להציל את נטע (ישראל, 2016)

ארבעה סיפורים על נשים נשזרים יחדיו כדי לספר על שנה בחייו של גבר. גיבורות הסרט הן נשים בגילאים שונים ובצמתים שונים בחיים, כשהמחבר ביניהן הוא מפגש מקרי בינן לבין גבר העונה לשם נטע. דליה, סגן אלוף בצבא, אם חד הורית, בוחרת להקל ראש בכאב הבטן אתו מתעוררת בתה ומבינה את טעותה כשכבר מאוחר מדי; רותי, צ'לנית חוזרת בשאלה, חיה עם בת זוגה, עוברת טיפולי הפרייה ולא נקלטת; מירי יוצאת לפיקניק אותו כופה בעלה על המשפחה כדי לספר לילדים שהוא עוזב את הבית; ואילו שרון, חוזרת לארץ בעקבות מות אמה כדי להכניס את אחותה המוגבלת למוסד.

הסרט צולם במשך שנה שלמה. במשך ארבע עונות צוות השחקנים וההפקה התאחד ונפרד מחדש, עם הפסקות בין תקופת צילומים אחת למשנתה, כדי לאפשר לשחקן בני אבני לעבור את השינויים הפיזיים הדרושים לתפקיד, עליו היה מועמד לפרס אופיר.

תסריט: ניר ברגמן וערן בר-גיל. בימוי: ניר ברגמן. שחקנים: בני אבני, רותם אבוהב, נעמה ארלקי, עירית קפלן, נטע ריסקין.

 

בייבי דרייבר (ארה"ב, 2017)

בייבי, נהג שודים צעיר ומוכשר, נעזר במוזיקה על מנת להיות הכי טוב במשחק.כאשר הוא פוגש את נערת חלומותיו, בייבי רואה הזדמנות לזנוח את חיי הפשע ולצאת לחופשי. אולם לאחר שנאלץ לעבוד עבור ראש ארגון פשע הוא חייב להתמודד עם המציאות, כאשר שוד שלקח בו חלק משתבש ומאיים על חייו, אהבתו והחופש שלו.

תסריט ובימוי: אדגר רייט. שחקנים: קווין ספייסי, אנסל אלגורט, לילי ג'יימס, ג'יימי פוקס.

 

טרף קל (גרמניה, 2017)

מתנקש פורש מעבודתו ונשכר לעבוד כשומר ראש לנערה צעירה ועשירה. כאשר משפחתה נרצחת הם מבינים שהנערה היא הבאה בתור. בעוד השניים מתקרבים אחד לשנייה, שומר הראש מחליט שעליו לא רק להגן על הנערה מהרוצחים אלא גם לנקום את נקמתה.


בימוי: ג'ונתן מוסטו. שחקנים: סם וורתינגטון, אודיה רש.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו