כאן דרום נפרד משאול בן שמחון"אפשר לומר על שאול שהוא מצטיין בהרבה דברים אבל אין מצטיין ממנו בחברות. שאול הוא חבר לכל החיים והחברות אתו היא לכל החיים״, כך אמר נשיא המדינה לשעבר- שמעון פרס זכרונו לברכה, על שאול בן שמחון בטקס הענקת פרס יקיר ישראל בשנת 2012. אין אחד שהכיר את שאול ולא הסכים עם המשפט. כזה הוא היה האיש, שלחש באוזנו של בן גוריון, עבד מול גולדה מאיר, משה דיין והרשימה עוד ארוכה מאוד. שאול לא עשה זאת למענו, הוא עשה זאת למעננו, למען ילדינו ועתידנו בעיר אשדוד ותמיד שמר על צניעות.

השבוע הלך לעולמו האיש שהיה מעמודי התווך בבניית העיר אשדוד. הטיב להספיד לו השבוע ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי: "שאול בן שמחון, היה מאנשי הציבור המובהקים בארץ, פעיל מאז קום המדינה במגוון תחומים -בתנועה הציונית, במערכת הפוליטית, בהטבעת חותם בתחומי התרבות, החינוך והחברה בישראל, והסיוע לחלשים שבחברה באשר הם. משיקום אסירים, ועד חלוקה של למעלה מעשרת אלפים מלגות לסטודנטים. ובכלל, כמי שהיה עוזרו האישי של בן גוריון וקרוב לאוזנם של ראשי המדינה, השפיע רבות על המדיניות החברתית של ממשלות ישראל לדורותיהן. נלחם בכל כוחו, לעצב את דמותה החברתית, לתקן בה עיוותים, ולהפוך אותה להיות מוסרית יותר לבניה. אבל לצד כל אלה, ואף מעליהם, העיר אשדוד הייתה בראש מעייניו". ראש העיר הכריז כבר כי לאחר מותו, בית האבות שהקים שאול בסמוך למשטרה הישנה באשדוד, ייקרא מעתה על שמו.

עיתון המגזין נפרד משאול בן שמחון

כדרכו של עולם, השבוע הלך שאול לעולמו בגיל 87. הוא הותיר אחריו אישה ג'קלין, שני בנים - אייל (עורך אשדוד נט ומו"ל רשת ישראל נט) ורן (עורך אתרי מיינט בחולון ובת - ים), ובת גלית (יועצת עסקית ואסטרטגית) ועוד תשעה נכדים, הגדולה שביניהם היא עידן.

שאול בן שמחון 1929-2017 יהי זכרו ברוך!

ידיעות אשדוד נפרדים משאול בן שמחון

השבוע באשדוד נפרד משאול בן שמחון

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו