שעסק ישרוד הוא חייב להיות תמיד עם ה"יד על הדופק" בכל מה שקשור להוצאות והכנסות. 

לכן כדי למנוע קריסה כלכלית ישנן כמה עצות חשובות שכדאי ליישם, כמו כן, תמיד כדאי לשכור שירות ליווי עסקי וייעוץ עסקי. כל ליווי מאיש מקצוע מוסמך יכול לסייע לכם להימנע מטעויות וללמד אתכם דרכי פעולה שרצוי יהיו ליישום לעתיד.

הרבה חברות ועסקים נעזרים במגוון שירותים של ייעוץ עסקי, שתורמים מאוד לעסקים ומונעים הרבה פעמים נפילות חדות עד כדי סגירה של עסק.

x

בדקו מה מצריך שינוי בארגון      

 בדקו האם אתם מבינים בדיוק מה הם צרכי העסק שלכם, הרבה יענו ישר שהעסק דורש הרבה לקוחות או עוד הלוואה, אך לא תמיד זה נכון. יכול להיות שלעסק רווחים נמוכים בגלל ניהול ארגוני קלוקל או ייצור מוצרים שאין להם רווחיות. חשוב להגדיר את הצרכים הכי אמתיים של העסק שלכם, תכתבו לכם אותם על דף ותדרגו.

זמן שלכם שווה כסף  

הזמן שלכם הוא כסף טהור. מי עושה עבורכם את כל העבודה? תבדקו זאת. אולי שווה לקחת אנשים מבחוץ שיעשו חלק מהתפקידים ואתם תתפנו למה שחשוב? תחשבו היכן היכולות והזמן שלכם יעיל יותר, ותשקיעו את הזמן שלכם שם.  

שיווק טוב  

 האם השיווק שלכם עובד טוב? חשוב לבדוק את המחלקה של שיווק, האם היא טובה, מביאה לקוחות וממנפת רווחים. אם לא קיים לכם המידע הזה, שוב, החלו לקבוע הרגלים חדשים. אתם חייבים לדעת מהיכן מגיעים הלקוחות ואיך להגדיל את אותם. השקיעו בשיווק טוב, יעיל וחדשני.

v

האם יש לכם אסטרטגיה?  

 אסטרטגיה היא תוכנית לגיבוש דרכי פעולות עם חזון ומטרות ליעדים שלכם על מנת שעסק יצמח ולא יקרוס לכל אלה חשיבות קריטית לצמיחה של כל עסק. – הגדרות פעולה. בדקו מה הן ואם הן אכן עובדות בשטח.

ייעוץ שיווקי      

 לאחר שבחנתם את הדברים החשובים שקיימים בעסק, אסטרטגיה שיווק טוב, זמן ושינויים, חשוב שתדעו שלכל זה קיים אדם אחד שמסוגל לאגד הכל יחד, לסייע וללוות אתכם בתקופה שבה יחולו שינויים לטובה בעסק שלכם. יועץ ארגוני ושיווקי הוא האדם שיעשה בדיקת משאבים בעסק, יבדוק עלויות, יבחן רווחים, ידע לקחת ניהול סיכונים נכון וידע לתת לכם עצות לניצול הזדמנויות והגדלת הרווחיות. באמצעות ליווי וייעוץ שיווקי לעסק שלכם תוכלו להימנע מקריסה של העסק ולהפוך לעסק משגשג ומצליח, תוך יישומים של העצות והשינויים.

אל תשכחו שהעסק שלכם יש לו מטרה ספציפית- לא הקמתם אותו על מנת להציל אותו, את זה תשאירו לאנשי המקצוע שיעניקו לכם מכישוריהם ואתם תפיקו, תלמדו ותיישמו ותוך כדי תמשיכו לעבוד בעבודה שלכם.

המאמר נכתב באדיבות X2Y ייעוץ עסקי

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו