אפשר להגיד מזל טוב, יש מאמן למכבי אשדוד/באר טוביה. מדובר בבארד גרינברג שמונה למאמן הקבוצה וחתם לשנתיים באשדוד. גרינברג מכיר את הליגה בישראל, אימן בעבר את מכבי חיפה עונה אחת בה זכה באליפות ואת הפועל ירושלים.

עכשיו הוא מגיע לאשדוד ואחרי המתנה רבה יוכלו באשדוד להתחיל בהכנות לעונה הקרובה. מאיר טפירו שתמיד היה ברקע לא ימשיך כמובן לעונה נוספת וכמובן סיים את דרכו באשדוד.

צילום: YNET

מי אתה בראד גרינברג?

בראד גרינברג, הוא יהודי-אמריקאי בן ה-63. גרינברג סיים חוזה אימון בליגה התורכית ולפנות בוקר השיב חוזה חתום להנהלת הקבוצה.

העונה אימן את באסקישהיר באסקט הטורקית וחתם לאחרונה על חוזה כמאמן נבחרת קוסובו. כמו כן הוא היה עוזר המאמן בקבוצת הכדורסל של וירג'יניה טק ובקבוצות הניו יורק ניקס והלוס אנג'לס קליפרס. עוד ברזומה של גרינברג תפקיד מנהלה מקצועי של פורטלנד ומנכ"ל פילדלפיה.

עבור המאמן היהודי-אמריקאי בן ה-63 תהיה זו התחנה השלישית בישראל, לאחרונה מונה גרינברג למאמן נבחרת קוסובו, אולם זה יהיה עיסוקו המשני לאור העובדה שחתם במכבי אשדוד. מהקבוצה נמסר כי "גרינברג סיים את חוזהו בקבוצה הטורקית והבוקר השיב לאשדוד חוזה חתום".

לגרינברג יש עבר עשיר בתפקידים ניהוליים ב-NBA. בסוף שנות ה-80 הוא שימש כמנהל מחלקת הסקאוטינג של פורטלנד ובאמצע שנות ה-90 קיבל קידום והפך לג'נרל מנג'ר של פילדלפיה.

בין היתר, הוא היה אחראי על בחירתו בדראפט של אלן אייברסון, שלימים הפך לאגדת NBA ולאליל בעיר אחוות האחים. החל מ-2012 הוא נודד ברחבי העולם בתור מאמן.

את ההישגים הגדולים שלו כמאמן רשם בעיקר בישראל, כשהצעיד את מכבי חיפה לזכייה באליפות בשנת 2013 ונבחר באותה שנה גם למאמן העונה בישראל. עם הפועל ירושלים הוא רשם הישגים סבירים גם כן, והעפיל עמם לרבע גמר היורוקאפ/

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו