שני קראטיסטים מאשדוד ייצגו את ישראל באליפות אירופה בטורקיההקרטה באשדוד מגיע להישגים מרשימים. המאמן משה בוחניק אחראי ומלווה את האימונים בקראטה ובמסגרותיו יש כ- 200 ילדים, בני נוער ובוגרים המגיעים להישגים מרשימים ברמה הארצית והבינלאומית. שני ספורטאים: קטיה אקטרינה מיכלסון ודוד איסקוב השתתפו לפני כשלושה חודשים באליפות ישראל ועלו לקריטריון אירופאי ויתחרו בקרוב באליפות אירופה שתתקיים בטורקיה ב- 5.5.17 בעוד כשבוע. נאחל להם בהצלחה

אקטרינה מיכלסון זכתה ב'קאטות' במקום ראשון ובקרבות מקום שני בסרביה ואיסקוב זכה במקום שלישי. במידה ויזכו בתחרות הם יקבלו מילגה אולם הדרך לאולימפיאדה 2020 בה ענף הקרטה ייכנס לראשונה, מחייבת זכיה בתואר במשך של לפחות שנתיים להשגת הקריטריון, כך שהדרך לשם עדיין ארוכה... 

משה בוחניק מתאמן ומאמן דורות רבים של מתאמנים בענף הקרטה (שינדוקאן) בעיר אשדוד. רבים מהמתאמנים הפכו בעצמם למאמנים והמתאמנים בענף בעיר אשדוד עומד על כ- 550 איש- ילדים, נוער, בוגרים, גברים ונשים.  

"התקציב השנתי של הקרטה בעיר אשדוד לשנת 2017 עומד על כ- 50 אלף ₪ וקשה מאוד לתת למתאמנים את התנאים הנחוצים כדי להגיע להתחרות ברמה האולימפית. עם זאת אנחנו עושים כל שביכולתנו, הן מבחינת האימונים והן מבחינת נסיעות לתחרויות בינלאומיות", אומר בוחניק. 

רק בשנה האחרונה הגיעו הספורטאים מאשדוד להישגים מדהימים: 

אורי- מקום ראשון בצ'כיה

קטיה אקטרינה מיכלסון- מקום ראשון בצ'כיה, מקום שלישי בסרביה

דוד איסקוב- מקום שלישי בסרביה

רונן אמינוב- מקום ראשון באליפות בקרואטיה במקצה עד גיל 12 מבין 2000 ספורטאים

אדי- מקום שני בקרבות בגביע העולם עד גיל 14 

באליפות ישראל לילדים עד גיל 14 שהתקיימה בגן יבנה לפני כשלושה שבועות:

12 מדליות זהב, 7 מדליות כסף ו- 12 מדליות ארד. 

סך של 31 מדליות למועדון שינדוקאן באשדוד.  

בשבוע שעבר התקיימה תחרות בצפון וגם שם קטפו האשדודים פרסים ותארים. קודם לכן הגיע נבחרת קפריסין לאימון משותף בגבעת חביבה בו לקחה חלק סגנית אלופת העולם בקרטה. 

מנכ"ל רשות הספורט יורם אסרף מציין ומשבח את ענף הקראטה על הישגיו הרבים. ענף הקראטה אושר לאולימפיאדה בשנת 2020 באופן חד פעמי וכבר ניתן לראות את הגידול במתחרים והמתאמנים בארץ ובעיר אשדוד אנו מקווים שהענף יאושר גם לאולימפיאדות הבאות .

המשנה לראש העיר והממונה על רשות הספורט מציין לשבח את המאמן והמתחרים על הישגיהם ובשנה הבאה ע"פ הכיוון בהישגים יבחן הענף גם בתקציב.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה