מדובר ביוזמה ייחודית וראשונה מסוגה של בית הספר הגבוה למוזיקה הדתי היחיד בארץ, המהווה ציון דרך במוזיקה  היהודית המתחדשת. דרך מחקר יסודי של נושאים מהמקורות ותוך זיקה עמוקה ליהדות, התלמידים והתלמידות מגבשים אמירה תרבותית-מוזיקלית עכשווית ויוצרים יחד מפגן עצמתי של כוח צעיר וחדש.

 

המופע "הדיבר החמישי" יפתח את הערב בשעה 19:30. זהו מסע אינטימי ואמיץ אל הקשר בין הורים וילדים, המורכבות והיופי המתנות והכאב, מסע אל הילדות ההתבגרות והבגרות, צורך בסמכות מול הצורך להתנער ממנה. המופע משלב שירים מקוריים שכתבו והלחינו תלמידי מזמור במגוון סגנונות מוזיקליים וכן שירה מדוברת נוקבת ומעוררת מחשבה על כיבוד הורים עצמאות וניסיון לקשר מתוקן. ההרכב כולל 7 זמרים-יוצרים, מגובים בטריו נגנים אינטימי ואיכותי הכולל בס, תופים ופסנתר ויוצרים חוויה מוזיקלית וטקסטואלית מופלאה.

 הרכבי

המופע ״ימי החול״ יחל בשעה 21:30. זהו מופע נשים ייחודי בהנחיית הזמרת והיוצרת רונה קינן, פרי תהליך עבודה בן שנה בו ניסו קבוצת יוצרות צעירות לברר את הקשר בין סיפור הולדתו של עם ישראל במדבר לבין סיפור ההתבגרות האישי של כל אחת ואחת מהן, כיחידות וכקבוצה. המופע מורכב כולו משירים מקוריים שכתבו והלחינו התלמידות, שירים שנוגעים במגוון נושאים, החל מפרשנויות שלהן לסיפורים מכוננים ולדמויות מפתח מתוך ספר במדבר, דרך שירים אישיים הנוגעים בחניכה והתבגרות, על כל הקשיים והיופי שבהם, וכלה בפירוק של המושג ״מדבר״ למגוון אסוציאציות ופרשנויות. האנסמבל כולל שש זמרות-יוצרות, מגובות בהרכב נגניות מרשים הכולל פסנתר, גיטרה חשמלית, גיטרה בס, תופים, כלי הקשה, מפוחית וחליל צד.

 

 

רונה קינן: "הבנות האלה הן דור העתיד של מגמה חדשה בתרבות הישראלית", מוסיפה קינן, "כזו שמייצרת מפגש בין המגזר הדתי לחילוני, בין הניגונים של קרליבך לבין הבלוז של המיסיסיפי, בין תהילים לבין שירה העברית המודרנית, בין שירת יהודי תימן לבין מקצבי התופים של מדבר סהרה, בדיאלוג פתוח ומרתק".

 

חמי רודנר: "מצוות כיבוד אב ואם עומדת כאן במבחן המודרנה ועידן ״המימוש האישי״. התלמידים בוחנים את מילוי המצווה באהבה גדולה ובעין ביקורתית. כמו שלכל משפחה הסגנון שלה כך גם המוזיקה מסתלסלת ומתיישרת הולכת מזרחה ומפליגה מערבה בפיוז׳ן ססגוני".

איציק וייס, מנהל בית הספר מזמור: "מופעי הקונספט עליהם עמלו התלמידות והתלמידים, בהובלת רונה וחמי, יוצרים בדיוק את כל מה שבית הספר מזמור מייחל ליצור- חיבור משמעותי בין מוזיקה והרמוניה לבין שורשי היהדות. אני גאה בתלמידים ובבוגרים שלנו ומזמין את הציבור להתרשם במופע מיצירה אמנותית ייחודית ומרתקת, וכמובן ממוזיקה מצויינת".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו