בעונת 2016/2017 שיחקו בליגת העל תשע קבוצות ולפני שנתיים שיחקו בה שמונה קבוצות. בתום העונה ירדה הפועל פתח תקווה לליגה הלאומית, ומעגן מיכאל/ זכרון יעקב הודיעה על פרישתה מהליגה הבכירה בגלל מחסור תקציבי שהיקשה עליה בהעמדת קבוצה מתאימה לליגת העל בעונה הקרובה.

בעונה הקרובה חוזרת אפוא ליגת העל לנשים בכדורסל למתכונת העבר בה שיחקו בליגה עשר קבוצות וזאת בכפוף לאישורי תקציבי הקבוצות והבטוחות הכלכליות על ידי הבקרה התקציבית של איגוד הכדורסל.

הראשונה שעשתה זאת היא אליצור נווה דוד רמלה שבעונה האחרונה זכתה בבכורה בליגה הלאומית ובכרטיס העלייה לליגת העל. הקבוצה השנייה החוזרת לליגת העל היא בני יהודה ת"א, אחרי תשע שנים של היעדרות.

נזכיר שב-1990 זכתה בני יהודה ת"א בגביע המדינה עם המאמן עדני דגן והכוכבות לימור מזרחי ואלומה גורן. הקבוצה השלישית המצטרפת לליגת העל היא הפועל "רוני" פתח תקווה ששיחקה בעונה האחרונה בליגה הלאומית.

קובי אליהו, מנהלת ליגת העל בכדורסל

רו"ח איריס שטרק, יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל אמרה: "אנו מקדמים בברכה את שלוש הקבוצות מרמלה, תל אביב ופתח תקווה המצטרפות לליגה הבכירה לנשים בכדורסל. אני בטוחה שהצטרפותן תרחיב את תשתית השחקניות הצעירות במועדונים שלהן.

השחקניות הבוגרות מהוות מודל לחיקוי והערצה בקרב נערות צעירות, והן מהוות גורם משיכה משמעותי להגדלת כמות הצעירות שיעסקו בכדורסל הנשים בעתיד.

אני מקווה שהקבוצות שהעפילו לליגה, כמו גם הקבוצות האחרות, יעמידו הרכבים חזקים ויגבירו את העניין והתחרותיות בליגת העל שהייתה בעונה שעברה מרתקת מאד".

מכבי בנות אשדוד אמורה גם העונה להיות קבוצה חזקה, עם סגל עמוק ומרשים, אך ללא שי דורון המטיילת באוסטרליה. 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו