מערך האבטחה בבית החולים באשדוד כולל מאבטחים רבים, מערכות מגנומטרים, מצלמות ועוד - כיאה למקום שצריך לשמור על האנשים שבאים בקרבו ואלה שעובדים בו. שני שערים עיקריים יש לבית החולים, שער כניסת הרכבים בסמוך למיון ושער הולכי הרגל. ביניהם ישנו שער נוסף, כנראה שער כניסת ספקים ועובדים למתחם בית החולים.

ביום שישי בשעות הצהריים, למרות מערך האבטחה המכובד של בית החולים, הצלחנו שני עיתונאים מכאן דרום ואשדוד נט, להכנס לבית החולים מבלי שאיש שאל מי אנחנו או בדק את חפצינו. שער כניסת הספקים היה בחלקו פתוח, והביתן של המאבטח במקום היה ריק מאדם. 

במשך יותר מחצי שעה סיירנו בבית החולים, ולמרות שנכנסנו בדרך צדדית, איש לא הגיע לשאול לפשר מעשינו. כך סיירנו שני עיתונאים ברחבי בית החולים בין המחלקות השונות, כאשר באותה מידה יכלו גורמים עוינים או עברייניים לחדור לבית החולים ולצאת ממנו ללא כל בעיה. 

השער דרכו נכנסו שני העיתונאים

חשוב לציין כי בכניסות הראשיות לבית החולים עומדים מאבטחים חמושים, כל המתחם מכוסה במצלמות אבטחה, אך יחד עם זאת איש לא שם לב איך נכנסנו למקום דרך שער שנותר פתוח.

לאחר הסיור ברחבי בית החולים, גם את היציאה שלנו ביצענו מאותו המקום, לא לפני שצילמנו את הפרצה באבטחת בית החולים.

מבית החולים אסותא באשדוד נמסר בתגובה:

"בעת סיור של קב״ט בית החולים, התגלה כי השער המערבי בבית החולים נפרץ. מדובר במקרה חמור. בעקבות כך, הוצב שם מאבטח באופן קבוע ושונו הנהלים בהתאם".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו