קחו בחשבון - כל מה שחשוב לדעת על נסיעות לחו"ל בימי הקורונהתקופת הקורונה היא תקופה מאתגרת לאנשים רבים מכל הבחינות. לא ניתן לדעת מה יהיה בעתיד אבל אין ספק שתקופת הקורונה יצרה אתגר משמעותי עבור אנשים רבים ברחבי העולם, בכל התחומים, והביאה לעידן חדש בתחום התיירות בארץ ובעולם. תקופת הקורונה יצרה אי וודאות רבה לגבי העתיד לבוא, ואנשים רבים חשו מתוסכלים ובעיקר מודאגים, לנוכח התפשטות המגיפה של וירוס הקורונה ברחבי העולם. בהקשר לכך, תחום נוסף שנפגע בתקופת הקורונה הוא תחום התיירות הבינלאומית. טיסות רבות בוטלו לנוכח המשבר הבינלאומי, ואנשים רבים נתקלו בקשיים לקבלת החזר הכספים ששילמו על טיסות שבוטלו, לכרטיסי הטיסה, למלונות, וכדומה. גם בסוגיה של ביטוח נסיעות לחו"ל, נשאלת השאלה האם ניתן לבטל ביטוח נסיעות לחו"ל ועד כמה מורכב תהליך זה בפועל?

freepik

האם ניתן לבטל ביטוח נסיעות לחו"ל טרום הנסיעה?

כל אדם שמתכנן נסיעה לחו"ל, יודע שרצוי גם להזמין ביטוח נסיעות לחו"ל, כדי לנסוע בראש שקט עם ביטוח המעניק כיסויים שונים להיבטים הקשורים לנסיעה ולהוצאותיה הנלוות. כל חברת ביטוח מעניקה תנאים משלה לביטוח נסיעות לחו"ל, ומומלץ לבדוק מספר הצעות מחברות ביטוח בהקשר לביטוח נסיעות לחו"ל, ולראות אלו כיסויים ביטוחיים חברת הביטוח מעניקה ללקוחות, ולהחליט האם זה יכול להתאים לצרכים ולהעדפות שלנו, בטרם הנסיעה המתוכננת לחו"ל, לחופשת החלומות, או כל סיבה אחרת לנסיעה לחו"ל. ומה קורה כאשר, למרבה הצער, צריך לבטל את הנסיעה לחו"ל, לעיתים ברגע האחרון, כמו למשל ביטול בשל מגיפת הקורונה? ביטול ביטוח נסיעות לחו"ל לפני הנסיעה, הוא בדרך כלל אפשרי, בשל נסיבות יוצאות דופן כגון מחלה או נסיבות אחרות מיוחדות, שבגינן בוטלה הנסיעה שתוכננה לחו"ל. חברות ביטוח רבות מסכימות לביטול ביטוח נסיעות לחו"ל במועד הקרוב למועד הנסיעה, במועדים שונים סמוך לנסיעה, בהתאם לשיקולים האישיים של חברות הביטוח. לעיתים חברת הביטוח תבקש לשלם פיצוי סמלי בגין הביטול. בסופו של דבר, ביטול ביטוח נסיעה לחו"ל הוא אפשרי, ויש לבחון את התנאים המקובלים, כל חברת ביטוח בפני עצמה, כפי שמפורט בחוזה של חברת הביטוח עימה חתמתם.

מה זה אומר ביטוח ביטול טיסה?

במקרה של נסיעה לחו"ל שבוטלה, חברות ביטוח רבות מעניקות את האפשרות של ביטוח ביטול טיסה. הכוונה היא לביטוח הוצאות הטיסה שהלקוח רכש מראש, במקרה של ביטול פתאומי של הנסיעה שתוכננה לחו"ל. יש לבחון את התנאים לביטוח ביטול טיסה, כפי שנהוג בחברת הביטוח שבחרתם, ולהבין מה סוגי הביטוחים שמעניקים לכם לנסיעה, במסגרת ביטוח ביטול טיסה, כגון האם יש שיפוי המבוטח בגין ביטול הטיסה, מה גובה דמי הביטול בביטוח ביטול טיסה,  האם ניתן לבטח בביטוח זה גם הוצאות נלוות כגון העברות, בתי מלון, שירותי השכרת רכב וכדומה. יש לבדוק מה התנאים המדויקים שחברת הביטוח מציעה לכם במסגרת ביטוח ביטול טיסה.

חשיבות בדיקה מקדימה של הצעות מחברות הביטוח לביטוח נסיעות לחו"ל

בימי הקורונה חשוב לדעת לבחור חברות ביטוח מתאימות לפני הנסיעה לחו"ל, שיתאימו לצרכי הביטוח שאנו מחפשים לפני הנסיעה לחו"ל. לשם כך, רצוי לבדוק מספר הצעות מחיר מחברות ביטוח שונות, המציעות ביטוח נסיעות לחו"ל, בתנאים מגוונים. תוכלו לבדוק באופן עצמאי חברות ביטוח ולבקש מהם הצעות מחיר לביטוח נסיעות לחו"ל, או לחסוך זמן יקר, ולבדוק באתרים המעניקים סריקה מיידית של מספר הצעות מחיר מחברות ביטוח, ומתוכם, תוך דקות ספורות, לקבל שפע של הצעות, ולבחור מתוכן את ההצעה האפקטיבית והמשתלמת ביותר עבורכם, לפי הצרכים האישיים שלכם.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה