מ.ס אשדוד פותחת עונה: כל מה שרציתם לדעתבשבת הקרובה תעלה מ.ס אשדוד למגרש בק"ש למשחק החזרה של הקבוצה בליגת העל, מול עירוני ק"ש. אשדוד פותחת את העונה ה- 21 בגלגוליה השונים. הסגל, הניתוחים והמספרים, הכל בכתבה הבאה. פותחים עונה

מ.ס אשדוד פותחת עונה בליגת העל, בשבת היא תפגוש את עירוני ק"ש במסגרת משחק החזרה של הקבוצה לליגת העל. 20 עונות בילתה אשדוד בליגת העל (לא ברצף), העונה הקרובה תהיה ה- 21 של הקבוצה בליגת העל.

אשדוד הבקיעה 856 שערים בליגת העל, ספגה 736 שערים, שהניצחון האחרון של הקבוצה בליגת העל, היה במחזור ה- 18 של לפני שנתיים 2-1 על הפועל פ"ת בחוץ.

13 מאמנים, אימנו באשדוד בליגת העל, רוני אוואט יהיה המאמן ה- 14 של אשדוד בליגת העל.

מבין השחקנים הפעילים כיום במ.ס אשדוד, משה אוחיון מוביל עם 40 שערים בליגת העל, הוא נמצא אגב במקום ה- 5 מבין כובשי כל הזמנים של אשדוד בליגת העל.

יואב ג'רפי יהיה השוער ה- 18 שעומד בשער אשדוד בליגת העל, חברו לשער, רועי משפתי כבר עמד כמה משחקים בליגת העל.

שיאן ההופעות של אשדוד בליגת העל, הוא דוד רביבו עם 316, אבל 22 משחקים של אדיר טובול, יגרמו לו לעבור על פניו של רביבו בטבלה (294 הופעות לטובול).

גם משה אוחיון עשוי בסיטואציה מסוימת לעבור את רביבו, שתי עונות מלאות של אוחיון והוא עשוי לעבור את רביבו. לאוחיון יש 246 הופעות בליגת העל במדי אשדוד. 

מבחינה מקצועית, הקבוצה מתבססת על השלד שהעלה את הקבוצה מליגה הלאומית, קרי: הצעירים המוכשרים של הקבוצה. אור אינברום, דין דוד, ניב זריהן, יואב ג'רפי, טום בן זקן וכמובן מיכאל אוחנה וגדי קינדה.

הקבוצה שולחת לנבחרת ישראל הצעירה חמישה נציגים (קינדה, זריהן, אינברום, אוחנה, בן זקן, דוד) מה שמצביע על הכוח של הקבוצה.

בגזרת הרכש, בקבוצה התמקדו בעיקר בחיזוק חיצוני, כלומר זרים. שלושה זרים חדשים הגיעו והצטרפו לבלם ניבאלדו שהגיע בינואר שעבר וממשיך בקבוצה והיד עוד נטויה.

באו: קרלו ברוציץ', מגן שמאלי מהיידוק ספליט, בן 24, מגן הנבחרת הצעירה של קרואטיה בעבר. נינו גלאבץ', בלם בן 24, קרואטי גם הוא שאמור לחזק את מרכז ההגנה ליד ניבאלדו.

דראזן בגאריץ', חלוץ בן 23 קרואטי, הגיע בכדי לחזק את ההתקפה של אשדוד.

אשדוד כיוונה "למושבה קרואטית" בקבוצה, בתקווה שזה יעזור לחיבור בין הזרים, אם זה טוב או רע, נראה במהלך העונה.

בגזרת הישראלים, רק חתאם עבד אל חמיד חזר מבלגיה בכדי לחזק את הקבוצה, הוא מיועד לשחק בקישור אך יכול לתת מענה גם בעמדות ההגנה.

בגזרת העוזבים: הקבוצה נפרדה מרועי דיין החלוץ, שסבל מפציעות לאורך העונה שעברה, גם קובי דג'אני שכמעט ולא תרם לאורך העונה האחרונה עזב, אמיר בן שמעון עבר להפועל ירושלים.

בגזרת הנשארים: בקבוצה בונים כאמור על מרבית הסגל מהעונה שעברה, שמעבר לצעירים, גם רועי בקל ממשיך בקבוצה, משה אוחיון, טום מונד ואדיר טובול, שמהווים את השלד הוותיק יותר והמנוסה יותר.

אליהם תוסיפו את חן עזריאל בהתקפה, שבאשדוד מייעדים לו תפקיד מרכזי בהתקפת הקבוצה.

בשער- יואב ג'רפי שסיים את העונה כשוער ראשון יפתח אותה כשוער ראשון. וגם אוואט הצהיר על כך במסיבת העיתונאים, "ג'רפי הוא השוער הראשון של אשדוד", אמנם הפציעה במשחק מול בית"ר י-ם העבירה את המשוכות לרועי משפתי בשני משחקי גביע הטוטו מול אשקלון וב"ש, אבל כבר בחצי השני מול ב"ש הוא חזר והראה יכולת גבוהה.

הגנה- טום בן זקן, קרלו ברוציץ' הזר החדש בעמדות המגנים, במרכז ההגנה, ניבאלדו ונינו גאלבץ', באשדוד מחפשים חיזוק נוסף לעמדה הזאת, עוד שחקן זר שיכול לשחק במגוון תפקידים בהגנה.

גיבוי- אדיר טובול, יצחק אספה, ניר ברדע, אל חמיד שיכול לשחק במגוון תפקידים.

קישור: מיכאל אוחנה, גדי קינדה, רועי בקל, טום מונד, אור אינברום, משה אוחיון.

התקפה: חן עזריאל, דראזן בגאריץ', ניב זריהן, דין דוד.

צוות מקצועי:

הצוות המקצועי יהיה מורכב בדומה לסגל הקבוצה, מצוות מקומי, כמעט כולו. המאמן רוני אוואט, פותח לראשונה בקריירה שלו עונה כמאמן ראשי בקבוצה בוגרת בליגת העל.

אוואט מבין ויודע שמדובר עבורו בשנת מבחן, עם הלחצים של ליגת העל, הציפיות וכדומה.

לצערו של אוואט הוא אינו מחזיק בתעודת פרו, מה ש"אילץ" את אשדוד להביא לידו דמות עם תעודה. גילי לנדאו נבחר למשימה, שהוא מגיע על תקן כמנהל ספורטיבי ומנהל מחלקת הנוער, ואמור לשבת במשחקים על ספסל הקבוצה.

"אני לא אתערב בצד המקצועי של הקבוצה הבוגרת, לכולם ברור למה אני כאן, יש מאמן לקבוצה ומאמן טוב והוא קובע את הכל", אמר לנדאו על הסיטואציה המעט מורכבת בספסל של אשדוד העונה.

מאמן: רוני אוואט

מאמן כושר: יוסי פחימה

עוזר מאמן/עוזר מאמן כושר: יניב נוחי

סקאוט/איש צוות מקצועי: עידן בן אבו

מנהל ספורטיבי: גילי לנדאו

שחקני מפתח: חן עזריאל.

הכי קל להצביע על מיכאל אוחנה, גדי קינדה או אור אינברום, אבל נדמה שאם חן עזריאל יצליח להביא את היכולת שבגללה הוא נרכש בעבר על ידי מכבי חיפה במיליון דולר וסומן ככוכב בבית"ר י-ם, באשדוד יכולים להיות רגועים בכל הקשור להתקפה.

שימו לב אליו: קרלו ברוציץ', שחקן הרכש הראשון שחתם באשדוד, מגן שמאלי שעל פי משחקי ההכנה וגביע הטוטו נראה כמו רכישה טובה.

הוא צעיר, בגיל המתאים, אם יכולת טובה וחיבור לקבוצה הוא יכול להיות הערך המוסף של אשדוד בחלק ההגנתי הפחות מרשים של הקבוצה על הנייר.

מטרות: "אני כבר אמרתי שאנחנו צריכים ויכולים לכוון לאירופה", אמר יו"ר העמותה, יורם מרציאנו.

"אני מבין שאנחנו קבוצה שרק עלתה ליגה, אבל יש לנו קבוצה בריאה, מגובשת, שחקנים שמשחקים ביחד, אוסף של כישרון שלא רואים הרבה זמן בכדורגל שלנו".

סגנון:

"אשדוד מטבעה אמורה לשחק כדורגל התקפי, הרבה שחקנים שיעלו, יתקפו, כי זו הזהות של הקבוצה לאורך שנים.

"ברור שנצטרך לעשות התאמות מהליגה הלאומית, שם בכל משחק היינו עדיפים והיינו צריכים לחשוב על התקפה, בליגת העל, ברור לי ולכולם שלעיתים זה יהיה אחרת ואנחנו נצטרך לחשוב יותר הגנה וטקטיקה", אמר המאמן רוני אוואט.

האצטדיון:

בקיץ האחרון עבר אצטדיון הי"א שיפוץ נרחב ועדיין עובר. בקבוצה מאמינים ומקווים שלמשחק הבית הראשון מול מכבי ת"א (27/8) האצטדיון יהיה מוכן ואשדוד תארח בביתה, לאחר שאת כל משחקי גביע הטוטו היא אירחה באצטדיון בראשל"צ.

במנהלת הליגה כבר הבטיחו שיבוא לקראת אשדוד בכל הקשור לאישורים וייתנו ארכה לדברים מסוימים שלוקחים יותר זמן. בינתיים אישור כזה טרם ניתן.

השיפוץ כולל, הרחבת כר הדשא ב- 6 מטרים מכל הצדדים, מה שאילץ "לוותר" על השורה הראשונה ביציע ו"למתוח" מעט את כר הדשא, הגדרות וכדומה.

כר הדשא עצמו עבר שדרוג נרחב, הוגבה והוא אמור להיות מוכן לתחילת העונה.

בצד המזרחי של האצטדיון בצמוד ליציע הכבוד, אמור להיבנות עמדת שידור נוספת, לטלוויזיה ורדיו בנוסף, לזו הקיימת בצד המערבי של האצטדיון ששודרגה והתחברה.

נוספו עוד קופות, מחוץ לחומות האצטדיון, על פי תו תקן חדש של המנהלת. בהמשך אמורים להיבנות, איפה שבעבר היו מחסני האצטדיון (שכבר נהרסו) מאחורי השער הדרומי עוד חדרי הלבשה לקבוצות אורחות.

חדרי השופטים שופצו והורחבו, נוסף חדר תקשורת, חדר אירוח.

 

לצד השדרוגים הרבים אותם מובילים מנהלת הליגה וזכיין השידור החדש, הוחלט כי יציע הכבוד יעבור גם הוא שיפור ושדרוג לטובת חיזוק החוויה העסקית במגרש.  

בנוסף, מ.ס אשדוד חתמה הסכם עם חברת ההלבשה JARTAZI אשר תלביש את הקבוצה בעונה הקרובה ובשנים הבאות. 

מדובר בענקית הספורט הבלגית שמלבישה לא מעט קבוצות גדולות ברחבי העולם, תאמץ את מ.ס. אשדוד. 

לאחר החתימה חברת JARTAZI ייצרה בגדים ייחודים לקבוצת מ.ס. אשדוד. כל קבוצות מחלקת הנוער יקבלו את אותן תלבושות.

החברה המתמחה למעלה מ-20 שנה בייצור בגדי ספורט בעיקר בתחומי הרכיבה והריצה, החליטה להגדיל את נתח השוק שלה בעולם הכדורגל, ויוצרת שיתופי פעולה עם מועדונים בכירים ברחבי היבשת.

כמו כן, במסגרת מבצע מכירת המנויים, כל הרוכש מנוי למשחקי הקבוצה במכירה המוקדמת, יקבל במתנה את החולצה הרשמית של המועדון, תוצרת JARTAZI.

כמו כן, כחלק מתהליך השיפור שעוברת קבוצת מ.ס אשדוד מעצם החזרה לליגת העל הוחלט להוציא למכירה 100 מנויים מסך 150 המקומות ביציע לטובת גיבוש קהילה עסקית שתהנה מלבד מקומות האח"מים גם מבופה עשיר והפתעות לאורך העונה, והכל כנגד תמורה חד פעמית של 5,000 ש"ח בלבד למנוי ומושב זהב לתורם המכובד.  

המנוי כולל כמובן מושב בכלל משחקי הקבוצה בבית, בכלל המסגרות השונות, לצד מתן עדיפות ברכישת כרטיסי מוזמנים על בסיס המושבים שלא ימכרו למשחקים בודדים. 

מכירת המנויים לקהל הרחב, לעונת 2016-17 עומדת על:

600 מבוגר (יכול להכניס איתו ילד עד גיל 10)

300 נער/סטודנט/חייל

100 ילד 

מכירה מוקדמת במחיר מיוחד עד 18/8!!

500 ש"ח מבוגר (כולל ילד עד גיל 10)

250 נער/חייל/סטודנט.

צילום: מרטין גודטהאמק, באדיבות אתר ONE, אורי קריספין, אשדוד נט

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה