יח"צ

מיזם 'באים בטוב' פעילות אמנות ותרבות היוצאת אל הרחוב ,אל המרחב הציבורי מצליח אט אט לשנות את קצב הפעימה האורבני של העיר. נעמי אדר הופמן ,המשנה למנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי אחראית למיזם שזיהה כי בשנים האחרונות משהו קורה בעולם האמנות. אמנים יוצאים החוצה, יוצאים מהסטודיו, מהיצירה בין קירות לבנים אל הרחוב, אל האור, אל העיר שקירותיה אינם לבנים והם מספרים סיפור. במעשה האמנות שלהם מגיבים האמנים אל הסיפורים, האנשים, המקומות והחיים בחוץ. יתרה מכך, אמנותם פוגשת את האנשים החיים, מעשה האמנות חדל מלהיות יצירה של אובייקט ומבקש להיות חלק מהמרקם ולא רק מייצג שלו. האובייקט הופך בהדרגה להיות הזמנה לפעולה.

והפעולה הקרובה - מספר 27 של המיזם 'באים בטוב', שימשך 52 שבועות, 52 פעולות בשנה מציעה מסע אומנותי ברובע א', של היוצרת והרקדנית אדווה ירמיהו בליווי המוסיקאית והזמרת אתי גורי. מסע תלוי מקום שנוצר במיוחד לרובע א' הוותיק והנוסטלגי. עבודת ההמשך של Camino – יצירת פלמנקו במרחב הציבורי. המסע מורכב ממספר עצירות, המפרק את אומנות הפלמנקו: שירה, גיטרה וריקוד במרחב הציבורי ובשילוב העוברים והשבים, עד כדי שנטמעים בתוכו והופכים להיות משתתפים פעילים בו. "עבודתה של אדווה ירמיהו, "Camino" (בספרדית: דרך), מנצלת את הרחוב כדי לבחון מחדש את היחסים בין האמן לקהל בתולדות הפלמנקו... ההורדה של שלושת מרכיבי הפלמנקו - שירה, נגינה וריקוד - מהבמה וחיבורם לרחוב ולאנשים, מזמנים לקהל מפגש בלתי מתווך עם התנועות והצלילים, ולמעשה מחזירים לקהל את תפקידו המסורתי בפלמנקו: הוא הופך לקהילה אקטיבית שמקיפה את האמנים, ממלאת חלק בהתרחשות בקריאות עידוד ומחיאות כפיים, ומעורבת בה מבחינה רגשית." כותבת עליה עידית סוסליק, חוקרת, מרצה ומבקרת מחול וכתבת לתחומי אמנות .

Otro Camino בספרדית: דרך נוספת-יצירת פלמנקו במרחב הציבורי. יום שישי, 7.7, בשעה 11:00 בפסאז' המטריות האדומות במרכז המסחרי ברובע א' ליד עץ הפיקוס. יוצרת ורקדנית - אדוה ירמיהו, מוסיקאית וזמרת אורחת – אתי גורי, הפקה- ג'יזל דייה. לפרטים: בית אריה קלנג, 08-9221883

 

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו