המודרניזציה הביאה לכך שהיום ניתן לרכוש כמעט כל דבר באינטרנט, העיר אשדוד מלאה במרכזי קניות וחנויות ברובעים השונים ובקניונים גדולים עם מבחר גדול של רשתות מוכרות ועדיין, אם קנינו נעליים שאנחנו מאוד אוהבים והן זקוקות לתיקון- יש מאיתנו שזורקים אותן ורוכשים חדשות ויש כאלה שמגיעים לסנדלר המוכר והאהוב, שנותן שירות מהיר יחסית, במחירים נוחים.
הסנדלר מול בנק דיסקונט ברובע ב'

רק ברובע ב' תוכלו למצוא שלושה סנדלרים שעובדים יחסית סמוך זה לזה- האחד מול בנק דיסקונט, השני בפתח החנייה של המרכז הקהילתי "תקוותינו" והשלישי בצומת הקרובה לסטאר סנטר, ברחוב קיבוץ גלויות. ברובע א' תוכלו למצוא סנדלר נוסף, שממוקם בירידה מהמרכז המסחרי לכיוון רחוב ההגנה מצד ימין, ממש ליד הטלפון הציבורי הצהוב שלא ברור מתי נעשה בו שימוש לאחרונה.

רובם יוצאי ברית המועצות וכמעט שלא מדברים עברית, מבוגרים יחסית, בני 70 בערך ומגיעים בטקסיות מעוררות הערצה מידי יום למקומות הקבועים שלהם- שאף אחד אחר לא מעז להתקרב אליהם חלילה ולנסות אפילו לתפוס את מקומם פותחים בשעות הבוקר את העגלות, פורסים את כלי העבודה הישנים שלהם, מדליקים מכשיר רדיו ישן עם מוזיקה ודיבורים בשפה הרוסית ועובדים עם הידיים- תופרים, משייפים, צובעים ומתקנים את הנעליים של לקוחותיהם.

בוריס מרובע ב' ממוקם בסמוך לרחוב קיבוץ גלויות, ממש ליד צומת ה-T ויכול להציץ על הסטאר סנטר.
בוריס מרובע א' בירידה לרחוב ההגנה

הוא נועל נעלי חיקוי ל"קרוקס" בצבע כחול עם גרביים בצבע תכלת, חובש כיפה שחורה ושרשרת זהב עם כיתוב "צאתך ובואך לשלום" ועל פניו שפם קטן ומאפיר. ברקע, רדיו שתלוי על קולב שתלוי על גזע עץ משמיע מוזיקה ודיבורים בשפה הרוסית. הקלנועית האדומה שלו חונה בצד, ממש מאחוריו.

כל יום הוא מגיע לשם, כבר שבע שנים בערך ולפני כן היה עובד בתל אביב. בוריס בן 76 ומתגורר ברובע ב', עובד במקצוע 65 שנים ומאמין לטענתו שבעוד גג שנתיים הוא יפסיק לעבוד.

כשהם יחליטו להפסיק להגיע, סביר שדור ההמשך של הסנדלרים החדשים יעבוד כבר בחנויות אמיתיות וממוזגות, עם ציוד חדיש יותר.
בוריס מרובע ב' קיבוץ גלויות

סנדלרי הרחוב של אשדוד לא מספרים יותר מידי על כמה הם מרווחים או באילו שעות הם עובדים בכל יום, אבל הם שם. אז אם יש לכם זוג נעליים שאתם מתקשים לוותר עליהם, במקום לזרוק אותם לכו אליהם ותקבלו שירות אדיב, מקצועי ומהיר במקום- כזה שבעוד כמה שנים כבר לא תוכלו למצוא.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו