שלטים על דירות (צילום: ארכיון אשדוד נט)מדד השכירות של וואלה! נדל"ן ואתר יד2 לחודש יוני מגלה כי הביקוש להשכרת דירות בעיר אשדוד הוא הגבוה ביותר מבין כל הערים המובילות. גם כאשר מדובר בדירות שני חדרים ובדירות ארבעה חדרים, הביקוש לדירות להשכרה באשדוד משאיר את העיר ללא הפסקה מאחור.

קפיצה של 12% במחירי השכירות

גם מבחינת מחירי השכירות אשדוד מובילה, כשלמעשה היא העיר שמחירי השכירות בה עלו הכי הרבה בהשוואה ליוני אשתקד. על פי הממצאים, מחירי השכירות של דירות שני חדרים בעיר עלו בשיעור של 12% לעומת יוני אשתקד, ועומדים על למעלה מ-3,000 שקלים בחודש - סכום זהה לשכר דירה בדירת שלושה חדרים בפתח תקווה.

כאשר מדובר בדירות ארבעה חדרים באשדוד, המחיר קופץ ל-4,500 שקל בחודש בממוצע – עלייה בשיעור של כ-8% לעומת מחירי השכירות ביוני אשתקד. עלייה של 9% נרשמה גם במחירי השכירות של דירות שלושה חדרים בעיר, אשר עומדים כיום על מחיר ממוצע של כ-3,600 שקל - סכום הזהה לדירת שלושה חדרים בחולון, שרשמה גם היא עלייה במחירי השכירות בשיעור של 5% לעומת יוני אשתקד.

שלטים על דירות (צילום: ארכיון אשדוד נט)

בעוד שמחירי השכירות עולים, אורך חיי המודעה לשכירת דירה יורד בהתאמה. גם בדירוג זה אשדוד מובילה כעיר בה פרק הזמן של אורך חיי מודעה לדירה בשכירות הוא הקצר ביותר - ועומד על 15 ימים בלבד.

לדברי גל עופרים, סמנכ"לית שיווק ומוצר באתר יד2, "תל אביב ממשיכה להיות העיר שבה מחירי השכירות הם הגבוהים ביותר, אך אשדוד רשמה את עליות המחירים הגבוהות ביותר בהשוואה ל-2016. אם מסתכלים על שקלול המחירים, גם ביוני ניתן להבחין בעלייה כוללת של מחירי השכירות בערים השונות. אמנם במקביל לעליות נרשמו ירידות בביקושים בהשוואה ליוני 2016, אך עדיין נראה כי הביקוש להשכרת דירות ממשיך להיות גבוה, ולראייה הירידה בפרקי הזמן הנדרשים להשכרת דירה".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו