אדומים בעונה: 3-2 לפ"ת במשחק עונה סוער על אשדוד (ניתוח, פרשנות וציונים)שלושה אדומים (שניים מאשדוד), חמישה שערים ומחצית ראשונה מטורפת, קבעו 3-2 בסיום לפ"ת על אשדוד במשחק העונה. פאשדוד מאבדת בעקבות את ההפסד את הבכורה. אינברום, מקדש כבשו לאשדוד שנשארו ב- 9 שחקנים. בתסופת הזמן הגיע פנדל ברור לאשדוד שקופחה

משחק העונה בלאומית, הבטיח וגם קיים. בעיקר במחצית הראשונה הנהדרת.

פ"ת שלטה במשחק בעיקר בחצי השעה הראשונה, עלתה ל- 2-0 מהיר וצודק וניצלה הרחקה מוצדקת של רועי משפתי שהכשיל ברחבה את בן אז'ובאל.

אלא שאז משהו קרה, המשחק עבר לצד של אשדוד שברבע השני רשמה "חזרה מהקבר". אז'ואבל הורחק בצהוב שני, אחרי טענת התחזות (גבולית) והמומנטום עבר לצד האדום של אשדוד.

אור אינברום הנהדר, ניצל ערבוביה ברחבה בכדי לכבוש ולעשות 2-1. ואז עידן מקדש שהפך לסקורר נהדר בשבועות האחרונן, השווה בחסות אור אינברום שהגביה וחמש דקות תוספת זמן ו-2-2 נהדר ששלח את אשדוד להפסקה עם רוח גבית.

לחמן העןלה הרכב מעט מבוקר עם גדי קינדה בקישור שכולל ארבעה שחקנים, אבל כבר אחרי 20 דקות נאלץ לאלתר בשל הרחקה (מוצדקת) של רועי משפתי השוער.

את החצי השעה הראשונה הפך אחד באשדוד לא ירצה לזכור, ביכולת שהזכירה את המשחק במחזור הראשון לבני לוד באשדוד.

החצי השני כבר היה סיפור אחר, המומנטום של רבע השעה האחרונה של המחצית הראשונה, התחברה לדקות טובות של אשדוד שקיבלה שליטה במגרש ואיזון כמו שלחמן אוהב, הבעיה שכמו במחזור שעבר מול ירושלים, זה לא תורגם לשערים.

פ"ת ניסתה ליזום ולהכריע ונשאה פרי בדקה ה- 75. פלורין אקים כבש וניצל שוב את חוסר התיאום במרכז ההגנה שהזכיר את הבעיות מתחילת העונה.

בכלל, חרף השער של עידן מקדש, גם הוא וגם מיקי סירושטיין לא ירצו לזכור את המשחק הזה לטובה.

אור אינברום רק הוסיף חטא על פשע ולמרות השער הנהדר שלו, ספג צהוב שני ואדום והוא יחד עם רועי משפתי יחסרו ללחמן במחזור הבא.

בסיום, הבטיחו לנו משחק עונה וקיבלנו אחד כזה. מה אפשר לבקש יותר ממשחק בליגה הלאומית? חמישה שערים, שלושה אדומים ואין ספור אירועים.

דקה 3: הפועל פ"ת עלתה ל-0:1: פתיחה מפתיעה למשחק. שחקני פ"ת לא חיכו יותר מדי והשיגו את שער היתרון במהירות הבזק. פלורין אקים הגביה כדור מדויק מהאגף הימני היישר לראשו של בן אז'ובל שלא התבלבל ונגח את שערו השלישי העונה.

דקה 10: בראנקו מיכאילוביץ' השתלט על כדור שהיה בשליטת הגנת מ.ס אשדוד, מסר לליאור אסולין שהיה חופשי ובעט מ-20 מטרים חלש מדי לידיים של רועי משפתי שהיה מוכן.

דקה 14: ויקי כחלון קיבל כדור מדויק מפלורין אקים באגף הימני, פרץ מצוין לרחבת אשדוד, מסר מסירת רוחב נהדרת לליאור אסולין שהיה חופשי לבעיטה, אך החלוץ לא בעט חזק מדי וטום בן זקן הציל מהקו. אשדוד בינתיים לא במשחק בדקות האלה.

דקה 21: פנדל לזכות הפועל פתח תקווה ואדום לרועי משפתי: שחקני אשדוד ביצעו שתי עבירות ברחבה, אך השופט בחר לשלוף את הכרטיס האדום על העבירה שביצע השוער על בן אז'ובל. המארחת זכתה לפנדל וליתרון מספרי בשלב מאוד מוקדם במשחק.

דקה 26: הפועל פתח תקווה עלתה ל-0:2 בפנדל: ליאור אסולין לקח את האחריות לבעיטת העונשין ושלח טיל עוצמתי לפינה השמאלית של יואב ג'רפי שבדיוק נכנס לשער במקומו של רועי משפתי המורחק. 

דקה 32: גם הפועל פתח תקווה נשארה בעשרה שחקנים: השופט, לירן ליאני שלף כרטיס צהוב שני ואדום לבן אז'ובל בטענה של התחזות ברחבה. 

דקה 41: התקפה מתפרצת שעליה חתום איש אחד, ברנקו מיכאילוביץ'. הקשר פרץ לרחבת אשדוד בעוצמה רבה ושיחרר בעיטה שטוחה חזקה. שוערה המחליף של אשדוד, יואב ג'רפי ירד היטב לכדור וקלט אותו בשתי ידיו.

דקה 45: אשדוד צימקה ל-2:1: טעות בהגנת פ"ת מצדו של גל מאיו איפשרה לאור אינברום לשלוח בעיטה אדירה לרשת העליונה של אוראל כהן. לשוער לא היה סיכוי לעצור את הכדור העוצמתי ואשדוד חזרה למשחק.

דקה 45+4: אשדוד השוותה ל-2:2: כדור קרן מדויק של אור אינברום נחת על ראשו של עידן מקדש שקפץ מעל כל הגנת פתח תקווה ונגח את הכדור פנימה. משחק פשוט מדהים של אשדוד שמראה אופי רב.

דקה 50: אשדוד ממשיכה במומנטום החיובי ומחפשת את השער השלישי. בעיטה של מיכאל אוחנה מחוץ לרחבה פגעה ברגלו של גל מאיו ויצאה לקרן.

דקה 58: פ"ת לא אומרת נואש ומנסה בכל זאת לחפש את שער ההכרעה. ברנקו מיכאילוביץ', מסר כדור רוחב נהדר שמצא את בן מלכה חופשי, הקשר בעט חלש מדי ויואב ג'רפי היה מוכן וקלט.

דקה 68: בנצי מושל שרק נכנס למשחק ניסה את כוחו בפעם הראשונה. הקשר ניסה לבעוט כדור מסובב ומתוחכם אך הבעיטה לא הייתה חזקה מדי ואוראל כהן קלט את הכדור.

דקה 76: הפועל פתח תקווה עלתה ל-2:3: שגיב כהן הגביה כדור נהדר לרחבה מאגף ימין ופלורין אקים, שבישל את השער הראשון במשחק המשיך מהאוויר פנימה.

קה 83: אשדוד נשארה בתשעה שחקנים: גם אור אינברום סיים את המשחק. הקשר שהיה זה שכבש את הראשון של האורחת במשחק, קיבל כרטיס צהוב שני ואדום.

דקה 90: בנצי מושל עם הניסיון האחרון במשחק של אשדוד, ניסה לבעוט ממרחק של 20 מטרים אך הכדור שלו חלף גבוה מאוד מעל השער של יואב ג'רפי.

דקה 91: גם מיקי סירושטיין ניסה את מזלו, אך השוער המחליף של אשדוד מציג יכולת נהדרת בשער. קשר האורחת בעט מתוך הרחבה, אך ג'רפי זינק וקלט את הכדור.

אשדוד יכולה להרגיש מקופחת עם אקורד הסיום, כאשר דין דוד ניסה לבעוט והכדור פגע בצורה ברורה בידו של בלם פ"ת, גל בראל. פנדל ברור לאשדוד שקופחה.

אשדוד ניסתה בסיום להשיג את השער, אך השוער המחליף, יואב ג'רפי עשה עבודה מצוינת. בעקבות הניצחון, עלתה הפועל פתח תקווה למקום הראשון בטבלה עם 19 נקודות, תוך כדי שהיא מורידה את אשדוד למקום השני כשברשותם עדיין 17 נקודות.

בסך הכל ראינו משחק לא רע, דווקא בחצי הראשון ופחות בשני. שתי הקבוצות היו עם 10 שחקנים, נהיו יותר שטחים במגרש והמשחק הפך פתוח ומשוחרר.

אשדוד תסתכל למחזור הבא, אז היא פוגשת את מכבי הרצליה בשעה 15:00 ביום ראשון בעוד שבוע ויומיים.

דווקא במשחק שבו גדי קינדה חזר להרכב הוא היה אמור להוסיף הרבה לאשדוד, במימד של פיזיות, החזקת כדור וכדומה, אולם בחצי השעה הראשונה אשדוד נראתה מבולבלת מאד ומאד לא מסודרת ופ"ת ניצלה זאת בכדי להכריע את המשחק.

מ.ס אשדוד: רועי משפתי, טום בן זקן, מיקי סירושטיין, עידן מקדש, ניסים אליהו (יואב ג'רפי, 25'), גדי קינדה, תום מונד, אור אינברום, מיכאל אוחנה, דין דוד, ניב זריהן (בנצי מושל, 66').

הפועל פ"ת: אוראל כהן, ויקי כחלון, גל מאיו, גל בראל, עמירן שקלים, אנדריי לונגו, פלורין אקים, בראנקו מיכאילוביץ', בן מלכה, בן אז'ובל, ליאור אסולין.

ציונים:

רועי משפתי- הורחק

בן זקן- 5

מקדש- 5.5

סירושטיין- 5

אליהו- הוחלף בדקה 26

מונד- 5

אינברום- 6.5

אוחנה- 5.5

קינדה- 5

זריהן- 5

דוד- 5.5

צילום: אחמד מוררה, באדיבות אתר ONE

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה