תרבות ובידור

 
 
       
       
       
14:48 / 25.05.12
   
גברים בשחור 3" הוא הפרק השלישי בסדרת פנטזיית הפעולה האהובה על הסוכנים ג'יי וקיי הדואגים לחיסולם של חוצנים המאיימים לפלוש לשטחה של ארצות הברית ולאיים על העולם כולו. הפעם, ג'יי (וויל סמית) נדרש לחזור בזמן לשנות השישים כדי למנוע מחייזר לחסל את הסוכן קיי בצעירותו ובכך לשנות לרעה את מהלך ההיסטוריה. כך, יוצא לו לפגוש את הקולגה הוותיקה שלו כשעוד היתה בתחילת דרכה. את הגרסה הצעירה של קיי מגלם ג'וש ברולין, ובזקונתו מגלם אותו כרגיל טומי לי ג'ונס. "גברים בשחור 3" מגיע בדיוק עשור לאחר הפרק הקודם בסדרה, שזכתה להצלחה רבה. הפרק הראשון זכה באוסקר לאיפור הטוב ביותר וגם היה מועמד בשתי קטגוריות נוספות. הוא זכה לביקורות מעולות, ובקופות ארצות הברית בלבד הכניס לא פחות מרבע מיליון דולר. גם הפרק השני היה הצלחה כלכלית, ולכן התעוררה ציפייה ממושכת לבואו של הפרק השלישי, שלאחר הכנות רבות ועבודה מרובה על התסריט, אכן הגיע. בהתאם לרוח הימים, הפעם פרק זה של הסדרה מוצג לנו בתלת-ממד
18:08 / 24.05.12
   
 
18:41 / 23.05.12
     
       
       
     


כ-600 תלמידי כיתות ה'-ו' השתתפו באליפות מחוז הדרום בפרויקט "משחקים של פעם" ,ברשימת הזוכים רוב מכריע לבתי ספר מאשדוד ובראשם ביה"ס "רתמים" שרשמו את המאזן הטוב ביותר.
מאת :דויד בן זינו

לפעמים, מתחשק לחזור אחורה בזמן. אתם יודעים, לימים הטובים ההם. לימים של משחקי הקלאס, המחניים,תפסוני,הקפות(טיקו-טאקו) ועוד משחקים המעוררים געגועים ונוסטלגיה לכל שאר הקלאסיקות שאהבנו כל כך...
בשבוע החולף (7 במאי 2012)הגיעו לפארק "בן גוריון" ,שברובע ב' קרוב ל-600 תלמידי כיתות ה'-ו' מבתי ספר מירושלים,דימונה,באר שבע,אופקים,ערד , מודיעין ותלמידים משלושה עשר בתי ספר באשדוד לאליפות מחוז דרום בפרויקט משחקי רחוב שנולד לאחר שהפיקוח הארצי על החינוך הגופני במשרד החינוך בחר לרגל חגיגות שנות השישים למדינה, להפיק חוברת "המשחקים של פעם" המאגדת בתוכה 60 משחקי ילדות של פעם.במטרה להנחיל לתלמידים של היום את המשחקים שהתנהלו ברחובות וכבר נשכחו. ובכך לתרום להחזרת משחקי הילדות של פעם לחצר בית הספר, למגרש המשחקים השכונתי ולתא המשפחתי. המשחקים כוללים: קלס, מחניים, מדרכות, משחקי גומי, יש לנו תיש וכד'.
החוברת חולקה למורים לחינוך גופני, במטרה שאלה ישלבו את המשחקים בתוך שיעורי החינוך הגופני. בהמשך לחוברת החליט הפיקוח על החינוך הגופני להנהיג בתוך בתי הספר את פרויקט "זוזו – מפעילים את הגוף "שבמסגרתו פועלת תוכנית "משחקי רחוב "או "משחקים של פעם".זיו ישראל,סמנכ"ל התאחדות הספורט בבתי הספר אומר "מטרת התכנית להוציא את הילדים החוצה,וזה נעשה כחלק מפעילות חינוכית באמצעות המורים לחינוך גופני שאוהבים את הפרויקט המזכיר להם את ילדותם".
כיום, הנתונים בארץ אודות פעילות הספורט ואחוזי ההשמנה אצל ילדים מראים כי הם גבוהים מהממוצע. על פי המועצה לשלום הילד ילדי ישראל מצויים במקום הראשון בהרגלי הצפייה בטלוויזיה בעולם (פורסם באפריל 2008) ומעל ל – 45% מקרב תלמידי בית הספר נמצאו כבעלי עודף משקל, דבר הגורם להם לחלות במחלות הנובעות ממצב זה. (על פי דו"ח משרד הבריאות משנת 2009) על פי מינהל הספורט, מספר הפעילים בספורט ההישגי יציב ולא צומח מזה כשני עשורים.לצורך כך הקצה המשרד 4 מיליון ₪ (תשע"א) – כך שבכ- 260 בתי ספר נוספה שעה 3 לחינוך גופני, בה משחקים התלמידים את "המשחקים של פעם".בשנת הלימודים תשע"ב הוקצו עוד 2 מיליון ₪, כך שהשנה עמד התקציב על 6 מיליון ₪ . תוספת זו איפשרה לעוד 150 בתי ספר ליהנות מתוספת של שעה 3, במסגרתה ישחקו התלמידים את "המשחקים של פעם". באליפות באשדוד נרשמה אווירה מחויכת ומלאת חיים שנבעה בראש וראשונה מהארגון המופתי שלו אחראי בני חזקיה,סמנכ"ל הרשות העירונית לספורט ומי שאחראי על הפקת האירועים ברשות
לדבריו של חזקיה משחקי הרחוב מוציאים את הילדים מהבידוד החברתי שכופה
עליהם הצפייה בטלוויזיה ומשחקי המחשב "העובדה שילדים משחקים כחלק מקבוצה ,כחלק מקולקטיב מאפשרת להם להפעיל מיומנויות של שיתוף פעולה כחלקמהקהילה הסובבת אותם כאשר התחרותיות נדחקת הצידה ועובדה היא כי המשחקים מסבים להם הנאה גדולה".לשיפוט בתחרות אחראי צוות תלמידי תיכון ממקיף ה' שיחד עם המורה אתי חג'ג ולאחר הכנה מתאימה עמדו במשימה בהצלחה רבה.יעקב ביטון,גמלאי הגיע למקום כדי לספר לתלמידים מחוויות המשחק בילדותו ,שעברה עליו ו ברחוב אהרון ציזלינג, ברובע ו'.ביטון סיפר להם על משחקי הרחוב של פעם ותיאר את ילדותו באנקדוטות שהעלו פרצי צחוק מהתלמידים.מאוחר יותר הפגין לפניהם את כישוריו במשחק הקלאס .
ענת ביטון,מורה מביה"ס "רתמים" סיפרה כי בבית הספר מלמדים משחקי רחוב כבר מכיתה א'.עובדה זו יכולה להצביע על ההישג המרשים של בית הספר שרשם מקום ראשון בתחרות גם בקרב הבנים וגם בקרב הבנות.למקום השני הגיע בית הספר ניל"י ממודיעין בקרב הבנים ושז"ר מאשדוד בבנות,במקום השלישי זכו בקרב הבנים תלמידי בית הספר "חופית" ובקרב התלמידות בנות ביה"ס "רננים" אף הם מאשדוד.כל הקבוצות הזוכות ישתתפו באליפות הארצית שתיערך ביוני באשדוד.
כתבת וידאו דוקומנטרית צולמה ע"י מרכז התקשורת של אשדוד והיא זמינה לצפייה בכל עת בערוץ הטלויזיה של אשדוד ב-you tube(תחת הכותרת ashdodtv)
ובדף הפייסבוק של רשות הספורט העירונית של אשדוד.לא נותר לנו אלא לאחל להם הצלחה לקבוצות מאשדוד ולבקש, שהפרויקט הזה יגיע לרחובות העיר ואז נוכל לחזות בהורים ובילדים משחקים בצוותא.ללא ספק, מדובר בתופעה שעשויה להתמודד בהצלחה מול האלימות הגואה ולסייע בעד התלמידים להתמודד עם השעמום ולנתב את האנרגיות למקומות חיוביים.

הכותב דובר ומנהל מרכז לתקשורת קהילתית בחברה העירונית לתרבות הפנאי
12:46 / 18.05.12
 
אלאדין ומנורת הקסמים.
"אלאדין ומנורת הקסמים"-הצגת תיאטרון מוסיקאלית של


אלאדין הוא ילד עני ומלא קסם, שנופל למלכודת הכסף והעושר אותה מטמין לו ג'אפר הרשע בתוך מערת הזהב.במערה פוגש אלאדין שדון חביב הכלוא בתוך מנורת הקסמים, שמבטיח לעזור לאלאדין וגם להגשים לו שלוש משאלות.באחת מן המשאלות מבקש אלאדין להיות לנסיך כדי שיוכל להגשים את אהבתו לנסיכה יסמין.אך הכול מסתבך כאשר המנורה מתגלגלת לידיו של ג'אפר הרשע שמנסה לשלח את אלאדין אל מצולות הים.זהו סיפור הרפתקאות מלא בתהפוכות ומכשולים אשר במהלכו מגלה אלאדין את אומץ ליבו ומבין שלהיות עשיר זה לא בהכרח להיות מאושר.האגדה המוכרת והאהובה המגוללת את הרפתקאותיו של הנער אלאדין, מסופרת לקהל בשפת המחול בגרסה מיוחדת המשלבת בתוכה קטעי ריקוד, תיאטרון, תנועה, מוסיקה אוריינטאלית ותלבושות מרהיבות.ההצגה בשיתוף תיאטרון מחול ענבל.זוכת פרס הבמה 2011 לעיצוב תלבושות ואביזרי במה.הורים וילדים-אל תחמיצו!
"אלאדין ומנורת הקסמים", כתיבה ובימוי: משה בן שושן ורענן פררה. כוריאוגרפיה: רוני ברנדשטטר, מוזיקה: שי אלון, תפאורה: בתיה סגל ומיכאל פיק, תלבושות: אלה קולסניק. משתתפים: עדי אייזנמן, רועי קקון, קרן שבת, מתן ריכליס, מלכה חג'בי. רקדני ענבל: אלכס מישק, מריאן אורניצב, קובי משה, ציפי תנעמי, לירון כהן, בר טהר.
יום שבת, 19.05.2012 ,בשעה 11.00,מתנ"ס " דיונה ", רח' קק"ל 90, אשדוד.
לפרטים והזמנות טלפון: 08-8649762
12:43 / 18.05.12
 


עיריית אשדוד,החברה העירונית לתרבות הפנאי וארגון רבני "צהר" שמחים להזמינכם לסדרת הרצאות על סוגיות בוערות במדינת ישראל.
בעמותת "צהר" משתתפים רבנים אורתודוקסים השואפים להפיח חיים חדשים בתפקיד הרבנות בחברה הישראלית באמצעות ניהול דיאלוג מעמיק עם העולם החילוני. רבני "צהר" גם מוזמנים לדבר במסגרות כלליות, בשאלות הנוגעות לכלל החברה הישראלית, כגון אלימות או חקיקת רווחה. פעילויות נוספות של "צהר" כוללת כנסי רבנים במגוון נושאים ומיזם שנועד לסייע לעולים ממדינות ברית המועצות לשעבר להוכיח את מעמדם ההלכתי כיהודים.


כמה ימים לפני חג השבועות תעסוק ההרצאה שנייה בסדרה בסיפורה של רות המואביה הדמות הראשית במגילת רות הנקראת בשבועות,דמותה של הנכריה והגיורת תעמוד בבסיס ההרצאה: "האם רות המואבייה הייתה מצליחה להתגייר היום- הרהורים על משבר הגיור",מרצה: הרב משה קליין- עו"ד ורב שכונת כפר גנים, פ"ת
יום רביעי,23/05/12 ,ב' בסיון, תשע"ב.בשעה 20:00

ההרצאות כולן תתקיימנה במרכז פיסג"ה, רח' דרך ארץ 2 ,(סמוך לבית יד- לבנים)אשדוד.כניסה ללא תשלום – פתוח לקהל הרחב !!

12:08 / 18.05.12
 
לקראת הכנת התערוכה "בלי עין הרע" מתבקשים תושבי אשדוד להשאיל פריטים בנושא למוזיאון "קורין ממן".

עין הרע הוא מושג מיסטי, לפיו גורלו של אדם מושפע מרגשי הזולת כלפיו, ובפרט מרגשי קנאה. בתרבויות שונות, וגם ביהדות, מקובלים אמצעים שונים להגנה מפני עין הרע, ובהם קמעות, טקסים פולחניים ותפילות.יש שנעזרים במיני אמצעים להגנה מפני עין הרע. יש שנושאים מראות, המחזירות את המבטים, אחרים נושאים קמעות ממינים שונים, סרטים אדומים מגנים על ילדים, חרוזים עשויים אבן טורקיז נחשבים כאמצעים הגנה יעילים בארצות האסלאם. קמע נפוץ מאוד בארצות האסלאם גם בקרב היהודים, עשוי בצורת כף יד בעלת אצבעות פשוטות (חמש אצבעות ומכאן שמו - "חמסה"). הורים שמים בכיסי ילדיהם קצת מלח או פירורי לחם. כיוון שעין הרע פוגעת גם בבהמות, תולים הערבים בצווארי הגמלים והחמורים חרוזי טורקיז, ואילו באירופה נוהגים לתלות זנב שועל בין עיני הסוס.כדי להגן על הבית מפני עין הרע נהגו חלק מיהודי מארצות האסלאם לצבוע את מזוזות הדלת בכחול. יהודים אשכנזים נהגו להוסיף את המילים "בלי עין הרע" כשהם מדברים בשבחו של מישהו. ואילו הספרדים נהגו לומר גם "בן פורת יוסף" (ספר בראשית, מט, כ"ב), מכיוון שלפי המסורת התלמודית אין העין הרעה שולטת בזרעו של יוסף.
לקראת הכנת התערוכה "בלי עין הרע" מתבקשים תושבי אשדוד להשאיל פריטים בנושא אומרת יעל ויזל ,המנהלת האמנותית והאוצרת של המוזיאון ע"ש קורין ממן," בתערוכה יוצגו קמעות וחפצים של הקהילות שמתגוררות באשדוד,שקשורים בהגנה נגד העין הרעה ובברכה להצלחה ולמזל טוב : לכלה, ליולדת, לתינוק, למשפחה, לרפואה, למזל וכדומה.הנני פונה אליכם בבקשה שתעזרו לי לאתר ולמצוא את המשפחות שיש ברשותן חפצים העוברים מדור לדור בנושאים אלו.
אנו נשמח לקבל אותם זמנית, בהשאלה ולהציג אותם במוזיאון.ברצוני להדגיש שאנו נדאג לביטוח ולכיתוב מתאים ליד החפץ: שם המשאיל או להנציח את יקירכם.
אני מחפשת : תכשיטים, ספרים , פריטי לבוש , מגילות קלף , תשמישי קדושה שעליהם:
דגים, חמסות, עיניים, כף יד בצורת חמסה, צורת משולשים, מגן דוד, חוטים אדומים ופריטים נוספים". התערוכה תחנוך את פתיחתו של המוזיאון (ביוני 2013) העובר כרגע שיפוץ מקיף
טלפון להשארת פרטים ,יעל ויזל : 08-8574210.12:03 / 18.05.12
 
הפנינג ל"ג בעומר עם קשר לקהילה.
זו שנה שישית שארגון "קשר", ארגון להעצמת הזהות היהודית מקיים הפנינג ענק לכבוד רבי שמעון בר יוחאי.גם השנה כחלק מהמסורת, יצאה תהלוכת מתופפים של ילדי הקהילה מבית הכנסת של ארגון קשר "אור מנחם" ברובע י"ז לבית ספר "רבין" ברובע ט"ו ,בו התקיים הפנינג ל"ג בעומר השנתי.
בלתי אפשרי היה להתעלם מהתהלוכה הצבעונית שסחפה אחריה את העוברים ושבים .השנה הגיעו ונהנו למעלה מ- 1000איש, תושבי הרבעים ט"ו, ט"ז, י"ז וי"ב. המשפחות וילדיהם נהנו ממוסיקה שמחה, הצגה והנחייה אינטראקטיבית שאפשרה להכיר את סיפורו של רבי שמעון בר יוחאי בצורה חווייתית ומעניינת תוך כדי שימוש בתפאורה מותאמת לתקופה ,ברחבי המתחם היו פרוסים מתקני שעשועים מתנפחים החדישים ביותר שיש כיום בשוק להציע, דוכני מזון מגוונים שחלקם נתרמו על ידי מתנ"ס "דקל".
במהלך האירוע, הילדים השתתפו בחידון נושא פרסים ובהגרלת ענק עם פרסים יקרי ערך דוגמת, אופניים, מצלמה דיגיטלית, אורגנית ועוד . שיאו של האירוע :מופע קרקס אפריקאי שהובא במיוחד לכבוד ההפנינג מהעיר אילת, הקרקס ריתק לא רק את הקטנים אלא גם את הגדולים במשך שעה ארוכה.בסיומו של האירוע, כל ילד קיבל ספרון העוסק בנושא ל"ג בעומר, כך שגם למי שלא זכה בהגרלה הוענק שי.הרב עמאר בברכתו למשתתפים ציין כי רבי שמעון בכוחו הצליח לאחד וללכד את כל ילדי ישראל ובזכותו אנו כאן מעצימים ומתחברים לאור הקבלה והחסידות.למידע נוסף אודות הפרויקטים והפעילויות באתר ארגו קשר:
http://www.ikesher.org
11:56 / 18.05.12
 
       
 
טקורה רוג'רס ורביעיית רוברט אנצ'יפולובסקי .
ערב מוסיקת ג'אז,בלוז וגוספל בסגנון האנרגטי והרגיש של הזמרת טקורה רוג'רס.
ג'אז, בלוז, גוספל, קול חם ומלא חיים. לא משנה מה תבצע, כשטקורה שרה, היא תמיד יודעת איך להתחבר אל הקהל, לשבות את ליבו באמצעות הסטנדרטים הגדולים של הג'אז, כמו Just in time, Felling good, What a wonderful world, Georgia in my mind. טקורה רוג'רס יורשת את סגנון השירה של אלה פיצג'ראלד, בילי הולידיי ופראנק סינטרה.

טקורה תבצע יצירות ג'אז, בלוז וגוספל, בסגנון האנרגטי והרגשי שלה. היא מחשיבה את הג'אז לחלק ממוסיקת הפולק האמריקאית ששורשיה בתרבות האפריקאית הקדומה. יחד עם זאת, הג'אז, בעיניה, מוקדש לאלוהים בשל הקשר שלו עם השירה הכנסייתית של האפרו-אמריקאים. טקורה לא רק מבצעת אלא גם כותבת מוסיקה. הביצועים שלה מתאפיינים באלתורי סווינג ופיוז'ן שנותנים משמעות חדשה למוסיקה שלה.
רוג'רס המעוטרת בפרסים ותארים רבים, מאוד פופולארית בארה"ב, עבדה שנים רבות בסינגפור, בנגקוק, צרפת, שוויץ ואיטליה, שם העבירה סדנאות רבות והשתתפה בפסטיבלים שונים, המוסיקה שלה מתקבלת באהדה בכל פינות העולם. בסוף שנת 2003 היא ייסדה את ההרכב Chicago spirituals, ומופיעה איתו בכל רחבי אירופה. היא הקליטה מספר רב של אלבומים, שהאחרון מהם, JAZZY LADY, הוא המצליח ביותר, הוא גם ומשקף היטב את הנשמה שלה.
משתתפים:טקורה רוג'רס – שירה,רוברט אנצ'יפולובסקי - אלט סקסופון,אלק כץ – פסנתר,סיימון סטאר – בס,גספר ברטונסל – תופים.
יום חמישי ,23 במאי 2012,בשעה 20.00מתנ"ס " דיונה ", רח' קק"ל 90, אשדוד, טלפון: 08-8649762


15:38 / 17.05.12
 

תלמידת הקונסרבטוריון העירוני "אקדמא"
ניגנה עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית
עדן אזולאי,בת 14 תלמידת הקונסרבטוריון העירוני "אקדמא" לומדת פסנתר מזה 7 שנים אצל הגב' יאנינה קודליק, מנהלת מחלקת פסנתר. הקונסרבטוריון העירוני "אקדמא" מוביל תלמידים בוגרים לעשיית קריירה מוסיקלית כבר עשרות שנים בהצלחה גדולה. במחלקת הפסנתר בקונסרבטוריון לומדים כ-150 תלמידים , חלקם הגדול ניגשים לבחינות בגרות בפסנתר בהיקף של 3-5 יחידות. במסגרת פעילות המחלקה מתקיימות כיתות אמן, קונצרטים של מוסיקאים מובילים מהארץ ומחו"ל וסדנאות . עדן הוזמנה לנגן בתחילת החודש,יצירות מאת צ'ייקובסקי ,במסגרת תכנית "מפתח" לחינוך מוסיקלי ולקשר עם הקהילה של התזמורת הפילהרמונית הישראלית בתל-אביב.עדן זכתה בתחרויות ארציות , במלגה מטעם "קרן אמריקה –ישראל " , בתחרות ארצית ע"ש שופן ובתחרות הארצית השלישית "פסנתר לתמיד" לפסנתרנים צעירים שמתקיימת מדי שנה באשדוד במהלך חג החנוכה.למותר לציין כי הופעתה המקצועית בשילוב צניעותה והשקט הנפשי שהיא מפגינה שבתה את לב הקהל וזכתה להערכה מצד אנשי המקצוע המלווים את הפרויקט.
15:20 / 17.05.12
   
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
   
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה