פרויקט הלביא נחל אכזבהאמיר לביא שוחרר מאשדוד. זו השורה התחתונה של השבוע האחרון. לא כך חשבו אנשי אשדוד שייגמר אם בכלל הרומן בין שחקן הקבוצה אמיר לביא לבין מ.ס אשדוד. אלא שאחרי שלא הגיע לאימון הבוקר ביום שישי מבלי להודיע, החליטו ראשי אשדוד בשיתוף עם יוסי מזרחי לשחרר את הקשר לאלתר. סיפור על שחקן סופר מוכשר שקשר את הקריירה שלו ברצף של החלטות לא נכונות וחבל

אמיר לביא אחד מהכישרונות היותר גדולים שגדלו בעיר אשדוד, סיים את דרכו במ.ס אשדוד. לביא בן ה- 24 אמור כבר שנים לתפוס מקום מרכזי בהרכב של מ.ס אשדוד אך הדבר לא צלח. העונה הייתה אמורה להיות שנת מבחן עבורו, שכן בקיץ הוא מסיים חוזה, אלא שהאירועים אחרי המשחק מול בית"ר י-ם והעובדה שלא הגיע לאימון הבוקר ביום שישי ללא כל הודעה, גרמה ליוסי מזרחי להחליט על שחרורו מהקבוצה. לביא הגיע יממה לאחר מכן לאימון הערב של הקבוצה במוצ"ש שעבר כאילו לא קרה כלום, דבר שהרגיז את מזרחי שהחליט לשחרר את השחקן לאלתר מהסגל. לביא צפוי לעמוד לוועדת משמעת ולקנס כספי והוא כמובן שוחרר מהקבוצה.

ההודעה הרשמית על שחרורו הגיעה ברביעי הערב, כמעט שבוע אחרי אותו אירוע. "הסבלנות שלנו עם אמיר לביא פקעה ומצידנו שיישב בבית עד סוף העונה. הוא קיבל כבר אינספור הזדמנויות מיוסי מזרחי אבל כל פעם מחדש הוא בעט בדלי", אמרו באשדוד השבוע. לביא שמגיל צעיר סומן כאחד הכישרונות הגדולים באשדוד ובכלל, חשב שכל עונה הוא יוכיח את עצמו מחדש, היו עונות שזה היה נראה טוב יותר, היו עונות שפחות, אבל למן האמת, הוא ויוסי מזרחי ששנים נמצא באשדוד אף פעם לא שידרו על אותו גל. מדברים על זה שלביא הוא קצת עצלן, לא ממש רציני, אוהב שהדברים באים לו בקלות וזה לא קורה הוא לא ממש מנסה לשנות את המצב. על הכישרון לאף אחד אין ויכוח. לאורך השנים באשדוד, הוא הראה לא אחת כמה כישרון יש לו, בעיטות מרחוק, שערים ומהלכים ששייכים לעולם אחר, אלא שלאורך כל הדרך הוא תמיד "ידע" לעשות בחירות לא מוצלחות כל כך, למה? תשאלו אותו, כל פעם שהיה נדרש לסוגיה, טען שבדרך כלל פשוט נטפלים אליו ולא ממש מעריכים אותו. האמנם?

 

תקציר הפרקים הקודמים

כאמור, באשדוד טוענים כי בסיום המשחק בשבוע שעבר מול בית"ר י-ם, יצא הקשר הצעיר לבלות עד השעות הקטנות של הלילה (כך על פי הטענות) ולא הופיע לאימון הבוקר של הקבוצה ביום שישי. לאחר בדיקה שנערכה במועדון, התגלה כי לביא עוכב על ידי המשטרה בחשד לנהיגה בשכרות. חשוב לציין שעל פי טענת המשטרה, לביא סירב לבדיקת ינשוף מה שמעיד על פי החוק שהוא נהג בשכרות. על פי המשטרה זו פעם שנייה בה לביא מסרב לעבור בדיקת ינשוף. לביא עצמו מאז תחילת הפרשה לא מגיב, ואת כל ההידברות איתו עורכת הקבוצה מול סוכנו. זו לא ההסתבכות הראשונה של לביא, קרוב לוודאי שאם הייתה זו ההסתבכות הראשונה, היו בקבוצה מחליקים לו על כך. "יש הרבה מאד אנשים באשדוד שמאד אוהבים את הילד הזה, שלא לדבר על ג'קי בן זקן", אמרו באשדוד.

לאורך כל הדרך ניסו באשדוד לעזור לשחקן ולמשפחה. לפני כשנה וחצי נפטר אב המשפחה ולביא ראה באירוע הקשה כנקודת מפנה בחייו, הוא השתנה ובעיקר ניסה לסגל לעצמו חיים שונים שישנו את התמונה גם עבור משפחתו, אשדוד ניסתה לעזור בכל מיני דרכים, אבל בסופו של יום, לביא חזר לסורו. "הוא ממש לא ילד רע, הפוך מזה, הוא מקסים, הוא לא עושה דברים רעים, אבל הוא פשוט קל ראש, הוא לא חושב, הוא לא מבין שהוא כבר לא ילד וזו בעיה שאתה נמצא בקבוצה מקצוענית", סיפר השבוע אחד מחבריו של לביא. כל מי שמדבר על לביא מציין שמדובר בשחקן אהוב בחדר הלבשה ובין חבריו, אלא שמבחינה מקצועית לביא חשב כל הזמן שמגיע לו יותר. "מבחינתו זה היה צריך להיות הוא ועוד עשרה, הוא באמת חושב שהוא יכול להצליח באשדוד וברגע שזה לא קרה והוא לא קיבל הזדמנות הוא נעשה מריר וזה השפיע על הכול".

 

בהחלטת מזרחי

עכשיו לביא יצטרך למצוא אכסניה אחרת ומי יודע אולי עוד יחזור לאשדוד, יש כאלה שבכלל חושבים שאולי דווקא מעז יצא מתוק, "אולי שנה או שנתיים בחוץ יעשו לו טוב, הוא יבין דברים אחרים, יראה דברים אחרים ויחזור אחרת לאשדוד, אם היום הוא צריך חור בחומה בכדי לחזור לאשדוד, אולי בעתיד הוא יחזור דרך הדלת לאשדוד", אומרים השבוע באשדוד. בעבר לביא כבר היה מחוץ לאשדוד, הוא הושאל לרעננה מהליגה הלאומית ורצה להתחיל דף חדש במקום אחר ולחזור לאשדוד אחרת, אולי זה משהו שהיה צריך להיעשות מזמן וכולם היו מרוויחים, אלא שלביא חזר עוד בטרם החלה העונה ולמעשה לא עזב את אשדוד מאז שהוא ילד, למעט אותה גיחה קצרה לרעננה.

אם כתבנו על השידוך בין מזרחי ללביא, אז לא תמיד השניים שידרו על אותו גל, מזרחי ניסה לשנות את לביא, להסביר לו ללמד אותו, אבל לביא לא אהב שהמאמן שלו ביקש ממנו כל מיני משימות טקטיות, לא פעם זה היה על סף פיצוץ, אלא שגם אחרי שהגיע ג'ון גרגורי ולביא חשב שהנה מגיעה תקופה חדשה, ההיסטוריה די חזרה על עצמה. באשדוד מספרים שבאירוע האחרון, מזרחי הטיל וטו על ראשי אשדוד לגבי החזרה של לביא לקבוצה, "די מספיק, אני לא רוצה אותו יותר בחדר ההלבשה שלי", אמר מזרחי לראשי אשדוד. "אני חושב שמעבר למה שקרה, מזרחי פשוט התפוצץ מזה שלאימון ביום שבת לביא הגיע כאילו כלום לא קרה, לא חשב לדבר עם יוסי, להסביר, כלום, כאילו לא קרה כלום כמה שעות קודם לכן, על מזרחי לא יכול היה לעבור על סדר היום", אמרו באשדוד. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה