הדרבי של אשדוד חוזר: עירוני פוגשת את האדומים אשדוד- יהיה אקשןאחרי 19 שנה, הדרבי של אשדוד חוזר. אמנם לא בדיוק עירוני נגד הפועל, אלא "שעטנז" דומה, אבל ההתרגשות בשיאה. צהוב נגד אדום בגמר גביע המחוז של ליגה ג'. הערכות מדברות על מעל ל- 2500 צופים. 19:00 באצטדיון הי"א, יהיה אקשן

אחרי 19 שנה, הדרבי של העיר אשדוד חוזר. אמנם לפני שבועיים קיבלנו טעימה קטנה, "מהדרבי הקטן" שעירוני אשדוד פגשה את הפועל בני אשדוד. 

הערב (ג', 19:00, הי"א) יתקיים הדבר האמיתי, המשחק שאוהדים רבים בעיר מחכים לו. לא בכדי העבירו את מיקום המשחק לאצטדיון המרכזי בעיר, אצטדיון הי"א. 

ההערכות מדברות על בין 1500-2500 אוהדים שיגיעו משתי המחנות. אווירה? בוודאי ובוודאי. 

האוהדים משי הצדדים כבר מכינים את התפאורה המיוחדת, הגימיקים וכדומה. 

קיום המשחק כמעט הוטל בספק, בשל בעיות טכניות של אצטדיון, לוח משחקים וכדומה.

אבל לבסוף הכל הסתדר והדרבי של אשדוד יחזור לפעילות וההתרגשות כבר בשיאה. 

התפאורה האדומה

אמרנו תפאורה, אמרנו מקוריות. בהפועל אשדוד (אדומים אשדוד) כבר שוקדים כמה ימים על הכנת תפאורה מיוחדת ומבטיחים הפתעות שאת חלקן לא מוכנים לספר. 

דגלי פריסה, קונפטי, כובעים והגימיק למשחק, חולצות מיוחדות שיצאו לכבוד הדרבי עם הדיוקן של מאיר גולדפינגר, שחקן הפועל אשדוד לשעבר שהבקיע רביעייה באחד ממשחקי הדרבי. 

הקפטן יניב בן ישי שיכול להניף גביע בסיום הדרבי אמר: "הגענו למשחק אחד לפני השגת תואר ראשון העונה ויצא שזה דרבי מה שמוסיף יותר עניין ויוקרה. 

אחרי כל כך הרבה שנים שהעיר לא חוותה דרבי, יש התרגשות כולה מצד כולם, בעיקר מצד הקהל הגדול. 

אנחנו השחקנים ננסה לבוא למשחק כמו שבאנו עד כה לכל המשחקים, מפוקסים ועם לב גדול במטרה להשיג את התואר הראשון של העונה. 

לשאלה האם הוא כבר מתרגל הנפה אמר: "זה רחוק, נחשוב על זה שנגיע, מצפה לנו משחק קשה ואם נחשוב על הנפות, חגיגות וכאלה נחטוף". 

שחקני עבר ביציע

רז בנימין דובר העמותה ומנהל העמותה, כבר לא יכול לחכות, "החולצות זה רק טיפה בים, אנחנו מכינים הרבה מאד דברים ותפאורה גדולה. למרות שלא אנחנו מארחים ונהיה ביציע הפחות מרכזי, אני מבטיח שהצבע האדום ישלוט". 

אגב, גולדפינגר עצמו הוזמן על ידי הקבוצה לדרבי, כמו שחקני עבר נוספים. 

בצד המקצועי, בהפועל מתכוננים לעומס משחקים לא אופייני לקבוצות בליגה ג', ביום שישי עוד לפני הדרבי פגשה הקבוצה את אליצור יהודה במשחק שהיה אמור להיות בחוץ, אבל עבר לאשדוד בשל בקשה של אליצור יהודה להחלפת ביתיות. 

האדומים ניצחו 6-1 והשאר ההיסטוריה, ועכשיו הם מגיעים בראש שקט לדרבי היוקרתי. 

כאמור, בשלישי הדרבי, ובשישי שוב משחק ליגה מול נתיבות. אגב, בשישי שלאחר מכן, יפגשו האדומים את הפועל בני אשדוד לדרבי נוסף. 

"אין לנו תוכניות לוותר על אף משחק, בטח לא על הדרבי", אמר בנימין. "יש לנו 25 שחקני סגל ונצטרך השבוע את כולם, מפני שזה שבוע לא רגיל".

חשוב לציין, שבליגה מותר עד חמישה חילופים ובגביע רק שלושה. 

הפועל תגיע בהרכבה החזק ביותר, עם חנן פדידה, דודו ביטון, יניב בן ישי ושחקן הרכש החדש, אמיר אלקריף שחתם השבוע באופן סופי ובוודאי יהווה חיזוק רציני לדרבי. גם מוחמד בדארנה הרכש החדש, עשוי ליטול חלק במשחק.

חתונה, גביע ויאללה בלגן 

ואם רוצים עוד סיפור סביב הדרבי, אז הוא מגיע מהצד האדום, שחקן הקבוצה אסף בן גוזי, מתחתן בדיוק באותו היום. כמובן שלדרבי הוא לא יגיע, אבל בקבוצה כבר הבטיחו לו, להגיע מיד בסיום המשחק לאולם עם הגביע.

חצי עיר תהיה בחתונה של אסף ובאדומים מקווים שגם הגביע. 

"שולחן האבירים כבר הוכן, רק שבמקום שנדליר תהיה במה לגביע", אמר בנימין השבוע. "ברור שאסף התבאס, אבל זה היום המאושר שלו ושל אשתו ואנחנו נעשה הכל בכדי שהוא ישאר כזה".

נעים שומר יו"ר האדומים אמר: "אני מאד מתרגש, כבר כמה ימים שההתרגשות אוחזת בי. אני חושב שהמיזם הזה מצליח קודם כל בשביל האוהדים, שרצו משהו אחר בעיר".

"איפה שאני לא הולך מדברים על הדרבי, הפרויקט הזה עשה משהו לאנשים, חזרה התשוקה, האהבה למשחק".

ושומר גם מבקש מאוהדי שני הצדדים לשמור על ספורטיביות, "ברוח הימים האלה, אני מבקש שנשאיר את היריבות לספורט, יש לנו מספיק אויבים, לא צריך גם כאן, שיהיה משחק הוגן וספורטיבי".

בצד הצהוב- מאמינים בצעירים 

ומה בצד הצהוב? שם התעסקו הרבה השבוע בלוגיסטיקה וארגון. עירוני היא הקבוצה המארחת בדרבי הקרוב וחוץ מהבעיות הטכניות ומועד המשחק, יש כמובן משחק. 

בעירוני החליטו לגבות כסף למשחק, והעלויות יעמדו על 20/10 ש"ח. ההחלטה של עירוני גרמה ללא מעט התמרמרויות בקרב האוהדים, הן בצד הצהוב וכמובן בצד האדום. 

בעירוני הסבירו שאין להם ברירה ובשל העובדה שהמשחק מתקיים באצטדיון הי"א, ויש צפי לקהל רב (יחסית) חייבו אותם בהוצאות אבטחה, שיטור וכדומה. 

"לצערי, עיריית אשדוד לא הסכימה לממן לנו את האצטדיון בחינם, העלויות מסביב עולות כסף וזה מגיע לקרוב ל- 18 אלף ש"ח", אמר סער גינזבורסקי, דובר העמותה וחבר ההנהלה. 

"מכיוון שהמשחק מתקיים בשעה 19:00, אנחנו לא יכולים לשחק בסינטטי כי התאורה שם לא מספיקה", הוסיף סער. 

ומה באשר להכנות, יש התרגשות זה ברור. גם בעירוני מכינים תפאורה ושוקדים עליה כבר כמה זמן רב. 

האוהדים אספו אלפי שקלים בכדי לקנות ציוד עידוד למשחק. 

"תהיה אווירה נהדרת ביציעים, אני מבטיח, יהיה צבע ואקשן וכמובן שהצהוב ישלוט", אמר סער. 

והאם הוא נשאר נאמן להצהרה שלו טרם העונה, שעירוני תיקח לפחות 10 מ- 12 נק' במשחקי הדרבי (ארבעה משחקים)? "בוודאי, אנחנו קבוצה טובה ונראה את זה גם בליגה וגם בדרבי". 

יש איזה שהן הכנות מיוחדות באופן אישי?

"אני לובש את אותם הבגדים לכל המשחקים, כל השאר רגיל". 

ברמה המקצועית, לעירוני מצפה שבוע לא פשוט, שאחריו יהיה אפשר לקבל אולי אומדן לאן הקבוצה הולכת. 

בשעה שהאדומים פגשו בשישי את אליצור יהודה קבוצה שהם עברו בקלות. עירוני פגשה את עירוני ירוחם החזקה במשחק ביתי וצלחה מבחן לא פשוט בכלל.

הניצחון 2-0 בשישי על ירוחם, נטע הרבה ביטחון בקרב אנשי עירוני לקראת הדרבי והמשך הליגה.

המשחק בשישי מול ירוחם, היה משחק הבית הראשון של הקבוצה ומנגד, המאמן פיני עייש נאלץ להתמודד עם שני אתגרים קשים: לנצח במשחק מול הפועל  ירוחם החזקה שנחשבת בשנים האחרונות כאחת מקהקבוצות החזקות בליגה ג' ומנגד לשמור על כוחות השחקנים ומוכנותם לדרבי באמצע השבוע. 

אם דיברנו על עומס, אז דניאל טולמסוב נפצע במשחק מול ירוחם וכרגע לא ברור אם יהיה כשיר לדרבי.

מנוחה לשחקני מפתח כנראה יהיה קשה לתת. "יש לי 23 שחקנים בסגל וכולם יצטרכו לתרום בשבוע הקרוב, זה ברור", אמר פיני עייש המאמן השבוע. 

"אין לי את הפריבליגיה לחלק כוחות מפני שרק התחלנו את העונה, בשישי היה לנו משחק חשוב מאד מול יריבה טובה, ובשלישי דרבי עם כל החשיבות זה גמר גביע"", אמר עייש. 

לשאלה האם הקבוצה עושה הכנות מיוחדות אמר עייש: "נתאמן טוב, השחקנים שלנו רובם גרים באשדוד, אז הם מבינים את חשיבות המשחק ויודעים כמה זה חשוב, מעבר לזה שזה דרבי, זה גמר גביע ותואר ולקבוצה חדשה כמו שלנו זה יכול לתת יופי של דחיפה להמשך העונה". 

פיני עייש הוסיף ואמר: "הדרבי הוא דרבי. אנחנו חייבים להיות נחושים ונשתדל להיות מאד מוכנים בתקווה שנעשה את מה שצריך לעשות. נעשה את  המקסימום כדי לא לאכזב אתכם וכדי להביא תואר ראשון לעירוני".

הדרך לגמר

המנצחת אגב, תעלה ישירות לסיבוב ז' של גביע המדינה ותשחק מול קבוצות מהליגה הלאומית, המפסידה תשחק בסיבוב ו' מול קבוצות מליגה א'. 

עירוני והאדומים עברו בדרך כמה מכשולים עד הגמר בינהן, עירוני הייתה חופשית בסיבוב הראשון ואז גברה על מ.כ ערד 1-0 בחוץ, לאחר מכן הגיעה לדרבי מול בני אשדוד אותה ניצחה 1-0. למעשה עירוני שיחקה פעמיים בלבד עד הגמר ואם תזכה בגביע, היא תחלוף למעשה מעל שתי הקבוצות האשדודיות האחרות. 

האדומים אשדוד עברו דרך יותר ארוכה, עם 6-0 על מ.ס בני אלהשולה, 0-0 ו- 4-2 בבעיטות הכרעה על הפועל ירוחם ואז 3-0 מוחץ על אליצור יהודה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה