מסורת של מצוינות עולמית: משלחות נוספות מכל העולם מגיעות ללמוד מיובלים אשדודיובלים אשדוד: נציגים מחברת המים של סינגפור ערכו ביקור בנושא הערכות מיטבית לשעת חירום

יובלים אשדוד
משלחת  מחברת המים הממשלתית של סינגפור ביקרה היום (ראשון)  בתאגיד המים והביוב  "יובלים אשדוד" על מנת ללמוד על אופן ההערכות לשעת חירום. הסיור התקיים ביוזמת דני לקר, מנהל אבטחת המים וראש חטיבת החירום ברשות המים. לקר ציין כי הבחירה ב"יובלים אשדוד" נובעת מהצטיינותו של התאגיד ובכלל זה בתחום ההערכות לשעת חירום.
יש לציין כי יובלים אשדוד הינו אחד מהתאגידים המובילים בישראל ואף בעולם בכל הנוגע לפיתוח ושדרוג תשתיות, שמירה על הסביבה, שירות ברמה גבוהה וניהול מיטבי. רק לאחרונה הוזמן מנכ"ל האיגוד שלמה אטיאס לברזיל כאורח של שגריר ישראל  על מנת  להעביר השתלמויות  למנהלי תאגידי מים בברזיל.
בביקור היום  השתתפו בעלי תפקידים בכירים בחברת המים של סינגפור (T.O.B ) - בהם המנכ"ל ומנהל תחום החירום. יצוין כי בסינגפור קיימת חברת מים אחת מרכזית אשר עובדיה אמונים על משק המים והביוב בכל המדינה. ראשית סיירו  האורחים בחדר הבקרה של התאגיד. בחדר הבקרה ניתן לחזות על מסכים במערכות הטכנולוגיות המתקדמות שהתקין התאגיד המאפשרות שליטה ובקרה מרחוק באמצעים טכנולוגיים פורצי דרך  לאבטחת אמינות מערכת הולכת השפכים, איכות המים והשמירה על הסביבה.
המערכת משדרת און ליין  24 שעות ביממה באמצעות מצלמות וחיישנים מתקדמים ומדווחת על גובה השפכים בצנרת דבר המאפשר לקבל התרעה על גלישה וכן מדווחת על כל פעילות חריגה בתחנות השאיבה ובתשתיות העירוניות. בהמשך סיירו האורחים במאגר המים- העורף הצפוני. המאגר הוקם על ידי התאגיד בעלות של כ-13 מיליון ₪ והרחיב באופן ניכר את כמות המים שניתן לספק לתושבי העיר  בשגרה ובחירום בהווה וכן בהתאמה לתוכניות הפיתוח של העיר ב-30 השנים הבאות.
בסיום  סיירו האורחים במחסן החירום של התאגיד בו נמצא ציוד רחב היקף  אשר רכש התאגיד לשעת חירום, מדובר באחד המחסנים הגדולים והמצוידים בישראל וקיימים בו מגוון האמצעים הנדרשים לניהול מיטבי של שעת חירום תוך אספקת מים ותנאים סניטרים לתושבים. האורחים ציינו בסיום כי הם התרשמו מאד מהמקצועיות ומהחדשנות של התאגיד וממוכנותו לשעת חירום.
  אטיאס," הנשכרים מהעובדה שתאגיד "יובלים אשדוד" מוביל ומהווה דוגמה לתאגידי מים בארץ ובחו"ל –הם תושבי אשדוד הנהנים ממכלול השירותים הנוגעים למים וביוב- ברמה הגבוהה ביותר". יו"ר דירקטוריון התאגיד עו"ד יאיר לחן ציין'" אנו ב  "יובלים אשדוד" מחוייבים למצוינות למען תושבי אשדוד וכערך אשר מציב את התאגיד בצמרת התאגידים בארץ וכמודל בעולם כולו".
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה