבל כנסו לאתר: http://ashdodashira.co.il/

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו