מכבי אשדוד ילחמו בגרעון בליגה הלאומיתמעבר לירידה לליגה הלאומית, הבעיה של מכבי אשדוד היא כבר לא רק מקצועית. לקראת העונה הבאה הקבוצה תצטרך להתמודד עם סגל שחקנים חדש, גרעון תקציבי של מעל 3 מיליון ש"ח. "אני בכלל לא בטוח שההנהלה הנוכחית רוצה להישאר", אומר אחד מאנשי הכדורסל בעיר /צילום: לירון מולדבן, מנהלת הליגה בכדורסל

הירידה של מכבי אשדוד לליגה הלאומית השבוע, היא הרבה יותר מעוד ירידת ליגה. הקבוצה תשחק בעונה הבאה בליגה הלאומית, אלא אם כן אחת מהקבוצות בליגת העל לא תוכל להעמיד תקציב לעונה הבאה. הבעיה היא שגם אז בכלל לא בטוח שלאשדוד יהיה התקציב לליגת העל. מעבר לכישלון המקצועי על הפרקט, לקבוצה יש גם כישלון ניהולי של גרעון תקציבי של מעל ל- 3 מיליון ש"ח.
באשדוד יתקשו מאד להעמיד קבוצה טובה בליגה הלאומית, התקציב הנדרש בכדי להיות קבוצה בינונית בליגה הלאומית הוא בערך כמיליון וחצי ש"ח, יותר מזה שווה ליגת העל. לא בטוח שאשדוד תוכל להעמיד תקציב כזה.  להוסיף את העובדה שלקבוצה אין תשתית מקומית ואין כמעט מחלקת נוער שעליה יכולה להתבסס הקבוצה הבוגרת בשנים הקרובות. אשדוד צריכה להחתים 6-7 שחקנים חדשים, עם גרעון גדול ותקציב קטן. אולי הליגה הלאומית זו רק התחלה.
"אני בכלל לא בטוח שאותם אנשים שמנהלים היום את הקבוצה ירצו להישאר בה, בליגה הלאומית", אומר את דעתו אחד מאנשי הכדורסל בעיר. "במהלך השנה שמעתי שמועות כאילו סער גיזנבורסקי (חבר הנהלה לשעבר ואוהד הקבוצה) רוצה לקחת את הקבוצה, הלוואי, אבל זה לגמרי לא ברור". מוסיף אותו גורם. גינזבוסרקי אגב לא הסכים להגיב, לאשר או להכחיש. 
המראות בסיום המשחק ביום רביעי באולם הקריה היו לא נעימים, כאשר השחקנים והאוהדים עזבו את המגרש עם עיניים דומעות. באשדוד היו מאוכזבים מאוד מההופעה של השחקנים במשחק החשוב, אך העובדה שהתגלתה בסיום המשחק, לפיה גם ניצחון לא היה מונע את ירידת הליגה, ריככה את המכה מההפסד לקבוצה לה היה זה משחק לפרוטוקול.

"כמו בכמה משחקים העונה, גם הפעם במשחק חשוב מאוד לא הופענו בכלל", אמר אחד השחקנים "זה היה ערב קשה מאוד. באנו מאוד אופטימיים אחרי שני הניצחונות האחרונים, אבל הלחץ שהיה עלינו השפיע. חולון שיחקו כמו גברים ומגיע להם כל הכבוד. אנחנו איבדנו את המקום בליגה בתבוסה בבית למכבי ראשון ובהפסד בחוץ לבני הרצליה. חבל, אבל מה לעשות, היינו במקום האחרון רוב העונה, וכנראה שזה מה שאנחנו שווים".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה