מאיה כהן- להקות "שואו דאנס"-מאיה כהן התחילה את דרכה בתחום הריקוד בגיל 5 בשלוחה של בית הספר של משה אפרתי למחול מודרני ובלט במרכז הקהילתי ברובע ד' בעיר אשדוד. בגיל 12 עברה לרקוד כשלוש פעמים בשבוע בבית הספר שלו בתל אביב בלהקת הנוער ומשם התקדמה ללהקה הייצוגית.
צילום: פבל טולצ'ינסקי
היא למדה באקדמיה למחול בירושלים והוכשרה בהוראת מחול בוינגייט, בשילוב התמחות לגיל הרך. בגיל 24 חזרה לאשדוד ופתחה את בית הספר למחול "שואו דאנס" -בית הספר למחול של מאיה כהן הוקם בשנת 1999 ומונה כ-200 רקדנים ורקדניות מגיל 4 עד גיל 20,בתחילה במרכז הקהילתי "בית לברון" (ברובע ו') בעיר, וכרגע במרכז הקהילתי "עם שלום" (רובע י"א) שבו היא עודנה מלמדת עד היום, מזה למעלה מ- 15 שנה.
פבל טולצ'ינסקי
אופי מופעי סיכום שנות הפעילות מתחלפים מעת לעת ושמים דגש על נושא מסוים, לדוגמה: "ברודווי", אבולוציה", "לוחמת", מופעי פנטזיה ורבים נוספים. רעיון המופע "קיבוץ גלויות" נולד לכבוד העיר אשדוד החוגגת 60 שנה. המופע משקף את המסורת העדות בזמן העלייה הראשונה לעיר אשדוד. הרקדנים המוכשרים הציגו על במה מרהיבה וססגונית באולם המופעים של בית 'יד לבנים' באשדוד מופע המשלב בתוכו סגנונות מחול יחד עם עולם המשחק והתיאטרון . השנה, לראשונה  נפתחה קבוצה מיוחדת במינה במרכז הקהילתי 'עם שלום', שאותו מנהלת פנינה פרלמורטר, שיזמה  בשיתוף החברה העירונית לתרבות הפנאי ובטיפול אישי של רכז החוגים המסור-אריה ביטון הקמתה של קבוצת מחול מיוחדת לילדים, נערים ונערות עם צרכים מיוחדים הלוקים באוטיזם, תסמונת דאון ולקויות אחרות.

לכהן יש ארבעה ילדים, כאשר שלושה מתוכם על הספקטרום האוטיסטי ולאור כך כהן משלבת ילדים וילדות עם מוגבלויות שונות ופתחה השנה קבוצה ייחודית במרכז הקהילתי. מבחינתה זהו הישג אדיר לפתוח קבוצות של ילדים עם צרכים מיוחדים ולהעלות את המודעות לקבלת השונה והאחר, לתת לילדים הללו מענה, להעניק להם  שוויון זכויות והזדמנויות  והעיקר לאפשר להם  להתבטא ולהגשים חלום כמו לכל ילד.

לדבריה של מאיה החברה העירונית לתרבות הפנאי פתחה בפניה דלת להעצמת הילדים המיוחדים  ועל כך היא מבקשת להודות . מאיה כהן בוגרת וינגייט ולהקת המחול המודרני "קול ודממה" ,שבה החלה את הקריירה שלה בעולם המחול ובה רקדה עוד בצעירותה עם רקדנים מקצועיים כבדי שמיעה, שככל הנראה הטמיעו בה את האמונה ביכולותיהם של אוכלוסיות מיוחדות. מאיה, שסיימה את לימודיה  כמטפלת התנהגות לילדים עם צרכים מיוחדים התקבלה לאחרונה למסלול לימודים מיוחד במכללת וינגייט שיכשיר אותה כמטפלת רגשית בתנועה, "האמונה במחול ככלי שיאפשר לילדים להגיע להישגים ולהצלחות ויאפשר להם חיים טובים מעניקה לי כוחות מחודשים", היא אומרת.
צילום: פבל טולצ'ינסקי
בבית הספר נלמדים סגנונות המחול המודרני, ג'אז, היפ הופ, לטינו ומחול מזרחי בשיטה הוליסטית- טיפולית לנשים. כהן שמה דגש על לימוד ממגוון סגנונות המחול, שיפור היכולת האישית והמקצועית, עבודה על גמישות, טכניקה והרחבת היכולת האישית של כל רקדן ורקדנית עד לרמה המקצועית ביותר בתחום.

"שואו דאנס"- בית הספר למחול ,מרכז קהילתי "עם שלום" (רובע י"א)לגילאי: 4-18 ,טלפון לבירורים ופרטים: 08-8687400

 

 

 

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו