מי יאמן את מכבי אשדוד/באר טוביה בעונה הקרובה? כנראה שזו שאלת המפתח. העובדה שעדיין כל המהלכים מוקפאים ושום דבר לא מתקדם בהכנות לעונה היא נגזרת שלקבוצה טרם מונה מאמן.

מאיר טפירו המאמן מהעונה שעברה, עדיין נחשב למועמד שהרוב רוצים שיהיה בקבוצה, אולם נדמה שכלל שהימים חולפים טפירו מתרחק מאשדוד. ישנם גורמים בהנהלה שכבר מואסים בכל הסחבת ורוצים לסגור עניין. למה זה לא נסגר? לא ברור. חוסר בהירות, אנרגיות מצד ראשי הקבוצה, לצד אי ודאות של טפירו עצמו ורצון להתפשר.

בינתיים אם לפני כשבוע היה נדמה שטפירו קרוב להישאר עונה נוספת כמאמן אשדוד, נראה בימים האחרונים שהוא מתרחק מהקבוצה.

אז מי כן יאמן? מועמדים יש, אולם מספר הולך וקטן. שרון אברהמי חתם בהפועל חיפה, יונתן אלון עוזר המאמן בעונה האחרונה חתם כעזורו של דן שמיר בחולון, גיא גודס שאף פעם לא באמת היה מועמד אמיתי בשל העלויות הגבוהות, הלך להיות עוזר מאמן במכבי ת"א.

צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל

כל השלושה האלה העדיפו להיות או עוזרים בקבוצות אחרות או מאמנים בליגה נמוכה יותר, מה שאומר אולי לא מעט על מעמדה של מכבי אשדוד בשוק המאמנים וחוסר הוודאות בקבוצה לקארת העונה הקרובה.

רוב קבוצות ליגת העל כבר סגורות עם מאמנים לעונה הקרובה, מה שמקטין עוד יותר את השוק וגורם לשאר הקבוצות לעשות מהלכים ואשדוד נשארת מאחור.

המועמדים שיוכלים לבוא בחשבון הם: רמי הדר שהוא לאורך כל הקיץ המועמד המועדף על אנשי הקבוצה, גם שרון דרוקר הוא שם שבאשדוד היו שמחים לראות, אך לא בטוח שדרוקר עצמו רוצה להגיע, יחד עם עלויות כספיות לא קטנות, לא בטוח שהשידוך הזה יקרה.

שמות כמו אלעד חסין, רועי חגאי וכדומה, באים בחשבון אך הם כרגע בעדיפות שנייה. 

שם חדש שנוסף לגלגל השמות, הוא שמו של בארד גרינברג המאמן היהודי אמריקאי שאימן בעבר בישראל במכבי חיפה בה זכה באליפות ואימן גם בהפועל ירושלים.

גרינברג שאימן העונה את באסקישהיר באסקט הטורקית וחתם לאחרונה על חוזה כמאמן נבחרת קוסובו. הוא שימש גם כעוזר המאמן בקבוצת הכדורסל של וירג'יניה טק ובקבוצות הניו יורק ניקס והלוס אנג'לס קליפרס. עוד ברזומה של גרינברג תפקיד מנהלה מקצועי של פורטלנד ומנכ"ל פילדלפיה.

הבעיה במקרה של גרינברג היא העלויות הכספיות שלו, שעלולות להיות די גבוהות במושגים של אשדוד שהולכת העונה לתקציב די מקוצץ מהעונות הקודמות.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו