צילום: דוברות עיריית אשדוד

משה ראובני, יזם צעיר (בן 31) ובן העיר אשדוד, לא יכל עוד להיות אדיש לנוכח המתקפה השקרית נגד ישראל והשחרת פניה בעולם, והחליט לעשות מעשה.

הוא יזם תכנית חדשה ומקורית שמעניקה כלים מקצועיים ומעשיים לבני נוער, ומכשיר אותם להיות דוברים צעירים העומדים לצד מדינת ישראל והעיר אשדוד, בחירום כמו בשגרה.

"התוכנית שנולדה כאן באשדוד, עתידה להתרחב לרחבי הארץ, וליצור קבוצות הסברה צעירות נוספות לטובת מאבק בחרם על ישראל ובתנועת ה-BDS" הוא אומר בנחישות רבה. 

היוזמה לתוכנית החלה לאחר שמר ראובני קיבל את ברכתו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי אשר הנחה את המחלקה לקשרי חוץ לקדם את הנושא.

וכך, בשיתוף עם גב' מזל שאלתיאל - תחום הנוער בחברה העירונית לתרבות הפנאי, התוכנית הוקמה ותוקצבה ויצאה אל הדרך. כמו כן, סגנית שר החוץ הגברת ציפי חוטובלי העניקה את ברכת הדרך ואף אירחה את בני הנוער ביום עיון במשרד החוץ בירושלים. 

גב' אריאלה רוזנטל מנהלת מחלקת קשרי חוץ בעיריית אשדוד, מציינת כי מיטב בני הנוער מרחבי אשדוד גויסו במיוחד לתוכנית "צוערים צעירים כחול – לבן" ומתכנסים מדי שבוע, נחשפים להרצאות ממיטב המומחים, עוברים פעילויות מנהיגות מעשירות, לומדים מדיניות והיסטוריה בצורה חווייתית, ולמעשה מקבלים כלים להתמודדות בזירה הבין לאומית, מתוך חשיבה כי תשתית אנושית צעירה, היא שתנהיג את מערך ההסברה המוביל בישראל של מחר. 

להלן מקצת המומחים אשר בני הנוער נחשפו אליהם: ד"ר מרדכי קידר, מזרחן ומרצה במחלקה לערבית באוני' בר אילן ומומחה לתקשורת המונים, יעקב חגואל סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית וראש המחלקה למאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית העולמית, והגב' שרה זועבי, ערביה מוסלמית וציונית גאה, אשר נאבקת בעיקשות באסלאם הקיצוני. 

צילום: דוברות עיריית אשדוד

"בקרוב, עתידים חברי התוכנית לעמוד במשימה המסכמת את תהליך הכשרתם, ואלו שמחים ומצפים לצלוח אותה בהצטיינות ולהפוך לדוברים הצעירים במדינה!" אומרים בעירייה בגאווה גדולה ומשבחים את היוזמים ואת הצעירים המייצגים את העיר בכל הכבוד הראוי. 

השבוע (יום א' 25/6) נערך בבית אריה קלנג, טקס סיום מכובד שכלל פרזנטציה של תלמידים אשר הוכיחו מיומנות גבוהה בהצגת רעיון, כושר ביטוי מרשים ויכולת הסברה משכנעת. את הטקס הנחה משה ראובני שהודה לראש העיר ולקשרי חוץ על שיתופי הפעולה ועל הזדמנות שניתנה לו ולצעירי העיר. 

ולסיום, רגע לפני שהחניכים המצטיינים קיבלו תעודות הוקרה, התכבד ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ובירך את היוזמים ואת החניכים. ד"ר לסרי הציג את הזירה הבינלאומית בה ישראל מותקפת ועמד על חשיבות ההסברה ועל מעורבות הנוער בחיים החברתיים והפוליטיים, צתוך אהבת הארץ והעם, כי אחרי הכל הנוער של היום הם מנהיגי המחר.

צילום: דוברות עיריית אשדוד

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו