שאול בן שמחון מקבל את אות יקיר ישראל מהנשיא פרסאלי דיין, ח״כ, סגן שר החוץ וראש העיר אשקלון לשעבר: "איש ציבור ברמח איבריו רגיש לצרכיו של הזולת אשר הגן על העובדים ובעיקר על העובדים החלשים כמו כן אלפי סטודנטים חבים לו חוב גדול כי דחף אותם לרכוש השכלה גבוהה בהיותו סבור שזוהי הדרך הנכונה לצמצום הפער החברתי ולהתקדמות בחברה הוא היה עבורנו כאב אשר קיימנו איתו ההתייעצות בצמתים שונים בחיינו הציבוריים נזכור אותו תמיד באהבה רבה ובגעגועים יהי זיכרו ברוך". 

שאול בן שמחון עם בן גוריון

מ״מ רה״ע עו״ד גבריאל כנפו ציין בפוסט שפרסם בפייסבוק: "פטירתו של שאול בן שמחון ז״ל היא אבידה קשה״ לאשדוד. שאול השאיר מאחוריו מורשת מפוארת ושנים של פיתוח וקידום אשדוד. שאול השקיע את מלוא מרצו ופועלו בבניית העיר, הנהגתה וקידום פעילויות חברתיות רבות וחשובות״.

שאול בן שמחון ז"ל מקבל את אות יקיר ישראל מהנשיא שמעון פרס ז"ל

חברו הקרוב, יצחק גל: "הלך לי חבר כאח לי, אדם עם הרבה יוזמה וחזון, איש מעש עד הרגע האחרון. עוד אתמול ישבתי לצידו בקפלן, ניסינו לדבר על עניינים. אמורה הייתה להיות מחר מסיבת סיו של חוג הרמב"ם, שהוא פתח באשדוד והכל בוטל. אובדן גדול".

עם משה דיין

צבי צילקר ספד: "שאול היה חרד לענייני העיר, אהב להתעסק בעליה וקליטה ולהביא עוד יהודים לארץ. הייתה לו קרן לסיעוד לגמלאים ולתלמידים ובהחלטה משותפת החלטנו להפוך את זה לבית אבות אשדוד. איבדתי היום חבר שהקים איתי את העיר אשדוד".

עם יצחק רבין

חיים שייב, יו"ר מרחב אשדוד בהסתדרות: "הבוקר הלך לעולמו שאול בן שמחון. אדם ענק,ישר דרך ובעיקר לוחם חברתי. שאול היה הלוחם החברתי הראשון במדינתנו המתהווה,האיש שעשייתו הציבורית חתומה על יצירת והשרדת תרבות יהדות מרוקו בארץ . שאול יקיר העיר אשדוד חתום גם על הקמתה של העיר אשדוד וביסוסה כעיר ממזגת עליה,מכבדת תושביה בפרנסה ומעניקה חינוך לבניה.
מאבקיו האמיצים למול הממסד למען הקמת הנמל ואלתא באשדוד,היוו את הזרז המרכזי להתפתחותה של העיר המדהימה שלנו העיר חבה לו רבות.....וגם אני.

תודה לאיש שהראה לי את הדרך".

ליד מיטת בן גוריון

יהי זכרך ברוך.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו