דברי הזוהר: זורי ברמכר מדבר על העונה האחרונהמאמן הנוער של מ.ס אשדוד, זורי ברמכר מסכם עונה, מבחינתו הזכייה בגביע "היא פיצוי על העונה הקשה", רגע לפני שהוא נוסע לחופשה עם המשפחה הוא מדבר על העונה הבאה ("לא דיברו איתי, אני עובד של מ.ס אשדוד ואעשה מה שיגידו לי") ומדבר על העונה האחרונה ("אם כל עונה נעלה 4 שחקנים לקבוצה הבוגרת זה יהיה אדיר"). בינתיים הוא מעביר את הזמן
בעיקר עם הילדים והמשפחה כחלק מהפיצוי שלו כלפיהם על העונה הארוכה

זורי ברמכר מבלה בימים האחרונים עם המשפחה שלו, עם הילדים, מבחינתו זה הפיצוי שלו אליהם על הזמן האורך שהוא לא בבית, בשבתות ולאורך השבוע. רגע לפני שהוא יוצא לחופשה שלו, יש לו זמן לדבר על העונה האחרונה שלו בקבוצת הנוער. על הזמן הפנוי שיש לו עכשיו הוא אומר, "זה הזמן להיות עם המשפחה, הם סובלים ממני כל השנה והרבה מעבר לזה וזה הזמן שלי להיות איתם ולהחזיר להם על העונה האחרונה". אומר ברמכר.

כיף להיות בהרגשה כזאת אחרי גביע

"אין ספק, הזכייה בגביע הייתה סוג של פיצוי עבור העונה הלא קלה שעברנו, הגביע זה בהחלט משהו מתוק לעונה הזאת, אני ישן איתו כבר כמה ימים".

איך אתה מסכם את העונה של הקבוצה?

"בליגה ללא ספק מדובר באכזבה, מבחינתי אין תירוצים, עברנו שנה של למידה, שנה לא קלה, אין ספק שבליגה עברנו שנה מאכזבת מאד, אין תירוצים יש הרבה הסברים, אבל הכול ישמע כמו תירוץ, מבחינתי זה עונה מאכזבת בליגה, הגביע אמנם כיפר על הליגה, אבל אין ספק שרצינו הרבה יותר בליגה".

מה לדעתך גרם ליכולת המאכזבת בליגה? הרי בקיץ דיברו על אשדוד כקבוצת צמרת בליגה?

"קודם כל אני חושב שמדובר בחוסר יציבות וזה משהו אופייני מאד לקבוצה של צעירים, היו לנו 12 גיוסים במהלך השנה, למעט גל אנגלשטיין לא שיחקנו עם חריגים העונה בהרכב ובסגל בכלל, אני ממש לא מתרץ, אבל אין ספק שזה שינה לנו את העונה, היו לנו משחקים טובים, אבל היו לנו לא מעט משחקים לא טובים והרבה חוסר מזל".

 דיברת על גיוסים, אבל זה משהו שיש לכל הקבוצות בליגה לא רק באשדוד.

"מסכים, אמרתי זה לא תירוצים אלה עובדות, אמרתי כבר בהתחלה, היינו צריכים לעשות עונה טובה הרבה יותר בליגה".

להגנתך ייאמר שכל מי שדיבר על הקבוצה בקיץ, דיבר על הקבוצה עם גדי קינדה, ובסוף העונה ראינו כמה הוא משמעותי עבורכם.

"נגעת בנקודה החשובה, אין ספק שגדי קינדה בנוער הוא שחקן שמשנה עונה, משנה קבוצה, איתו משבעה משחקים הפסדנו רק משחק אחד, ואנחנו נראים הרבה יותר טוב, הוא גם משפיע על השחקנים האחרים וכמו שאמרתם ראינו את סיום העונה יחד איתו ואת הזכייה בגביע, כמובן שזה לא רק הוא".

למה לא ביקשת אותו לאורך כל העונה עם קבוצת הנוער?

"בוא נעשה סדר, המדיניות של המועדון ובצדק גמור מבחינתי, זה ליצור שחקנים לקבוצה הבוגרת, אם חושבים שגדי קינדה צריך לשחק בקבוצה הבוגרת, אז הוא משחק בקבוצה הבוגרת, אין שאלה בכלל, העלנו ארבעה שחקנים לקבוצה הבוגרת וזה חסר תקדים, מבחינתי זה הדבר החשוב, זו המדיניות של המועדון לאורך שנים וזה לדעתי הדבר הכי חשוב בקבוצת נוער".

 

"שנתון 93 הוא השנתון הכי מוצלח במחלקת הנוער"

ברמכר נמצא במחלקת הנוער של אשדוד כבר שבע שנים, בתור חלוץ ששיחק בהפועל אשדוד הוא יכול להצביע על ההתקדמות של מחלקת הנוער. ברמכר שלפני שנתיים זכה באליפות עם נערים א', שבמדיה שיחקו פרדי ציון, בנצי מושל ואחרים, יודע שאותם שחקנים שאיתם הוא הלך גם העונה, זכו בגביע המדינה. "שנתון 93 הוא ללא ספק השנתון המוצלח של מחלקת הנוער, זה השנתון עם הכי הרבה תארים, אליפות, גביע ועכשיו שוב גביע המדינה".

העובדה שאלה שחקנים שהולכים איתך כמה שנים מהווה יתרון?

"זה לא כל כך הרבה שנים, אבל אין ספק ששחקנים כמו אמיר בן שמעון, פרדי ציון, בנצי מושל, אור אלקבץ ואחרים".

בדרך כלל מדברים בקבוצות הנוער על זה שהרבה מההצלחה של הנוער זה דור כזה או אחר?

"ברור שיש חשיבות לאיכות השחקנים, אבל לדעתי זה הכי קל להפיל את האחריות על דור כזה או אחר, צריך לדעת להפיק מהם את המקסימום, ברור שברגע שיש לך שחקנים כמו בנצי, גדי, ניב, אמיר ואחרים זה הרבה יותר קל, אבל אחד מהדברים שאפיינו אותנו העונה, למרות העונה הלא טובה בליגה, זה שהיינו קבוצה כל הזמן, גם בזכייה בגביע, הראנו שאנחנו קבוצה".

איך אתה רואה את העתיד של מחלקת הנוער באופן כללי?

"אני חושב שהעובדה שכבר העונה שילבנו 4 שחקנים משנתון 95, היינו הקבוצה היחידה בליגה לנוער שעשתה זאת, כך שבהחלט יש מקום לאופטימיות, אמרתי לך כבר קודם, לאורך שנים המדיניות של המועדון הייתה ליצור שחקנים לקבוצה הבוגרת וגם בנוער כבר דאגנו ליצור את העתיד של הקבוצה הלאה, בעונה הבאה למשל יש לנו כמה שחקנים שמסיימים גיל נוער וצריכים להכין את הקבוצה השנייה".

"אשדוד הצטיינה בדרך כלל בשחקני התקפה וקישור"

הראיון עם ברמכר זו הזדמנות לשאול אותו על ההתפתחות של הכדורגל באשדוד, העובדה שלצד אמיר לביא, ניר ביטון ואחרים, לא מצליחה מחלקת הנוער של אשדוד להוציא שחקני הגנה כבר כמה שנים, מתן אוחיון ואדיר טובול הם השחקנים האחרונים שיצאו ממחלקת הנוער של אשדוד בשנים וגם זה היה כבר מאד מזמן. ברמכר מסב את תשומת ליבנו לשחקן נוסף שעלה לאחרונה מהנוער להגנה של הבוגרים: "עופר ורטה".

נכון, אבל חוץ ממנו, הנוער מספק בעיקר שחקנים לחלק הקדמי, גם בקבוצה שלך העונה, אנחנו רואים את בנצי מושל, אמיר בן שמעון וגדי קינדה?

"לאורך שנים, אשדוד הצטיינה בליצור שחקנים לחלק הקדמי של המשחק, אבל זה הרבה עניין של אמונה, יש שחקני הגנה טובים, הם צריכים ביטחון וצריכים לעשות התאמות לליגת העל ולבוגרים, זה ברור".

יש לדעתך שחקנים שיכולים לבוא בחשבון מהנוער לבוגרים בהגנה, כי בהתקפה זה ברור?

"אני חושב שגם בשאר הקבוצות הטובות בליגה לנוער, כמו מכבי חיפה ומכבי ת"א, אתה רואה יותר שחקני התקפה מאשר הגנה, וזה משהו אופייני בכלל לכדורגל שלנו ואתה רואה את זה גם בנבחרות".

לא ענית ל, לגבי שחקנים שיכולים לבוא בחשבון?

"בן אלפסי יכול לבוא בחשבון, גם אמיר בן שמעון שהראה שהוא יכול לשחק כקיצוני בהגנה יכול לבוא בחשבון גם בהגה לדעתי, הוא בהחלט יכול עם עבודה נכונה לשחק כמגן או כקיצוני גם בקבוצה הבוגרת".

נחזור רגע לעונה האחרונה בליגה, לצד כל האיכות שיש בחלק הקדמי, הקבוצה התקשתה מאד לכבוש, בטח בליגה?

"נכון, כמו שאמרתי זה חלק ממה שקרה לנו העונה, לצד משחקים טובים, היו לנו לא מעט משחקים של חוסר מזל פשוט משווע, כמו המשחק מול מכבי ת"א באשדוד, או הפועל ת"א בחוץ. בסיבוב השני כבר כבשנו הרבה יותר, היו הרבה סיבות, ברור שגם כל התחלופה בהרכב עשתה את שלה, זה חלק מהחיים של קבוצת כדורגל".

מה קורה איתך בעונה הבאה?

"אני עובד של מ.ס אשדוד, כיף לי כאן ואני מרגיש אני תורם, אני צריך לשבת עם מנדל בזמן הקרוב ונראה מה רוצים ממני, אם ירצו שאני אשאר בנוער אז בכיף, אם לא אני אהיה בקבוצת גיל אחרת, אני אעשה מה שיגידו לי ובשמחה גדולה".

לאורך העונה היה נראה שאתם קבוצה, שאתם ביחד, למרות התקופה הלא טובה בליגה, וזה בלט מאד בזכייה בגביע?

"מדהים. אני חושב שבאמת מדובר בחבורה של שחקנים שהם גברים, זה לא ילדים, הדבר שהכי הבליט את זה היה לפני המשחק בגמר שהקבוצה הגיעה לאקדמיה והשחקנים פשוט אמרו אחד לשני שהם זוכים בגביע, זה היה מדהים, אני לא חושב שאני נתקלתי בתקדים כזה בקבוצות נוער". מבחינתו של ברמכר,  הזכייה בגביע עם אשדוד היא סוג של סגירת מעל, אחרי הזכייה באליפות עם קבוצת נערים א', הגיעה הזכייה בגביע עם הנוער, אחיו אלכס ברמכר זכה בעבר עם עירוני ראשל"צ בגביע ולאורך העונה נפגשו האחים אחד מול השני בקווים. ברמכר שהיה חלוץ בהפועל אשדוד מכיר את הכדורגל בעיר ובדרום. מבחינתו כמו שהוא אמר בהתחלה, הגביע זה סוג של פיצוי, על העונה, הוא לא מוותר על הגביע והולך לישון איתו בימים האחרונים.

 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה