איך תדעו שאתם מוכנים להדרכה רוחנית? איך תדעו שזו הדרך הנכונה עבורכם? איך תדעו שזה יעשה לכם טוב? איך תדעו? איך?

האם יש לכם שאלות על חייכם? אז אתם במקום הנכון. שאלות זה מקום מצויין להתחיל ממנו. שאלות מהוות עבורנו סימן לזה שעוד לא מצאנו תשובה לשאלה שאנו מסתובבים איתה בעולם. ולכן אנחנו ממשיכים לחפש. והנה, גם פה אולי תמצאו קצה חוט או תשובה לשאלה שקיימת בתוככם.

צילום: pexels

הרבה פעמים כששואלים אותי במה אני עובדת, ואני עונה שאני מורה רוחנית אנשים נותרים קצת מבולבלים. מורה רוחני? זה לא משהו שמוצאים באשראם בהודו או משהו של היפים? אז נכון שאולי פעם זה היה ככה - תורות המזרח הרחוק נושאות אלינו את ההוויה הרוחנית - אך לא רק. מורים רוחניים נטועים גם במסורות האינדיאנית, הקלטית, היפנית ועוד. לכל תרבות ומסורת יש את המורים שלה ואת מתודות ההוראה שלהם, שגם הם מתפתחים במהלך השנים.

חלק מהתפתחות ההוראה הרוחנית נוצרת גם מהמפגש של התורות הללו עם העולם המערבי. זה דבר יפהפה, כיוון שהוא מאפשר למערב להתעלות מעל העולם החומרי, הקפטיליסטי, שבו אנו חיים ולמצוא איזון הנמצא בתוכנו פנימה. מאידך, אותן המסורות העתיקות מרחיבות את המטרה הנעלה שלהן, להביא שלום ואהבה לכל הברואים - ללא הבדלי דת, גזע, מין או אמונה.

ביסודו של דבר, מהותו של כל מורה רוחני זהה בכל מסורת. אם זה גורו בודהיסטי, שאמאן אינדיאני, לאמה טיבטי או אחר. מטרת מורי הרוח היא לשקף עבורכם, להחזיר לכם כמראה את הטבע האמיתי שלכם - נשים, גברים, נערות וילדים מלאי תבונה, חוכמה, אהבה ועוצמה. עשיית שלום עם העצמי וקבלה של החיים שלנו מתוך מקום בוטח בעצמכם ובדרך שלכם.

הם לא "מורים" במובן המקובל של המילה: הם לא מלמדים אותך ידע חדש או נותנים לכם אמונות חדשות להיצמד ולשנן אותן. הם כן מאפשרים לכם להסיר את העכבות שלכם בדרך לחיבור חזרה עם מהותכם האמיתית על מנת שתוכלו לחיות בשלום וסיפוק שמח עם מי שאתם.

איך תדעו שאתם בהתחלת הדרך הרוחנית שלכם?

קודם כל, אתם קוראים את הטור הזה. הכי פשוט שיש, המילים הללו מדברות למשהו בתוככם ולכן אתם ממשיכים לקרוא. אף אחד לא מאלץ אתכם, ועדיין, הנה אתם פה.

נניח ואתם נמצאים בתקופה בחייכם שבה אתם חשים לא מסופקים, יש לכם יותר מדי שאלות על האופן שבו החיים שלכם מתנהלים ופחות מדי תשובות. מה אתם עושים? הולכים למטפל? מדברים עם חבר קרוב? מתחברים לאנשים דומים אליכם שתוכלו לעבור זאת ביחד? כל זה טוב ויפה. זה אומר שכבר התחלתם במסע הרוחני שלכם. כל חיפוש של תשובה לשאלה, בכל נושא שהוא - גם אם זה קריירה או זוגיות - כשהיא נעשית מתוך מקום של חיבור לאני הפנימי, זו תחילתה של דרך רוחנית, כיוון שהבחירות שלנו בחיים מבטאים את הרוח הפנימית שלנו.

הנה כמה דוגמאות:

אני יכולה לחפש זוגיות כי אני רוצה להתחתן כמו החברות שלי, למצוא מישהו שאוכל לחלוק איתו את חיי ולא להיות לבד.

ממקום רוחני, חיפוש זוגיות תהיה ממקום של 'אני רוצה למצוא אדם שיאפשר לי להרגיש טוב עם עצמי, שאני אוכל להרגיש במחציתו טבעית ונינוחה, שאוכל לבטא את עצמי באופן חופשי ומשוחרר'.

דוגמא נוספת:

אני רוצה להתחיל מסלול של לימודים, איזה תחום אבחר? הבחירה יכולה להיעשות על ידי כך שאשאל את עצמי מה נחשב מקצוע נדרש? מהו מקצוע העתיד? מה ייתן לי יציבות וביטחון כלכלי בעתיד?

וממקום רוחני אני אשאל את עצמי איזה מהכישורים שלי אני רוצה לחזק ולהחצין בעבודתי העתידית? מה מעניין אותי בחיים והאם אוכל לבטא את זה בלימודים ובעבודה? האם אני מתחבר לחלק ההומאני שבי או לחלק האנליטי שאוהב למצוא פתרונות ולהמציא טכנולוגיה חדשה? מה יותר חשוב לי?

ובעיקר, אנו מבקשים עזרה והדרכה רוחנית כשאנו מרגישים שהתשובות והכלים שיש לנו בחיים כבר לא משרתים אותנו, כשאנו מרגישים שאנחנו כמו הולכים במעגלים או כלל לא מצליחים להתקדם. כשהתשובות שאתם נותנים לעצמכם או שמישהו אחר מייעץ לכם לא עובד יותר, או בקיצור-, כשהתשובות שיש לכם לא מספקות עוד.

מכאן מתחילה הדרך הרוחנית המודעת שלכם. אתם כבר התחלתם לצעוד בה.

והנה, שנייה לפני סיום וכהכנה לפעם הבאה אני מבקשת שתקדישו רגע קט לעצמכם על מנת לבדוק- מהם השאלה/ השאלות הפתוחות שאתם מסתובבים איתן בעולם? שלחו לי אותן, ואעשה כמיטב יכולתי לענות על כולן.

שיהיה לכם שבוע נפלא.

יפעת סנטו היא מורה להתפתחות רוחנית. מוזמנים להגיב, לשלוח שאלות ולהתייעץ - 054-3339791, או במייל או בפייסבוק 

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו