פרשת זריהן: מעבר לקנס של 25 אלף ש"ח, השעייה לשבועיים, "הלילה הקשה בקריירה שלי"אחרי לא מעט כתבות, מילים וכדומה, נדמה שפרשת ניב זריהן מגיעה לסיומה. השחקן עמד בפני בירור (בקבוצה לא מכנים זאת ועדת משמעת) אצל המנכ"ל רפי נידם ושם הוחלט על קנס של 25 אלף ש"ח שיתרמו לטובת הקהילה האתיופית. בנוסף, הצוות המקצועי החליט להשעות את השחקנים לשבועיים ימים, מה שאומר שהוא ייעדר משני המשחקים הקרובים בליגה. זריהן עצמו פרסם סטטוס התנצלות שגרף הרבה תגובות

ניב זריהן חלוצה הצעיר והמוכשר של מ.ס אשדוד בוודאי היה רוצה שידברו עליו בהקשרים האחרים, אלא שלצערו ולצערה של מ.ס אשדוד הוא מצא את עצמו בסערה לא פשוטה, לאחר שכינה את חברו לקבוצה, אור אינברום בכינוי גזעני ומעליב במהלך המשחק מול מכבי ת"א.

כאמור, כפי שכבר פורסם מוקדם יותר, זריהן עמד לבירור אצל המנכ"ל רפי נידם ונקנס ב- 25 אלף ש"ח משכרו, סכום שיתרום לטובת הקהילה האתיופית בעיר שתיבחר על ידי, משה אוחיון, זריהן וגדי קינדה.

בנוסף, ההחלטה אם להשעות את השחקן או מהסגל, ניתנה לרוני אוואט ויוסי מזרחי וכשעתיים לאחר ההחלטה החליטו השניים שזריהן יושעה משני המשחקים הקרובים, קרי: שבועיים ימים.

מאשדוד נמסר היום: "מועדון ספורט אשדוד שחרט על דגלו את המלחמה באלימות ובגזענות, רואה בחומרה רבה אירועים מסוג זה ויפעל על מנת שלא יישנו. זריהן נקנס בסכום של 25,000 ש"ח שיועברו לטובת פעילות קהילתית בקרב בני העדה האתיופית. 

על אופי הפעילות וקיומה יחליטו נציגי השחקנים הקפטן משה אוחיון בצוותא עם אור אינברום וגדי קינדה". 

עוד הוסיפו באשדוד: "על פי החלטת הצוות המקצועי בראשות המנג׳ר יוסי מזרחי והמאמן רוני אואט, הושעה ניב זריהן מאימוני הקבוצה לשבועיים הקרובים וכמובן לא ייכלל בסגל למשחקים בתקופה זו. יש לציין כי זריהן הביע חרטה על הדברים ואף התנצל בפני אינברום". 

זריהן עצמו שהיה נסער והבין שנקלע לסיטואציה לא פשוטה, החליט לפרסם תגובה והתנצלות בפייסבוק האישי שלו וכך כתב:

"שבוע טוב. 
הלילה האחרון, היה הלילה הכי קשה שעברתי מאז שאני משחק כדורגל. לא בגלל הביקורות ולא בגלל הפרסום. אלא בגלל מועקה והרגשה נוראית שקשה לי לתאר במילים את מה שאני מרגיש כלפי חברי אור אינברום.

אור תמיד היה חבר שלי. תמיד אהבתי והערכתי אותו. כשחקן נהדר וכאדם צנוע וחבר אמיתי. חברו הטוב ביותר של אור,הוא גדי קינדה.

לא צריך לספר או להגיד לכולם את הקשר ביני לבין גדי. איפה שתראו את גדי תראו אותי וההפך. אחים ממש. כך שההרגשה היא רעה כפליים. 

אני יודע שפגעתי בעדה גדולה ואהובה. לא יודע איך דבר כזה יכול היה לצאת לי מהפה. כלום לא מצדיק זאת. כשראיתי את הצילום חשכו עיני.

זה לא אני. זה רחוק ממני.זה ההפך ממני. זה לא מה שחונכתי ולא על מה שגדלתי. החרטה בליבי היא עמוקה ואמיתית. 

שוחחתי היום עם אור, התנצלתי התנצלות כנה ואמיתית. לשמחתי הוא קיבל אותה באצילות נפש שכל כך מאפיינת אותו. 

כל עונש שיוטל עלי אקבל בהבנה. מקרה כזה הוא כתם עבורי ועבור משפחתי. אין לי ספק שאלמד מהמקרה הזה הרבה לעתיד, הן ככדורגלן והן כאיש משפחה. 

"אור"ים שמח". 

מאז התקרית, זריהן ואינברום שוחחו ביניהם וליבנו את העניינים. "ניב ואינברום חברים טובים. ניב מבין שהוא עשה טעות גדולה, אבל הוא התנצל," סיפרו בסביבתו של החלוץ. 

זריהן נעדר מהאימון היום בהוראת אוואט, שהודיע לו להגיע ישירות לוועדת המשמעת. 

בינתיים, בקרב העדה האתיופית מתקשים לסלוח לזריהן, שקיבל הרבה מאוד הודעות קשות ברשתות החברתיות.

דקות לאחר שאשדוד פרסמה הודעה על הקנס, הקבוצה הדגישה כי לא נערכה ועדת משמעת רשמית אלא רק שיחה עם מנכ"ל הקבוצה במהלכה התקבלה החלטה בהסכמת כל המעורבים כי השחקן יתרום לטובת הקהילה שנפגעה מדבריו אמש ותרומתו תשמש לשיפוץ מועדון נוער של יוצאי אתיופיה או פעילות דומה על פי החלטת השחקנים שצוינו.

צילום: פייסבוק של ניב זריהן

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה