דמיון חופשי

$(function(){})
להאזנה לתוכן:

3 הפסדים מארבעת המשחקים האחרונים ואין ספק שבמ.ס אשדוד נזכרים בערגה בפתיחת הסיבוב הראשון של הקבוצה העונה. אלא שבינתיים הקבוצה עדיין במקום ה-3 אך מציגה כדורגל לא טוב, אבל אולי זה הזמן לשנות את מטבע הלשון ולהגיד את האמת: אשדוד לא קבוצה לאליפות, אין לה את הסגל לכך ולא משנה מה יקרה בינואר. ההישג של אשדוד נכון לעכשיו הוא הצלחה גדולה, מיקום בפלייאוף העליון בין ארבעת המקומות הראשונים בטבלה יחשב הישג. כול השאר זה פשוט דמיון חופשי של אנשים /צילום: אורי קריספין

אנחנו יודעים שמה שנכתוב אולי יעצבן חלק מאוהדי הקבוצה, או אפילו אנשי הקבוצה, אבל מה לעשות אשדוד לא קבוצה לאליפות, אין לה את הסגל המתאים, האיכות, המסורת וקהל, גם כארגון הקבוצה כל הזמן בתהליך למידה ועדיין לא יכולה להשתוות לקבוצות כמו מכבי ת"א והפועל ת"א. רוצה לומר, בואו נירגע, אשדוד קבוצה טובה, כיפית, מהנה, אבל כזאת שהמקום הנוכחי שלה (3) הוא הישג. אם יוסי מזרחי שמצליח להוציא הרבה יותר מהשחקנים של אשדוד יסיים את העונה בין מקומות 1-4 הוא מאמן העונה, בהנחה ואוסקר גארסיה לא זוכה באליפות עם מכבי ת"א. הציפיות של מ.ס אשדוד הם מה שגרמו לכולם לחשוב שהנה הקבוצה יכולה, הפתיחה הטובה ה- 5 מ-5 בפתיחת העונה גרמו לכולם לחשוב שאולי אשדוד באמת קבוצה שגדולה מסך חלקיה, והיא אכן כזאת, רק מה לעשות שגם כך היא עדיין לא קבוצה לאליפות.

אנחנו רק רוצים להזכיר לכול אלה שעכשיו מאוכזבים (בצדק) ומרגישים פספוס, במשחקי גביע הטוטו בקיץ חשבו כולם שיש קבוצה חלשה שתאבק בתחתית.  אז כמה ניצחונות פתחו את התיאבון, אבל בואו נשמור על פרופורציה, אשדוד היא הישג עצום ולא משנה מה יקרה עד סוף העונה. אחרי הכול, ניצחון על סכנין בשבת הקרובה, משאיר את השחקנים של יוסי מזרחי במקום ה-3 לעוד מחזור. ואם הזכרנו את גביע הטוטו, כולם מדברים על סגל שהשתנה ממשחקי הטוטו לליגה, אז בואו נעשה סדר, מקרייב שיחק בגביע הטוטו, רביבו גם כאן, אפילו אפא אמברוז היה בחלק ממשחקי גביע הטוטו ולא היה במשחקי הליגה, ניר ביטון שיחק בחלק, אבו ענזה שיחק מול ב"ש, אבל מקרייב לא שיחק. מרציאנו, פטי, ראש, וורטה שיחקו גם בגביע הטוטו, ככה שפחות או יותר נשארנו עם אושניוואה, ארקון שלא ממש תורם, קצת אבו ענזה וניר ביטון שהבין באופן סופי שהוא נשאר באשדוד. האם זה הסיבה לשינוי? תשפטו בעצמכם. אשדוד בסך הכול ניצלה מומנטום טוב, יחד עם חולשת הליגה וחולשת חלק מהקבוצות בתחילת העונה כמו בית"ר, מכבי חיפה, רמה"ש וכדומה, אבל לא יותר, אנחנו לא אומרים שאשדוד לא קבוצה טובה, היא קבוצה טובה, אבל היא שווה לעוד 6-7 קבוצות אחרות בליגה. 

עניין הסגל

כתבנו כאן בעבר על הסגל של אשדוד, אין לאשדוד את השחקנים הכי טובים, אבל בהחלט יש לה את השחקנים המתאימים בקבוצה. פטי וראש הם צמד בלמים טובים ביחד, אבל לא בטוח שראש ופטי כבודדים טובים יותר מאיתן טיבי, דקל קינן, או שיר צדק. אותו דבר לגבי מקרייב ואבו ענזה בהתקפה. שלושת השחקנים היחידים שבאמת אפשר להגיד להם שהם ערך מוסף לאשדוד בטח בראייה ארוכת טווח, הם אופיר מרציאנו, עופר ורטה וניר ביטון, שגם יא יא פטי יכול להיכנס לקטגוריה הזאת, אם כי העובדה שהוא יהיה בן 31 בפברואר הקרוב, קצת מורידה ממנו. עם יד הלב, מישהו יכול להגיד שכסגל (לא כשחקנים בודדים) הסגל של אשדוד טוב יותר מזה של ק"ש, או של בני יהודה, אנחנו לא חושבים כך. וגם אם כן, בליגה כל כך שווה, אין לאף קבוצה יתרון, ולכן ברור לנו מאיפה מגיעות הציפיות, שאשדוד יכולה לנצל את חולשת הליגה, לאורך זמן, רק שלדעתנו, אשדוד כבר ניצלה את חולשת הליגה בזה שהיא נמצאת במקום ה-3 עכשיו, אשדוד במומנטום פחות טוב ויש "אשדוד אחרת", לכן רק הקבוצות הגדולות שיודעות לעשות את זה ומחזיקות סגל וצוות רחב שמכיר את המטרייה מצליחות.

למה ללכת רחוק, תראו מועדון ענק כמו מכבי ת"א שחתום על 18 אליפויות מאז קום המדינה, כמה הוא מתקשה לקחת אליפות אחרי 10 שנים, ושם נשפך כסף והרבה, אליפות זה לא דבר שלוקחים כי חושבים שאפשר, צריך לדעת. ועשו לנו טובה, די כבר עם הדוגמא של ק"ש, זה היוצא מן הכלל שלא מעיד על הכלל. ק"ש זכתה באליפות על סגל שתקציבו בערך 15 מיליון ₪ ואחרי 3 זכיות בגביע הטוטו (2 בליגת העל ואחת בליגה הלאומית), כך שהמערכת כבר ידעה קצת איך לעשות זאת. 

להעיר את ההתקפה

ואולי בכדי לפתור את חלק מהבעיות של אשדוד, צריך להתחיל קודם כל בפתרון פנימי, חיזוק בינואר זה חשוב, אבל מאז המשחק מול הפועל חיפה, לא ראינו שער של חלוץ באשדוד, מה שאומר ש- 5 משחקים החלוצים של אשדוד לא כבשו. בחמשת המשחקים האלה, ההתקפה של אשדוד כבשה 4 שערים, פחות משער למשחק. אבו ענזה לא כבש 5 משחקים ולמעשה חוץ מהפועל חיפה, אבו ענזה הבקיע את כל שאר ארבעת השערים שלו (יש לו 5) בחמשת המחזורים הראשונים, צמד מול מכבי נתניה, וצמד מול רמה"ש. אצל מקרייב החלוקה היא אחרת, צמד מול סכנין, שער מול בית"ר, שער מול מכבי ת"א, שער מול ק"ש (פנדל) סך הכול 6 שערים.

למעשה מקרייב לא כבש 7 משחקים וזו בעיה. מול עכו הוא רשם בישול אמנם לניר ביטון, אבל זו תרומה חלשה יחסית מחלוץ שאמור להוביל את ההתקפה של אשדוד. ההתקפה של אשדוד כבשה 19 שערים ב- 14 מחזורים, אבל 11 שערים (!!) מתוך ה- 19 הגיעו בחמשת המחזורים הראשונים, ממוצע של יותר מ- 2 שערים למשחק, לאחר מכן ב- 9 משחקים הבקיעה אשדוד עוד 8 שערים בלבד, פחות משער למשחק. המספרים מספרים את הסיפור של אשדוד וההתקפה שלה בעיקר. אז מה עושים? משנים. עולים במערך של 4-3-3 עם אבו ענזה ומקרייב יחד עם בנצי מושל, זה יוסיף לאשדוד עוד מהירות, יוסיף עוד כוח התקפי ובעיקר יוריד קצת שמירה ולחץ ממקרייב ואבו ענזה. זה אמנם יחשוף את אשדוד קצת יותר בהגנה, אבל גם לזה יש פתרון, קישור של ניר ביטון ובן בוטבול כשני אחוריים ודוד רביבו כקשר קצת מקדימה יפתור את הבעיה. מול סכנין בשבת הקרובה (18:00), שהיא הקבוצה עם ההגנה הכי גרועה בליגה, זה הזמן של אשדוד לחזור להבקיע ולנסות להחזיר את החלוצים שלה לכושר, גם במחשבה על המשך העונה. 

ינואר כהצלה

דומה שהכדורגל שלנו ממציא המצאות שיש רק כאן אצלנו. זה מתחיל בנושא של שזרוע הדשא שנכנסים לעונת החורף (לא יודע, אנחנו רואים קצת כדורגל באירופה ובכלל, אף פעם לא שמענו על המושג הזה שזרוע, אבל נו מילא, אנחנו הרי גאוני הדור), אלא שנראה שבכל מה שקשור להתארגנות בכל הקשור לסגל של קבוצה, בכדורגל הישראלי חיים מקיץ לינואר ואז שוב לקיץ הבא. אחרי כמה מחזורים בליגה כבר שומעים את הקבוצות הלא מצליחות וגם את אלה שמצליחות מדברות על חיזוק בינואר. אז בואו נעשה גם כאן סדר, למעט מקרייב שבאמת היה הרכש המשמעותי ביותר של אשדוד בינואר, איזה שחקן אתם זוכרים שהגיע בינואר ושינה את אשדוד, אחד (חוץ ממקרייב), או בכלל בליגה? ואל תגידו לנו משה אוחיון, כי הוא שחקן מוכח והלוואי ויהיה אפשר להביא אותו שוב גם העונה. אבל התחושה כאילו בינואר, מסי, צ'אבי ואוזיל רק מחכים לפנייה מאשדוד או קבוצה אחרת בישראל, קצת מצחיקה.

השחקנים הטובים באמת שיגיעו לארץ ילכו לקבוצות הגדולות כמנו ערן זהבי (מכבי), או שלומי ארבטיימן (חיפה, או מכבי ת"א) וכדומה. השחקנים הטובים בדרך כלל תפוסים ואין אילו שחקנים על המדף שאפשר לקחת. ואם כבר יש זה דורש חיפוש ובדיקה מעמיקה ורשת גילוי כישרונות, לא משהו שבכדורגל שלנו כל כך מתמחים בו. גם אשדוד אם תביא שחקנים בינואר והיא כנראה תביא, אלו יהיו שחקנים בחלק הקדמי, מדברים על שניים אולי שלושה, אבל גם שמסתכלים על ההרכב של אשדוד, אז בשוער וברביעיית ההגנה, אף אחד לא יגע, בביטון וברביב אף אחד לא יגע, כנ"ל לגבי מקרייב, ככזה שזה משאיר 2 מקומות בקישור (אולי גם כגיבוי לרביבו), ועוד מקום אולי בהתקפה, אם אשדוד תצליח לפגוע בול בכל שלושת השחקנים והם ישדרגו את הקבוצה, נהיה הראשונים שנאכל את הכובע, אבל מה הסיכוי שזה באמת יקרה? ושוב לא בגלל אשדוד, אלא בגלל שזה פשוט לא עובד.

$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('1e97f9c4-b4e4-45ff-8c97-4e14ed7b24d5','/dyncontent/2023/2/12/e960374e-11ea-41ca-b46e-f63254187ad1.jpg',15395,'עירייה אייטם כתבה ',525,78,true,20182,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('1e97f9c4-b4e4-45ff-8c97-4e14ed7b24d5','/dyncontent/2023/12/5/d78e4ce7-f903-4198-af0e-9ee2b465662c.jpg',17218,'נמל אייטם כתבה ',525,78,true,20182,'Image','');},15]]);})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה