שבוע הגאווה כלל אירועים רבים, שהבולט שבהם הוא כמובן יום הגאווה המהולל שהתקיים כמדי שנה בתל אביב. אני חייבת להודות שבעלי ואני תומכים נלהבים של הקהילה ורוב חברינו הטובים ביותר משתייכים אליה, אבל משהו לא ברור עבר על בעלי, כששבנו מהמצעד.

איור: מיכל איסרוף

"מאמי, יכול להיות שהילד גיי?" שאל, תוך שאני שותה את הקפה הראשון של הבוקר.

"בוקר טוב גם לך. מה עובר עליך?” השבתי.
"שלא תביני לא נכון, אני אוהב אותו איך שלא יהיה, אבל את יודעת...".

"לא, אני לא!", מיהרתי לקטוע אותו.

לבעלי, מהרגע שהילד נולד, חשוב שהוא יהיה גבר-גבר! כזה שרואה כדורגל, שמשחק עם מכוניות, חרבות ושובר כל דבר בסביבה. לשמחתי, הבית נשאר שלם! ולפעמים כדור בצבע ורוד פוקסיה זאת הבחירה הראשונה שלו. שום דבר מהדברים שציינתי לא הופך אותו לילד שנמשך לבני מינו. בגלל זה החרדה של בעלי נראתה לי חסרת טעם. "נראה לי שהסתובבת יותר מדי עם גיא ועופר", אמרתי לו.

גיא ועופר הם זוג גייז חמודים שעובדים עם בעלי ו'סחבו' אותנו בסופ"ש למסיבת גייז מושקעת בצפון. אני אומרת 'סחבו', כי פיזית זה מה שהם נאלצו לעשות כדי להוציא אותנו בשישי בערב למסיבה.

לטענת בעלי, אין כל השפעה לאירועי הקהילה, אלא לשיחה שיזם איתו הילד, שבה סיפר לו שהם למדו בבית הספר שיש בנים שאוהבים בנים ובנות שאוהבות בנות ויש אפילו בנים שהפכו לבנות!

"נו, ומה הבעיה?" שאלתי.
"הבעיה היא ששאלתי אותו מי סיפר לך את זה, והוא אמר לי: 'דוד הסייעת החדשה!', המשיך.

צחקתי, "נו, ומה הבעיה? לרגל שבוע הגאווה שילבו טרנסג'נדרים שסיפרו את סיפורם על מנת להראות שיש גם אנשים כאלה וזה בסדר", מיהרתי להרגיע אותו.

הקפה הראשון הפך מזמן לחמישי באותו בוקר. השקעתי זמן רב כדי להסביר לאב הדואג שלפגוש אנשים ששינו את מינם לא גורם לך לשנות את מינך. באמת שלא הצלחתי להבין איך לעזאזל הגענו לנהל דיון על הנושא, כשאני יודעת שהבן שלי הוא מהמובילים בבית הספר במשיכת צמה לתלמידות א' ו־ב'. כל בר דעת יודע שמדובר בסימני משיכה מובהקים.

"תעשה לי בבקשה את הקפה שחור אפריקני חזק, טוב? כדי שלא תתחיל לחשוד שאולי אני בעצמי עברתי לצד השני", מלמלתי בקריצה.

"טוב, אני זזתי לעבודה. נדבר בהמשך", אמר.
"יום טוב מאמי ואל תשכח לקחת אותו אחרי בית הספר לחוג בלט”.

"לא הבנתי", הוא נבהל.
"סתם, תירגע... יום טוב", צחקקתי לעצמי ולגמתי עוד שלוק מהקפה השישי...

פתגם חכם:
"אם הבלתי רגיל נמשך זמן רב מספיק, הוא הופך לרגיל" (טרי פראצ'ט)

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו