סיימתי פגישה בבית קפה וביציאה פגשתי את ורד. התחבקנו, צחקנו והעלנו חוויות וזיכרונות מהחקירה שביצעתי עבורה לפני מספר שנים.

ורד התנהלה בזמן החקירה בחוכמה, בסבלנות ובתבונה ובסיום היא באה על שכרה.

צילום: shutterstock

ורד יצרה איתי קשר בהמלצת עורכת הדין שלה. ישבתי איתה וראיתי אישה שבורה ומיואשת. לדבריה, גילי בעלה לא מפסיק לבגוד בה. לדבריה, מאד קשה לתפוס אותו כי הוא חשדן, זהיר ומאד ערני לסביבה. ורד סיפרה לי, שכבר מספר פעמים גילי נתפס, התנצל וחוזר חלילה. הוא משוכנע שורד לא מסוגלת להתגרש ממנו והביטחון שלו היה גדול ולכן הוא לא הפסיק לבגוד.

מספר ימים לאחר הפגישה, גילי חגג יום הולדת. החלטנו לבצע אחריו מעקב, כי לדעת עורכת הדין של ורד, אם יש לו מישהי, אז בסבירות גדולה שהוא יבלה איתה ויחגוג איתה ביום ההולדת שלו.

ורד גייסה כסף מהוריה והתחלנו את המעקב אחר גילי. באותה תקופה, גילי עבד כמכונאי במוסך מרכזי של אחת מיבואניות הרכב הגדולות בארץ. המעקב התנהל מרגע צאתו של גילי מהעבודה ועד שעות הערב המאוחרות. לקראת השעה חמש אחה״צ, שעת סיום העבודה, נראה גילי על ידי צוות העוקבים יוצא מהמוסך כשהוא נושא קרטון ומניחו בזהירות יתרה בצד מכולת אשפה שהיתה ממוקמת בהמשך הרחוב.

גילי חזר למוסך וכעבור מספר דקות יצא עם רכבו מהמוסך, עצר ליד המכולה, הכניס במהירות את הקרטון לרכבו ונסע במהירות מהמקום. גילי הגיע למוסך פיראטי בחצר בית בשכונה סמוכה למקום מגוריו ונראה מוציא את הקרטון ועובד בתיקון רכב בחצר הבית.

עורכת הדין של ורד הבינה בחושיה החדים את פוטנציאל המידע שיש ברשותה. היא ביקשה שנמשיך בחקירה כאשר המטרה העיקרית היא עדיין לתפוס את גילי נפגש עם אישה אחרת, אך המידע בעניין העבודה היה ״מעניין״.

כעבור יומיים נתפס שוב גילי מוציא קרטון ובדקות שהוא חזר למוסך להוציא את רכבו, אחד החוקרים צילם את חלקי הרכב החדשים והמנוילנים שהיו בתוך הקרטון. גם באותו היום המשיך גילי למוסך הפיראטי והמשיך בעבודות המכונאות שלו.

לאחר שקיבלה את האישור של עורכת הדין, ורד תודרכה ושוחחה עם גילי. ורד העבירה לגילי מסר חד משמעי שהיא רוצה להתגרש וככל שזה יסתיים מהר כך ייטב לכולם.  גילי צחק  מול ורד, והיה נראה שהוא משועשע מהעניין. ורד אמרה לו שכדאי שהוא יתארגן על ייצוג משפטי כי מחר עורכת הדין שלה תשוחח איתו והיא מבקשת להגיע להסכם כמה שיותר מהר.

גילי התחיל להבין שורד רצינית. למחרת עורכת הדין של ורד התקשרה לגילי והוא מסר לה טלפון של עורך דין ונקבעה פגישה מרובעת של כולם. בשיחה, הבין גילי שבוצע אחריו מעקב וישנן ראיות והוכחות לגניבות שלו ממקום העבודה. לאט לאט, תוך כדי השיחה הבין גילי כמה שכדאי לו להגיע להסכם מהר כדי שכל עניין המעקבים לא ידלוף החוצה.

אגב, ורד המשיכה לספר לי בבית הקפה, גילי חושב עד היום שהיו לנו סרטים ותמונות על הבגידות שלו. אבל בזמנו, הוא בעיקר חשש מהסתבכות במקום העבודה, עניין שהיה מסבך כנראה עוד כמה עובדים שהיו שותפים להוצאת חלקי הרכב ממחסן המוסך.

"תוך חודשיים סיימנו את תהליך הגירושים", אמרה לי ורד "והיום אני בזוגיות מאושרת ושמחה".

 הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל משרד "ים החקירות" בנתניה

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו