מ.ס אשדוד היום שאחרי: מה האופציות?ב- 4/5 תקיים מ.ס אשדוד משחקה האחרון לעונה. ואז למעשה תיכנס לתקופה של גישושים, דיבורים וספקולציות מרובות. האימונים לעונה הבאה יתחילו אי שם בסוף יוני תחילת יולי. באשדוד יצטרכו ככל הנראה לשנות את הקבוצה, לא מעט שחקני מפתח בשנים האחרונות יעזבו וחדשים יגיעו. מעבר לרכש, אשדוד מחזיקה בגלריה של שחקנים מושאלים רבים שבהחלט יכולה לבוא בחשבון. אז מי על הפרק? מפת השחקנים של אשדוד לקראת העונה הבאה, יחד עם זהות המאמן על הקווים בעונה הבאה /צילום: אורי קריספין

שמתסכלים על מפת השחקנים של מ.ס אשדוד לקראת העונה הבאה, רואים תמונה מורכבת. לא מעט שחקנים של אשדוד מחזיקים בחוזה לעונה הבאה, לחלקם יש אופציה וחלק מסיימים חוזה. נדמה שלפני שבקבוצה יביאו רכש מקומי, או זר יבדקו בקבוצה את החומר המקומי, השחקנים המושאלים שחלקם בהחלט מהווה אופציה סבירה, יחד עם שחקני הנוער שכבר שיחקו העונה ואלה שיעלו העונה. בנוסף, בשנים האחרונות אשדוד עשתה לעצמה מסורת מבורכת וחכמה לצרף שחקנים טובים ומתאימים מהליגה הלאומית, מיקי סירוטשיין ואבו ענזה עשו את זה בעונה האחרונה. אם כן, מה ברור לקראת העונה הבאה, דוד רביבו מסיים חוזה וזה לא יהיה הימור גדול להגיד שהוא לא יישאר באשדוד, אלא אם כן יקרה משהו בלתי צפוי. 

המלפפונים היקרים

חץ מרביבו גם מקרייב לא יהיה באשדוד, הוא מסיים חוזה. חוץ מהם, יש באשדוד עוד שלושה שחקני מפתח שבאשדוד ירצו לחתוך במהרה כי מהם למעשה תיבנה הקבוצה. הראשון במעלה הוא ניר ביטון, לביטון אמנם יש חוזה לעונות הבאות באשדוד, אבל ברור שאחרי אליפות אירופה בקיץ, ביטון כנראה יעזוב לקבוצה אחרת באירופה, זה אינטרס של אשדוד וכמובן של ביטון. הישארות של ביטון באשדוד נראית כמו תסריט מאד קלוש. ביטון כנראה לא יהיה באשדוד. השחקן השני במשוואה הוא עופר ורטה, המגן הימני של אשדוד עשה קפיצת מדרגה העונה, אבל הפציעה והעובדה שבנבחרת הצעירה גיא לוזון מעדיף את אלי דסה, תידחה כנראה היציאה של ורטה לאירופה, ואף הצעה מקבוצה אחרת בארץ לא תשחרר את ורטה. ורטה כנראה יישאר באשדוד בעונה הבאה. הצלע השלישית הוא סטפן שצ'פוביץ', לאשדוד יש אופציה לרכוש את כרטיסו עד סוף חודש מאי בעבור מיליון יורו, לא סביר שבאשדוד ישלמו את הסכום הזה, אלא אם כן, יחליטו באשדוד לבנות את ההתקפה של אשדוד על שצ'פוביץ'. אלה שלושת השחקנים העיקריים שבאשדוד יתעסקו בהם קודם כל בקיץ. 

סימני שאלה

עוד כמה שחקנים שבאשדוד יצטרכו לקבל החלטה עליהם, הם מוראד אבו ענזה, שהגיע בהשאלה לעונה מלוד. לאשדוד יש אופציה לרכוש את אבו ענזה, אבל סביר להניח שאם אבו ענזה יישאר באשדוד, זה יהיה בהשאלה נוספת, במחיר יחסית נמוך, או שאשדוד ואבו סובחי יגיעו לאיזו הבנה, שתכלול שחקנים. באשדוד ציפו שאבו ענזה יכבוש במספרים כפולים, אבל אבו ענזה מסיים את העונה יחסית באכזבה, אחרי פתיחת העונה הטובה. עוד שחקן בסימן שאלה, הוא אל חמיד, בסך הכול, אל חמיד שחקן אהוב באשדוד ומוערך, וסביר שיישאר, בעיקר שהוא יכול לשחקן בכל עמדה במגרש. סוג של שחקן כולבו ובאשדוד סביר להניח שלא יוותרו עליו. בהגנה, באשדוד יצטרכו לקבל החלטה על המגן השמאלי ג'וואן אושינוואה, אושינוואה אם יישאר תופס מקום של זר, ויכול להיות שבאשדוד ייתנו את המושכות לצ'קול ואמיר בן שמעון ויפנו מקום של זר בסגל. וכאן נכנס העניין של יא יא פטי, הבלם בן ה- 32 רשם עונה סבירה, פחות טובה מהעונה הקודמת, אם מעמדו של פטי לא היה בסכנה עד לפני כמה חודשים, עכשיו לקראת הקיץ, באשדוד כבר מדברים על זה שמעמדו לא בטוח כמו בעבר. פטי ילך רק אם באשדוד ימצאו מחליף ראוי, כי קשה לראות באשדוד מהמרת על העמדה הזו. פטי חתום לעוד שנתיים באשדוד, אבל כאמור, לא נופתע אם פטי לא יפתח את העונה באשדוד. 

השלד העיקרי

נראה שלאשדוד יש שלד של 10-12 שחקנים שיהוו את השלד לעונה הקרובה, אליהם יגיעו 4-5 זרים ושחקני רכש, יחד עם שחקני נוער חדשים. השלד כולל את אופיר מרציאנו, למרות הדיבורים על עזיבה לאירופה, זה כנראה לא יקרה כבר העונה, מה עוד שהוא עדיין לא שוער שלם, לפחות לדעתנו. ישראל ראש, עופר ורטה, צ'קול, אמיר בן שמעון, ניב זריהן, בנצי מושל, גדי קינדה, מיקי סירושטיין, בן בוטבול, מיכאל אוחנה, אל חמיד. זה פחות או יותר השלד העיקרי של אשדוד העונה. שמסתכלים על מפת הזרים, כרגע זה ארקון, מקרייב, שצ'פוביץ', פטי ואושינוואה, ארקון ומקרייב לא ימשיכו בוודאות שפטי ואושינוואה הם בסימן שאלה, שרק שצ'פוביץ' רצוי מבחינה מקצועית. באשדוד יביאו בוודאות בין 2-3 לזרים חדשים, שהשלד של הזרים ייגזר מההחלטות לגבי פטי ושצ'פוביץ'. 

על המדף

לפני שמתחילים לדבר על רכש באשדוד ישקלו קודם כל את השחקנים המושאלים ששייכים לקבוצה, הראשון הוא טימור אביטן שרושם עונה נהדרת ביבנה ויכול בהחלט לבוא בחשבון כאופציה התקפית. "אביטן עשה עונה נהדרת בלאומית, לא בטוח שהוא פחות טוב מאבו עזה והוא לא עולה לקבוצה שקל", אמרו באשדוד. השחקן השני, הוא עדן בטיט חברו של אביטן במכבי יבנה. בטיט רץ כבר שנתיים בליגה הלאומית, הוא התחיל את העונה בהכוח עמידר ר"ג ועבר ליבנה, הגעתו של בטיט חזרה לאשדוד היא נגזרת של הסגל בקישור של אשדוד וכמובן של זהות המאמן. עוד שני שחקנים שיכולים לבוא בחשבון אם כי הסיכוי שיהיו באשדוד הוא קטן, הם צמד הזרים של הפועל כפ"ס ששייך לאשדוד, ננה פוקו וויליאהם האוזו, השניים כנראה יגיעו לפתיחת האימונים, אבל קשה לראות אותם נמנים על סגל הזרים של אשדוד. גם שי רביבו שרושם חצי עונה לא רעה במכבי הרצלייה יכול לבוא בחשבון. ושחקן אחרון ברשימה, דווקא לא שייך לאשדוד, אלא אחד כזה שהיה שייך בעבר, הוא איציק כהן חלוצה הצעיר של הפועל י-ם, מלך שערי הליגה הלאומית עם 16 שערים העונה. כהן שיחק באשדוד לפני שלוש שנים בתקופת ג'ון גרגורי ולא ממש קיבל הזדמנויות, מעניין יהיה לראות האם באשדוד ינסו אולי לצרף אותו הקיץ שוב לקבוצה. 

זהות המאמן

השורות הבאות נכתבות על דעתי ולא מתוך ידיעה, אבל זהות המאמן של מ.ס אשדוד בעונה הבאה, לא תהיה גיא לוזון וכנראה שגם לא רן בן שמעון. נתחיל דווקא מהראשון, בהנחה ואין סיכום כבר כעת בין ראשי אשדוד וגיא לוזון, לא סביר שלוזון שיסיים את אליפות אירופה לקראת סוף יוני יעבור ישר לאשדוד ולא ינסה למצות את האופציות בחו"ל, אחרי טורניר יוקרתי. תוסיפו לזה את העובדה שאם אשדוד תחכה ללוזון עד אחרי אליפות אירופה ניכנס כבר לחודש יולי, זה זמן שבו אשדוד כבר בתוך אימוני טרום עונה והסגל אמור להיות כבר מוכן. השם שני שעלה הוא שמו של רן בן שמעון, עלותו של בן שמעון בק"ש כך על פי פרסומים הגיע למעל מיליון ו- 300 ₪ בשנה, בהנחה ובאשדוד לא יתחילו לשלם כאלה סכומים על מאמנים, סביר להניח שבן שמעון לא יהיה באשדוד, מה עוד שכנראה הוא ירצה למצות את האופציות של הפועל ת"א, או אולי מכבי ת"א. המועמד העיקרי לדעתי הוא אייל לחמן, יחד עם שלומי דורה, אבל הלוואי ואני טועה ומאמן בעל שיעור קומה, כמו לוזון או בן שמעון יגיעו לאשדוד, אני שמח להודות שטעיתי. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה