זריהן נקנס ב- 25 אלף ש"ח שיתרמו לטובת הקהילה האתיופית, לא ברור אם יהיה בסגל בראשוןחלוצה של מ.ס אשדוד עמד בפני ועדת משמעת היום (א') בצהריים וקיבל קנס של 25000 אלף שיתרמו לטובת הקהילה האתיופית. ההחלטה האם להשעות אותו מהסגל תתקבל בידי רוני אוואט ויוסי מזרחי. יגאל זריהן: "הוא עשה טעות, אבל הוא לא גזען"

ניב זריהן חלוצה של מ.ס אשדוד עמד היום (א') בפני ועדת משמעת של הקבוצה ובה הוחלט שהשחקן נקנס בסכום של 25000 ש"ח, שיתרמו לטובת הקהילה האתיופית בעיר.

זריהן שכזכור, דיבר בצורה לא ראויה וגזענית כלפי חברו לקבוצה, אור אינברום במשחק אמש (ש') מול מכבי ת"א, קיבל את הקנס.

מבחינת השעיה מהסגל, על כך יחליטו המאמנים רוני אוואט ויוסי מזרחי שלא ברור בשלב זה אם השחקן יהיה בסגל למשחק ביום ראשון (19:00) מול הפועל אשקלון.

בהודעת הקבוצה נכתב: "לפני זמן קצר התקיימה ועדת משמעת לשחקן ניב זריהן, עקב התבטאויות לא ראויות כלפי חברו לקבוצה אור אינברום.

מועדון ספורט אשדוד שחרט על דגלו את המלחמה באלימות ובגזענות, רואה בחומרה רבה אירועים מסוג זה ויפעל על מנת שלא יישנו.

זריהן נקנס בסכום של 25,000 ₪ שיועברו לטובת פעילות קהילתית בקרב בני העדה האתיופית. על אופי הפעילות וקיומה יחליטו נציגי השחקנים משה אוחיון הקפטן בצוותא עם אור אינברום וגדי קינדה. 

בכל הנוגע לפן המקצועי, ההחלטה בנדון הועברה לשיקול דעת מאמני הקבוצה רוני אואט ויוסי מזרחי. יש לציין כי זריהן הביע חרטה על הדברים ואף התנצל בפני אינברום", נכתב בהודעת הקבוצה.

אביו של ניב, יגאל זריהן שעובד במחלקת הנוער של האגודה והיה בעברו מהשחקנים הבולטים ביותר שהצמיחה העיר, הגיב על האירוע: "ניב טעה וניב עשה דבר פסול, אבל אני רק מבקש לא להפוך אותו לגזען.

הבן שלי לא גזען וזה לא המקרה. החברים הכי טובים של ניב הם בני העדה האתיופית. גדי קינדה מהקבוצה חי, אוכל וישן אצלנו בבית מגיל קטן. אור אינברום הוא חבר של ניב ושניהם באקדמיה של אשדוד כבר שנים ביחד.

אני מבקש, אל תיקחו את זה למקום הזה. ניב זרק שם מספר קללות שלא היו צריכות להיאמר וגם נפלט לו הביטוי הזה שאנחנו לא מסכימים לו וניב מאוד מצטער עליו.

הוא היה מתוסכל באותה שנייה כי שום דבר לא הלך להם מבחינה התקפית ויש על החלק הקדמי של הקבוצה הרבה לחץ להבקיע וברגע אחד, הוא לא הפעיל את הראש והתפרץ בצורה כזו שאני כמובן לא מקבל".

זריהן עצמו הושעה היום מאימון הקבוצה עד לוועדת המשמעת וההחלטה האם ישוב לאימוני הקבוצה תהיה בידי הצוות המקצועי.

לזריהן נאמר כי הוא אינו רשאי להתאמן עד וועדת המשמעת, בה יוחלט על עונשו. "אין לנו בכלל ספק שזריהן אינו גזען", אמר גורם בכיר במועדון. "אבל האמירה שלו הייתה גזענית ואין לנו שום כוונה לטאטא את האירוע.

מ.ס. אשדוד זה מועדון שגדלים וצומחים בו עשרות בני העדה האתיופית, ויש כאן לאורך שנים מרקם חברתי מצוין.

לא צריך לעשות מניב זריהן גזען כי הוא לא כזה, אבל צריך לטפל באמירה הזו כדי שדברים כאלה לא יחזרו בעתיד", הסביר אותו גורם.

על פי גורמים במועדון, הוא לא יהיה בסגל למשחק הליגה הקרוב מול הפועל אשקלון. יש לציין זריהן הביע חרטה על דבריו והתנצל בפני אינברום. 

המאמן רוני אוואט התייחס לאירוע ואמר: "שוחחתי עם שני השחקנים. מדובר באירוע חמור, אירוע חריג. שוחחנו עם כל השחקנים. 

לרגע שלא ייקחו את זה למקום גזעני. זו הייתה הערה מטופשת שלא במקום. היא לא צריכה להיאמר, לא בצחוק ולא במהלך משחק. 

בצורה שזה נעשה, זה היה מעבר לפליטת פה. הוא הודה בזה שהוא עשה טעות והוא התנצל על כך. המועדון צריך לתת את הדעת על זה וכך נעשה". 

אוואט ביקש להרגיע את הרוחות: "לא צריך לתלות את ניב בכיכר המרכזית. הוא בחור צעיר, עשה טעות והוא ישלם על כך. גם אור וגם גדי קינדה חברים מאוד טובים שלו. 

הם ישנים ביחד כולם. גם בשעת כעס וגם באמוציות, שחקן כדורגל בשידור ישיר צריך לדעת לשלוט בעצבים שלו". 

מאז התקרית, זריהן ואינברום שוחחו ביניהם וליבנו את העניינים. "ניב ואינברום חברים טובים. ניב מבין שהוא עשה טעות גדולה, אבל הוא התנצל," סיפרו בסביבתו של החלוץ. 

זריהן נעדר מהאימון היום בהוראת אוואט, שהודיע לו להגיע ישירות לוועדת המשמעת. במועדון מדגישים שאין שום כוונה להשעות את השחקן מאימונים נוספים. 

בינתיים, בקרב העדה האתיופית מתקשים לסלוח לזריהן, שקיבל הרבה מאוד הודעות קשות ברשתות החברתיות.

צילום: ארכיון

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה