האקס המיתולוגי: יוסי מזרחי חוזר לאשדודיוסי מזרחי חוזר למ.ס אשדוד לקדנציה רביעית, הפעם כסוג של מנג'ר מקצועי שיהיה על הדשא. איך זה יעבוד? האם זה מהלך נכון? מה חושב על זה רוני אוואט? "מזרחי באשדוד בכדי לתת את השקט לג'קי", אומרים באשדוד. האקס המיתולוגי שמעולם לא עזב, חוזר לאשדוד בגיל 63

"כמו שצה"ל חוזר ונכנס לעזה אחת לכמה זמן, כך גם יוסי מזרחי חוזר לאשדוד", כך היטיב לתאר (לדעתי) העיתונאי עמית לוונטל בדף הפייסבוק שלו. 

ואכן נראה שיוסי מזרחי מעולם לא עזב את אשדוד, כלומר הוא כן, פיזית, אבל רוחו תמיד הייתה שם. 

מזרחי ואשדוד תמיד הולכים ביחד, מסוג הדברים ששני הצדדים מבינים שהם לא יכולים או יודעים משהו אחר. 

האם זה מהלך נכון? תלוי את מי שואלים. מה חושב על זה אוואט? "מאושר ושמח, רציתי את זה מזמן". ואיך זה באמת יעבוד בפועל? הכל בכתבה הבאה. 

יש גורמים באשדוד שטוענים ובצדק שהשידוך הזה הגיע באיחור של ארבעה חודשים, ויוסי מזרחי היה צריך להגיע לאשדוד כבר מזמן. עוד לפני לנדאו, בדיוק על אותו תפקיד, רק עם סמכויות נרחבות. 

בן זקן ומזרחי וזה לא סוד מיודדים מאד, גם בתקופות שמזרחי לא היה באשדוד ולא היו הרבה כאלה, הם נשארו בקשר, דיברו ואף התייעצו על כדורגל והחיים בכלל. 

בן זקן רצה כבר בקיץ את מזרחי, הוא ייעד לו את הניהול המקצועי של מחלקת הנוער ואת פיתוח המאמנים הצעירים של המחלקה, אבל גם רצה שהוא ייעץ למאמן רוני אוואט ויישב לצדו במשחקים מאחר שלאוואט אין תעודת פרו. 

אוואט כך הוא טוען וכך טוענים גם באשדוד ביקש את מזרחי עוד בקיץ, רצה אותו לידו וחשב שהוא הפתרון הנכון לקבוצה. זה לא הסתייע, העונה התחילה ולפני כמה שבועות, אוואט פנה שוב לג'קי לגבי מזרחי. 

משם בין היתר הגיעה גם אותה פגישה בירושלים לפני כמה שבועות, בין בן זקן למזרחי, אם כי הצדדים מכחישים שנרשם סיכום. "מזרחי היה מחויב בחוזה להפועל ירושלים ואז הוא עוד חשב והאמין שהבעיות יפתרו, רק השבוע זה באמת הבשיל", אמרו באשדוד. 

מהבקשה של אוואט עולה, שהיחסים בינו לבין לנדאו לא היו החמים ביותר בלשון עדינה, העובדה שגם לפני כמה שבועות הוא ביקש את מזרחי (לדבריו) מסמלת את היחסים של אוואט ולנדאו, שאוואט העדיף את מזרחי הדומיננטי לידו. 

מזרחי ביקש וקיבל מבן זקן חוזה ארוך טווח של ארבע שנים, תחילה כמנג'ר מקצועי בקבוצה הבוגרת, ולאחר מכן עוד כשנתיים כמנהל מחלקת הנוער. 

וכאן צריך להתעכב על הנושא, הבחירה בזמן היא לא מקרית, מזרחי הובא לאשדוד קודם כל בכדי לתת "שקט" לג'קי שבעוד פחות מחודש ייחל את ריצוי עונשו. 

העובדה שיש באשדוד איש אמון של ג'קי כמו מזרחי תגרום לג'קי להרגיש שהקבוצה בידיים טובות. "זה לא שג'קי לא סומך על האנשים שמנהלים את הקבוצה היום, הוא סומך מאד, כולם הולכים איתו שנים, יש גם את יורם מרציאנו שהוא לפני כשנתיים, אבל יוסי זה יוסי ויש את הערך המוסף של החברות, הבנת הכדורגל והכרת המערכת", אומרים באשדוד. 

העובדה שהחוזה של מזרחי כולל שנה וחצי בקבוצה הבוגרת ואז עוד שנתיים במחלקת הנוער (יש כאלה שטוענים שהשנתיים הללו הם אופציה של אשדוד, ויש כאלה שטוענים שאלה שנתיים מובטחות), מכוונת בדיוק לתקופת המאסר של בן זקן וחזרתו לקבוצה. 

קרי: פחות או יותר שנה וחצי היעדרות מהקבוצה והניהול השוטף ואז יהיה שם את יוסי ולאחר מכן עם שחרורו, ייבחנו את הדברים מחדש, אורך החוזה והמהות כוון בדיוק לתקופה המאסר של בן זקן. ללמדכם כמה שני הצדדים מעריכים וסומכים אחד על השני. 

אז מדוע כל זה לא קרה בקיץ? כנראה שהדברים לא הבשילו. מזרחי העדיף בקיץ את הפועל ירושלים מכמה סיבות. 

ההצעה הכספית שקיבל מאשדוד היתה זהה לזו שקיבל מירושלים. בנוסף לכך הובטח לו על ידי הירושלמים כי הוא יהיה אחראי במקביל לאימון הקבוצה הבוגרת על הקמת בית ספר לכדורגל שיניב לו הכנסות נוספות בנפרד. 

כמו כן, בירושלים עדיין הוא היה אמור לעסוק באימון ולא כמו שאשדוד רצתה בתחילה רק לניהול מחלקת הנוער. והיה גם עניין נוסף שזה המרחק. 

נסיעה יומית לאשדוד מירושלים היא לא דבר הכי סימפטי ובהפועל ירושלים הוא נזקק בסך הכל לחמש דקות ברכבו כדי להגיע לעבודה, עניין שגם היה שיקול מבחינתו.

מזרחי מגיע על תקן של מנג'ר אבל מנג'ר שיהיה על הדשא, יעביר אימונים ויהיה פעיל ונוכח באימונים, באסיפות ולאורך השבוע. 

במשחקי הקבוצה הוא כמובן יישב על הספסל, לנדאו יפנה את מקומו ויחזור להתעסק רק במחלקת הנוער. 

באשדוד טוענים שהם יעבדו כצוות שמזרחי הוא הבכיר ואוואט המשנה, איך זה יעבוד בפועל נצטרך לראות. על פניו כולם כולל כולם משדרים הרמוניה, אוואט טוען שמזרחי יהפוך אותו למאמן טוב ולראיה כל הצוות נשאר ומזרחי לפחות בימים הראשונים נותן את הבמה לצוות הקיים. 

אבל מה יקרה אם נניח בדקה ה- 80 אוואט יחשוב שצריך חילוף מסוים, מזרחי יחשוב אחרת, מי קובע, מי יקבע, האם תהיה התייעצות ארוכה? על השאלות הללו אין ממש תשובות. 

באשדוד ציינו שמזרחי הוא הבכיר והקובע, אבל אוואט המאמן, מעין משפט סתום שבא לרצות את כל הצדדים.

מהיכרות מהעבודה של מזרחי בשלוש הקדנציות הקודמות, מזרחי הוא מאד דומיננטי, קשה לי לראות אותו לא מקבל החלטות בפועל, בעיקר אם הקבוצה תמשיך לקרטע מבחינת תוצאות.

סביר להניח שזה גם מה שג'קי ביקש ממנו, להיות מעורב, להשפיע, לעזור והכי חשוב להוציא את הקבוצה מהמצב שהיא נמצאת בו. 

מצד שני, וזה ייאמר לזכותו של מזרחי, הוא תמיד משאיר את האגו בצד, אין לו בעיה לשדר כלפי חוץ שהוא עוזר או משנה, אם בקדנציה המוקדמת באשדוד, עת החליף את חיים רביבו כמאמן באשדוד ואמר: "באתי לעזור לחיים". 

ועת במכבי ת"א בה עבד בסמוך או בכפוך לאבי נמני במכבי ת"א, מצב די דומה למצב באשדוד, רק שהפעם אוואט בתפקיד מזרחי ומזרחי בתפקיד נמני. 

הצעד הזה מבחינת אוואט יכול ללכת לשני כיוונים או צעד מרים קריירה שיכול להפוך אותו איש מערכת של אשדוד להרבה שנים, או התרסקות וחזרה לעמדת העוזר ומאמן במחלקת הנוער. 

אשדוד ומזרחי בפרפראזה לזוגיות הם כמו אקס או אקסית מיתולוגית, אתה יודע מה אתה אוהב בו או בה, מה אתה לא אוהב, מה היתרונות והחסרונות, אבל גם מבין למה נפרדתם, אבל משהו בהרגלים, בשגרה הכובשת מפתה אותך שוב. 

מזרחי הוא האקס המיתולוגי שמעולם לא עזב. עכשיו המטרה שלו היא לגרום לאשדוד להישאר בליגה ולעשות קצת שקט לבן זקן, רגע לפני שהוא נכנס לאחת התקופות הלא פשוטות בחייו.

צילום: אורי קריספין, אשדוד נט, דוברות מ.ס אשדוד, ראדר ג'אברה, באדיבות אתר ONE

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה