צילום: דוברות עיריית אשדוד

מה החלומות שלי לשנים הקרובות? מה יעזור לי לממש חלום שלי? מה הייתי רוצה ליזום ולהוביל בעיר? שאלות אלו היוו את נושאי השיח המרכזיים של כ-160 סטודנטים מאשדוד, שהתכנסו לפני כשבוע במרכז 'כיוונים'.

שני מפגשי שיח כאלו, של קבוצות מעורבות קטנות סביב שולחנות עגולים, הינם חלק מתהליך שמוביל בשנה האחרונה מרכז הצעירים 'כיוונים' במטרה להבין את השאיפות וצרכי צעירי העיר, לתמוך במימושם ולאפשר להם להיות מעורבים ופעילים ביוזמות שיעלו ויובילו בתחומים ובנושאים שונים.

את הדיונים בשולחנות העגולים הובילו מנחים ומנחות ממרכז כיוונים ביחד עם יועץ ראש העיר לענייני צעירים וסטודנטים שפועלים במרכז. 

במהלך שני המפגשים שהתקיימו (ב-15/6 ו-20/6) הסטודנטים נשאלו על החלומות והשאיפות שלהם, על הדברים שעושים להם טוב ביומיום, על ראייתם את העתיד שלהם בעיר ועל מה לדעתם צריך לקרות בעיר כדי שיוכלו להגשים חלומות ויוזמות שלהם.

השאלות בחנו גם את מידת המעורבות של הצעירים בעיר והצעות שלהם לשינויים אותם היו רוצים ליזום או להיות שותפים למימושם. 

המפגש הניב תובנות רבות: צורך בתעסוקה איכותית לסטודנטים במהלך לימודיהם, רצון במעטפת ליזמים אשר רוצים ליצור ולהוביל שינוי בעיר והצעות לארגון טוב יותר של אירועי תרבות ופנאי במרכז העיר וברבעים.

צעירים רבים גם הביעו עניין ביוזמות חברתית למען תושבי העיר  - בני נוער, צעירים וקשישים וכן לטיפול טוב יותר בבעלי חיים במרחב הציבורי. 

בעקבות שני המפגשים שהתקיימו, יתקיים מפגש המשך ב-20/7 בשעה 19:00, במרכז 'כיוונים'. מפגש זה יעסוק בקידום הנושאים וההצעות ליוזמות אשר עלו במפגשים הקודמים.

המפגש, שיתקיים במתכונת של דיונים בקבוצות שיח קטנות, יתקיים בשיתוף עם נציגים מעיריית אשדוד ושותפים אחרים מהעיר אשר מעוניינים לקחת חלק בעיצוב מחדש של סביבת החיים של הצעירים בעיר. ב

מפגש יתקיימו דיונים במגוון הנושאים שעלו, כגון: פיתוח מעטפת ליזמות של צעירים בעיר, קידום תנאי דיור לסטודנטים, קידום תנאי פרקטיקום ותעסוקה לסטודנטים ופיתוח תרבות הפנאי והבילוי של צעירים בעיר ועוד. 

גב' אתי לוגסי טורקניץ' מנהלת מרכז כיוונים: "סטודנטים וצעירים מוזמנים להגיע, לקחת חלק בחשיבה על כיווני עשייה בנושאי הדיון ולהשפיע על עתיד הצעירים בעיר".

צילום: דוברות עיריית אשדוד

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו