מחלקת הנוער של מ.ס אשדוד ממשיכה במצוינותמחלקת הנוער של מ.ס אשדוד תמיד הייתה לשם דבר בארץ ובפרט בעיר, "המתנ"ס הכי גדול בעיר", מכנים אותה ראשי הקבוצה. אלא שדומה שהקיץ האחרון יחד עם תחילת העונה מבשרים על נסיקה נוספת. "יש אל אשדוד נהירה מכל הארץ", אומרים השבוע באשדוד

לפני שבועיים ניצחה קבוצת הנוער של מ.ס אשדוד את הפועל כפ"ס בפתיחת ליגת העל לנוער ובישרה שאולי העונה יש בשורות טובות יותר עבור קבוצת הנוער בכל מה שקשור לליגה. אלא שמי שהסתכל על טבלאות ליגות הנערים שלא כולן התחילו, ראה את קבוצת נערים א' ונערים ב' שמשמשות כעתודה לקבוצת הנוער, במקום הראשון בטבלה. נכון שבגילאים האלה פחות חשובה התוצאה ויותר הדרך, אבל אין ספק שמשהו טוב קורה במחלקת הנוער בשנה האחרונה. גם החזרה של חיים כהן לתפקיד המנהל המקצועי של מחלקת הנוער עשתה את שלה. כהן שמשמש כעוזרו של אלי אוחנה בנבחרת הנוער ומאד מוערך בקרב אנשי ההתאחדו. סיים לפני שנתיים עבודה של ארבע שנים כמנהל מחלקת הנוער של אשדוד, בשל המינוי של אוחנה שביקש מכהן להצטרף אליו, עזב כהן את התפקיד, אלא שבשלהי העונה שעברה הוא חזר והעונה הוא מתחיל את העונה עם אשדוד יחד עם תפקידו כעוזרו של אלי אוחנה.

כהן מכיר את מחלקת הנוער והשנים שלו בתפקיד היו שנים של הישגיים. "העובדה שהוא מכיר כל פרט ופרט במחלקה יחד עם העובדה שהוא איש עבודה, רק עוזרת", אמרו באשדוד השבוע. אלא שמעבר לעבודה המקצועית, העונה קיבל כהן חיזוק בדמות זורי ברמכר שהיה בעונה שעברה מאמן קבוצת הנוער, ברמכר יעבוד העונה באופן אישי עם שחקנים ויחזק אצלם נקודות כאלה ואחרות לגבי העתיד. בכלל במחלקת הנוער משפרים מידי עונה את התנאים של המחלקה והשחקנים, יותר מאמני כושר, מאמני קורדי נציה, שיחות עם פסיכולוג ספורט, ניתוח טקטי ועוד הרבה דברים שלא תמיד יש בקבוצות בוגרות. "היום מחלקת הנוער של אשדוד היא אחת משלוש או ארבע המחלקות הכי טובות בארץ, בכל מה שקשור לתנאים, צוות אימון וכדומה". המבנה שבנו באשדוד ובאחרונה שונה שמו לזכרו של יוסף ואקיל ז"ל שהיה יו"ר הפועל אשדוד בעבר, הוסיף המון בכל הקשור לתנאים הנלווים של השחקנים.

 

השילוב עם הקבוצה הבוגרת

בשנים האחרונות נהגה מ.ס אשדוד לקיים משחקים בין קבוצות הנוער לבוגרים, בעונה שעברה וגם העונה זה תפס תאוצה. המטרה, בראש ובראשונה לתרגל את השחקנים הצעירים מול רמה גבוהה יותר. המטרה השנייה, היא לאפשר ליוסי מזרחי ולצוות המקצועי להתרשם משחקנים כאלה ואחרים וזה חשוב. העונה שיתוף הפעולה עם הקבוצה הבוגרת יעבוד אפילו טוב יותר והדוק יותר. גם בשל היחסים שיש בין איציק עובדיה ויוסי מזרחי, שעובדיה כזכור היה עוזרו של יוסי מזרחי במכבי ת"א. קבוצת הנוער תעבוד בהתאמה כמעט מלאה לקבוצה הבוגרת, בכל מה שקשור לשיטות משחק, מערך, סגנון וכדומה. את התהליך הזה החלו באשדוד כבר לפני שלוש שנים כאשר הקימו את האקדמיה, מתוך מטרה שכל קבוצות המחלקה ישחקו בשיטה אחת וסגנון אחד, אלא שראשי הקבוצה עשו את ההתאמות שלהם וגם הם מודים שמשנה לשנה הם לומדים ומשכללים ומתקנים את מה שצריך לתקן. העונה הגיע איציק עובדיה לאימון קבוצת הנוער, שהיא סוג של חלון הראווה עבור על המחלקה. חוץ מהעובדה הזאת, צריך לראות את העבודה היומית במחלקה, את הנהירה של הילדים ושל אנשי הצוות מידי יום למתקן המפואר שיחד עם האקדמיה מהווים פלטפורמה נהדרת לעתיד. פתיחת העונה האחרונה, הראתה שההשקעה נושאת פרי גם בכל מה שקשור לתוצאות בטווח המיידי. מבחינת ראשי אשדוד הראייה שלהם היא יותר ארוכה, אבל אחרי הרבה שנים בהם נתנו במחלקה חשיבות פחותה לניצחונות בגילאים האלה, העונה החליטו במחלקה לשנות מעט את המודל ויחד עם הדרך לחנך להישגים ומצוינות לא פחות. "זה בהחלט תהליך הרבה יותר קשה, אבל זו הגדולה, הדרך יחד עם המצוינות גבוהה, זו הדרך בנוער". אמרו באשדוד. ובאמת להסתכל על הטבלה ביום ראשון בבוקר ולראות את נערים א' ונערים ב' בראשה, נותן סוג של סיפוק.

נהירה מבחוץ

בכדי לקבל הוכחה נוספת, לכוחה של מחלקת הנוער, קחו שחקן כמו מיכאל אוחנה שנמנה על הסגל של קבוצת הנוער והקבוצה הבוגרת, שהגיע בעונה שעברה ממכבי ת"א. בעבר מי חלם ששחקן יגיע ממכבי ת"א לאשדוד, הדרך הייתה כמעט תמיד הפוכה. יש עוד לא מעט שחקנים גם בגילאי הנוער וגם צעירים יותר שמגיעים מקבוצות כמו מכבי והפועל ת"א, לאשדוד בשל התנאים, יש ממש נהירה לאשדוד", אמרו השבוע. את הנתון הזה מרגישים גם בבית ספר לכדורגל של מ.ס אשדוד שראו בקיץ האחרון את הגידול ברישום ואת ההתפתחות של בית ספר לכדורגל, גם בהבנה שלו בתוך העיר ובמחלקה עצמה. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה