פיצוי כספי באובדן כושר עבודה לבעל שליטהלפני מספר חודשים, פנה למשרדנו ג' מאחר וסבר שמגיע לו פיצוי באובדן כושר עבודה.
ג' הוא איש עסקים בעל חברה מאוד ידועה ומבוססת. כתוצאה מאירוע רפואי, ג' אינו מסוגל לעבוד.

freepik

כאמור, ביטוח אובדן כושר עבודה הוא ביטוח המעניק פיצוי למבוטח במקרה בו הוא לא יוכל לעבוד. צריך לשים לב היטב לנספחי הפוליסה שכן, קיימים נוסחים רבים בתחום הביטוח עם שינויים ואותיות קטנות לרוב.

ג' הוא גם בעל שליטה בחברה והיה צורך לבדוק את זכאותו לפיצוי באובדן כושר עבודה גם בהקשר להיותו בעל שליטה.

על פי סעיף 268 לחוק החברות:

"268.  בפרק זה, "בעל שליטה" - בעל השליטה כמשמעותה בסעיף 1, לרבות מי שמחזיק בעשרים וחמישה אחוזים או יותר מזכויות ההצבעה באסיפה הכללית של החברה אם אין אדם אחר המחזיק בלמעלה מחמישים אחוזים מזכויות ההצבעה בחברה; לענין החזקה, יראו שניים או יותר, המחזיקים בזכויות הצבעה בחברה ואשר לכל אחד מהם יש ענין אישי באישור אותה עסקה המובאת לאישור החברה, כמחזיקים יחד."

לאחר התייעצות עם רופאים העובדים עם משרדנו, לא היה ספק כי ג' מצוי באובדן כושר עבודה. הבעייתיות הייתה בעניין גובה הכנסתו והאם סכומים שקיבל ג' במסגרת דיבידנדים מהחברה בבעלותו נחשבים כהכנסה מבחינת חברת הביטוח והכיסוי הביטוחי באובדן כושר עבודה.

במקרה אובדן כושר עבודה כאשר פונים לחברת הביטוח לקבלת פיצוי כספי יש למלא טפסים ולענות על שאלות רבות. במידה ולא ענית בצורה נכונה על אחת השאלות קיים סיכוי סביר שלא תקבל את הפיצוי המגיע לך.

הפיצוי החודשי לו היה זכאי ג' היה 25,000 ₪ לחודש ובנוסף, על חברת הביטוח היה לשלם את הפרמיה השוטפת לחיסכון. מדובר בתוספת של 6,000 ₪ לחודש. מדובר בכספים רבים ויש משמעות להתנהלות מול חברת הביטוח.

כאשר בחנו את העובדות, התברר כי הכנסתו של ג' על פי תלושי השכר פחותה בהרבה מהפיצוי לו הוא זכאי בפועל במקרה אובדן כושר עבודה.

ביקשנו את כל תיק הביטוח כולל כל הנספחים וההתכתבויות בתיק מתחילתו לפני כשלושים שנים. לאחר עבודת מחקר, התברר לנו כי בשלב כל שהוא התווסף נספח הקובע כי הדיבידנדים יחשבו כחלק מהכנסתו של ג' במקרה של אובדן כושר עבודה.

פנינו לחברת הביטוח וג' קיבל את הכספים המגיעים לו.

כמי שעבד שנים רבות בחברות ביטוח מובילות בתפקידי ניהול ופיקוח וכמי שמכיר את שני צידי המתרס, אני תמיד ממליץ, רצוי להיוועץ בעו"ד לאובדן כושר עבודה אשר יסייע לך בהתנהלות מול חברות הביטוח.

התנהלות עם איש מקצוע יכולה להיות ההבדל ולאפשר לך לקבל את הפיצוי הכספי לו הנך זכאי.

המאמר נכתב על ידי עו"ד אורי בוים

 

 

$(function(){})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה