צילום: חן בוקר

שבוע אחרי הרצח הנורא בירושלים, עלו משפחתה של סמ"ר הדס מלכא לקברה הטרי. משפחה, חברים ונציגי משטרה. הגעגוע עדיין קשה וכואב. גם אביו של החייל בן וענונו הגיע בכדי לתמוך במשפחה. 

ממ"ר מגב דרום אמר דברי הספד: " אבא אם לא נגן על ירושלים לא רק לא תהיה לנו ירושלים, גם לא תהיה לנו מדינה", אמרת. ככל שאנו מבינים מדובר בשלושה מחבלים שניסו להסב נזק רב. בפעילותך הבאת לסיכול פיגוע.

היית כמגדלור של דוגמה ומופת והחיוך שלך בימל את כל מה שהיית. ביום שישי עם כניסת השבת הפכת לילדה של כל עם ישראל. החיוך שלך הצליח לאחד עם מפולג, מלא מחלוקות.

צילום: חן בוקר

בנסיבות הקשות ביותר הכרנו משפחה מאוחדת- כשאנחנו רואים את משפחתך אנו מבינים מאין באת. אביך אמר שהיית ילדה שמחה והכנסת אור ושמחה לכל מקום.. אין מילים לרפא את פצי האבדה ואת הבור שנפער בעומק ליבינו".

נציגת המשפחה הבת שקד: "הדס שלנו. בת 23 בלכתך. חייך היו קצרים אבל מלאי תוכן אהבת האדם ואהבת חינם. כמו בכל תחנות חייך וילדותך הצבת לך יעדים ועמדת בהם בהצלחה. בשישי בערב כניסת השבת עוד הספקת לשלוח את ברכתך לכל חבריך.

נפלה עלינו גודל הגזרה ובאנו בעל כורחינו באבל. אנו מודים לעם ישראל כולו שבא לנחם ולכבד את מי שהיית. באותה נשימה כבדה מודים למשפחת מגב ומשטרת ישראל שלא נחו.

על חומותיך עיר דוד הפקדתי שומרים כל היום וכל הלילה. אנו קןראים לאנשי החינוך הערבי לעשות בדק בית- האמא הערבייה שמחנכת לשנאה. מדינות העולם- קומו עורו! חיוך לא ימוש מליבינו לעד. נזכור ונאהב אותך לעולם".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו