מ.ס אשדוד: אפורה, משעממת ונטולת מחץאחרי 10 מחזורים כבר ניתן לקבוע דברים מקצועיים לגבי מ.ס אשדוד. על מאזן הבית והחוץ כולם דיברו, קלינגר אחרי 10 מחזורים עדיין לא מצליח להביא את האופי שלו לקבוצה, אשדוד נטולת מחץ ובעיקר מאד אפורה ומשעממת. מה עושים? יוצאים מהקופסא /צילום: אורי קריספין

נתחיל מהשורה התחתונה: בית"ר י-ם היא קבוצה פחות טובה ממ.ס אשדוד בטח בנקודת הזמן הנוכחית. אשדוד בבית יכולה לנצח את כל קבוצה, בטח את בית"ר, אלא שאם ניר קלינגר רוצה להעביר מסר, לשנות משהו שאולי ישפיע גם על המשך העונה. קלינגר צריך להוריד את סולארי, צרפתי לספסל ולתת את האשראי לטימור אביטן ובנצי מושל בהרכב. מושל כבר עלה בהרכב בשבת האחרונה וזה פחות עבד. אבל ניר קלינגר חייב לשנות את המערך שלו מ-4-5-1 הטיפוסי והדי משעממם שלו, ל- 4-3-3 או לפחות להוסיף קשרים התקפיים לקבוצה ולכן אביטן ומושל צריכים לשחק בהרכב.

בקיץ, דיברו על דויד סולארי כבינגו הגדול של אשדוד, כתבנו כאן לאורך כל תקופת ההכנה, שדויד סולארי הוא ההתקפה של אשדוד. שהוא טוב אשדוד תהנה, שהוא רע אשדוד סובלת. אמנם בלו יחסית מפתיע ולעיתים זה נראה כאילו כל ההתקפה של אשדוד על הגב שלו (תרתי משמע), אבל סולארי הוא המפתח, בלעדיו בכושר טוב זה פשוט לא יעבוד. במערך שבו קלינגר משחק, כאשר סולארי לא מתפקד, בלו סובל, כי הכדורים כמעט ולא מגיעים אליו. ומאחורה משחקים, דוידוב, בקל וצרפתי או אל חמיד, הקישור של אשדוד כבד, איטי והססן כמאמר הקלישאה.

ככה שההתקפה של אשדוד נשארת פחות או יותר עם קינדה ובקל, על בקל אין מילה רעה אחת להגיד, צריך רק ליהנות ולתת לו את העט בכדי שיאריך את החוזה שלו באשדוד. קינדה עם כל הכבוד ליכולת שלו מתחילת השנה ובנבחרת הצעירה, אשדוד לא יכולה לבנות על קינדה שיוביל לה את משחק ההתקפה. קלינגר צריך למצוא את האיזון באשדוד מתוך הקבוצה וניתן לעשות זאת די בקלות. בקל ודידוב מאחורה, להעביר את קינדה מאגף ימין של הקישור וההתקפה למרכז, שם הוא משחק בנבחרת הצעירה ושם הוא יהיה יותר אפקטיבי.

טימור אביטן ובנצי מושל ישחקו בצדדים לצד בלו במרכז, זה ייתן לאשדוד, מהירות, מחץ ובעיקר את מימד ההפתעה. כל מי שראה את אשדוד העונה, ראה שמשחק ההתקפה שלה שבלוני, איטי ובעיקר צפוי. כדור ארוך לבלו, ניסיון חדירה של אחד משחקני הקישור. זה הזמן לשנות ומהר. 

בהגנה, קלינגר חייב להבין שאין לו משהו אחר מלבד עופר ורטה, זה לא בהכרח טוב, אבל זו המציאות לפחות עד ינואר. אם קלינגר לא "מחזיק" מורטה שידאג לחזק את הקבוצה במגן ימני בחלון העברות הקרוב. ישראל ראש הוא לא פתרון, לא זמני ולא קבוע. הצבה של ראש כמגן פוגעת בו ובקבוצה ולדעתי גם פוגעת ביכולת שלו בתור בלם. עופר ורטה גם אם לא נמצא בכושר טוב ובקבוצה יש טענות לגבי מידת הרצינות שלו וכדומה, הוא כרגע המגן הטבעי היחיד בצד ימין, כל פתרון אחר, מעקר עוד יותר את משחק ההתקפה של אשדוד. ללא משחק אגפים, כל כובד המשחק עובר למרכז ושם צפוף מאד, כל כך צפוף שנשבע לכם שבאחד המשחקים ראיתי את רועי בקל מתקשר לגלגל"צ לתזמן כמה זמן לקח לו לצאת מעיגול האמצע.

ניר קלינגר הגיע לאשדוד, בזכות האמונה שהאופי שלו כשחקן וכמאמן יכולים לשנות את הזהות של אשדוד, כרגע זה נראה כפחות חשוב, כי אשדוד פשוט לוקה ביכולת על הדשא, לא מעט בעיות מקצועיות יש באשדוד ולפני שמתחילים לדבר על אופי, גישה וזהות, כדאי להתחיל לשחק כדורגל, העונה, אחרי 10 מחזורים, אשדוד פשוט לא עשתה זאת מספיק. במוצ"ש הקרוב (20:00) מול בית"ר יש הזדמנות. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה