הצלחה ישראלית באירופההשנה האחרונה הייתה שנה מטלטלת מאוד בכלכלה העולמית. היא פגעה בענפים רבים ובכללם גם ענף הנדל“ן. אך מצד שני כל משבר הוא גם הזדמנות ואנשי עסקים אשר ידעו להתנהל נכון הצליחו דווקא למנף את המשבר. עכשיו כאשר הכלכלה העולמית מתחילה להתאושש , אנו מתחילים לראות עניין גובר בהשקעות נדל“ן.

המגמה הזו מתרחשת בכל העולם, אך עניין מיוחד יש לנו, המשקיעים הישראלים, במדינות אירופה. גרמניה, ספרד, בולגריה ומדינות אחרות באיחוד האירופי נמצאות על מפת ההשקעות ויוצרות עניין גדול בקרב המשקיעים הישראלים. מצד אחד אנו יכולים לראות שם פעילות של גורמים מובילים בתחום. למשל יצחק תשובה המנהל בחו“ל פעילות בהיקפים גדולים; או אמיר דיין אשר מרכז את עיקר פעילותו העסקית באירופה. אך גם משקיעים פרטים מגלים עניין בהשקעות נדל“ן באירופה ורואים בהם השקעה בטוחה ויציבה. דבר שהוכח במשבר הקורונה; למרות הקשיים הרבים נראה שענף הנדל“ן הוא אחד מקטרי הצמיחה הכלכלית כרגע.

pexels

השחקנים הישראלים משחקים בגדול

מהו היקף ההשקעות של ישראלים באירופה? האם המשקיעים הישראלים הם שחקן קטן וחסר חשיבות או כוח דומיננטי בשוק? את התשובות אנו יכולים לקבל מהיקף פעילותם הכלכלית של ישראלים באירופה. לא אחת עסקאות ענק של ישראלים באירופה מגיעות אל הכותרות וחושפות לפנינו היקפי השקעות של מיליארדי אירו. ההשקעות שונות מפוזרות בנישות נדל“ן שונות הכוללות נדל“ן למגורים, בתי מלון, שטחי משרדים ומחסנים לוגיסטיים.

ישראלי שעושה חיל באירופה, ובגרמניה בפרט, הוא איש העסקים זוהר לוי המחזיק בחברת השקעות הנדל“ן סאמיט גרמניה. חברת סאמיט מחזיקה בלמעלה ממאה נכסים מניבים בגרמניה - נכסים המשמשים להשכרה עבור משרדים, לוגיסטיקה, מסחר ותעשייה. החברה נהנתה בשנים האחרונות מהגאות בביקוש שאפיינה את שוק הנד“ן למשרדים בגרמניה. יש לה אחוזי תפוסה גבוהים והיא נהנתה מתשואות יפות.

גם יצחק תשובה, אחת הדמויות המובילות במשק הישראלי ושחקן מוכר גם בשוק הנדל“ן של צפון אמריקה, אינו מוותר על ההשקעות המניבות באירופה. תשובה מנהל את השקעותיו באמצעות חברת אלעד אירופה.

ההתבוננות בהשקעות אלו, כמו גם ההשקעות של פטריק דרהי ורבים אחרים, מלמדות אותנו כי המשקיעים הישראלים הם שחקנים דומיננטיים בשוק הנדל“ן באירופה.

אירופה קוראת למשקיעים

משבר הקורונה יצר הזדמנויות חדשות עבור סוכני הנדל“ן. הממשלות הן היד המכוונת אשר רוצה לשקם את הכלכלה ולכן מיישמות מדיניות המעודדת השקעות וצמיחה. אנו יכולים לראות זאת בגרמניה ואנו יכולים לראות זאת במדינות אחרות של האיחוד האירופי, מדינות שבחלקן ישנם משברי דיור.  נראה שהמשקיעים הישראלים, אשר חלקם מעורבים בשוק הנדל“ן באירופה כבר במשך שנים, מזהים את ההזדמנויות בשוק ואנו רואים את מעורבותם בפרויקטים רבים בגרמניה, הולנד, אנגליה, פולין, צ‘כיה ומדינות רבות נוספות.

 

$(function(){})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה