במכבי אשדוד פתחו את העונה בצורה מרשימהאירוע מכובד מאד קיימה היום (ב') מכבי אשדוד לרגל פתיחת העונה. הצהרות, פרגון ובעיקר תקווה לכדורסל וספורט אחר. זה התחיל עם ראש העיר ונגמר עם הקפטן שסיפר איך בגיל 36 הוא כל כך נהנה מכדורסל. ראש העיר אף ביקש: "בבקשה תביאו את הגביע בעונה הקרובה". מכבי אשדוד הציגה: אירופה זה כאן

לפני שניגע בצד המקצועי, המטרות וכל הדברים הרגילים של מסיבת העיתונאים, אפשר לעצור רגע ולברך ולהגיד שאפו, שאפו על הארגון ועל הסדר שבאמת הראה שבמכבי אשדוד מנסים לעשות כדורסל אחר, שונה. מקום מכובד, אנשים מכובדים, כיבוד, חוברת מהודרת שחולקה לכל הבאים, תפאורה ומערכת הגברה, בקיצור כל התנאים בכדי להצליח. בקבוצה עמלו בשבועיים האחרונים קשה מאד בכדי לתקתק את האירוע שהיה באמת אירוע שהיה כיף להיות בו, ללא קשר לכדורסל. אלון בן זקן המנכ"ל עבד ימים כלילות יחד עם דודו קקון שהנחה את האירוע בחן רב ומקצועיות יחד עם אשת השיווק שרון דרוקר שתפרה את כל הקצוות ונראית שנכנסה לתפקיד שלה די מהר.

אבל מעל כולם, את השאפו לאירוע מגיע למנכ"ל אלון בן זקן שהוא מסוג האנשים שפשוט עובדים ולא מדברים ובעיקר עושים את הדברים בצורה הכי מקצוענית בצורה מדהימה. אז אחרי הקטע הדביק הזה, אבל הבהחלט מגיע, הנה מגיע שלב התכ'לס.

 

ראשון עלה לנאום ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שבקבוצה מגדירים אותו כפטרון של הקבוצה. לסרי עצמו ביקש בקשה צנועה: "אני רוצה לשחזר את ההישגים של העונה שעברה וטיפה יותר. כלומר, אם אפשר איזה גביע נחמד זה יהיה בסדר גמור", עופר ברקוביץ' ומאיר טפירו שישבו ליד היו בהחלט חותמים על התסריט הזה. לסרי עצמו המשיך לדבר על הרצון של העיר להמשיך ולהיות מיוצגת בכל ענפי הספורט הבכירים במדינה והפגין בקיאות גדולה בנעשה בעיר. לאחר מכן אמר לסרי: "הדבר הכי חשוב מעבר להצלחה של הקבוצה הבוגרת, שבעקבות זאת פתחנו את בית ספר לכדורסל ואת מחלקת הנוער ואני מקווה שדרך זה הילדים ימשיכו ויתפתחו בעיר ובספורט".

 

אחרי ראש העיר עלה יו"ר הקבוצה יצחק גבאי שדיבר בעיקר על העתיד: "בניית האולם וההרחבה שלו נמצאת בראש סדר העדיפויות שלנו, הכוונה היא להוסיף 1300 מקומות והאולם יכיל כ- 2500 מקומות וזה משמעותי מאד". לאחר מכן דיבר על בניית הקבוצה ואמר: "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה, החיבור של כולם זה מה שעושה את ההצלחה, בחירת השחקנים והסגל זה סוד ההצלחה שלנו. המטרות של השנה הם כמו של השנה שעברה רק קצת יותר. גבאי גם דיבר על התקציב של הקבוצה: "העירייה מעמידה עבורנו תקציב של 2.7 מיליון ₪, ראש העיר נתן לנו העונה בונוס של 200 אלף ₪ על ההצלחה שלנו, כך שיחד עם על התקציבים נגיע לתקציב המינימום של 5 מיליון ₪.

 

לאחר מכן עברנו לצוות המקצועי עו"ד שי האוזמן מנהלה המקצועי של הקבוצה החליט קודם כל לשבח את העוסקים במלאכה מאחורי: "על העונה הראשונה שלנו הייתה קונצנזוס לגבי ההצלחה, אלא שכל זה לא היה קורה ללא המעטפת הניהולית שנותנת לכולנו את היכולת להצליח ולעבוד בשקט וזה לא דבר של מה בכך".

 

האוזמן ביקש לציין את העבודה של מנכ"ל העמותה ניסים דוק ועליו הוא אמר: "יש אדם שרבים לא ממש מכירים, אבל בזכותו שום דבר מה שקורה בקבוצה לא היה קורה". בקטע המקצועי הוא אמר: "העונה התנאים שלנו מעט שונים, אנחנו כבר לא מגיעים כקבוצה מפתיעה וקבוצות ייקחו אותנו אחרת". האוזמן דיבר על בניית הקבוצה: "כאחת מהקבוצות עם התקציבים היותר נמוכים בליגה, היינו צריכים להתנהל בצורה קצת ערמומית, באפריל האחרון נשלחתי על ידי הקבוצה לטורניר פורטסמות' בארה"ב לעקוב אחר שחקנים, מדובר בטורניר יוקרתי שלמעט מכבי אשדוד רק מכבי ת"א שלחו נציג לטורניר, במהלך אותו טורניר עקבתי אחרי אלכס טויס ומשם הגיע השידוך בינינו שאנחנו מקווים שימשיך לעתיד".

על הקבוצה העונה הוא אמר: "אני מאמין בתהליכים, כך שאנחנו נגיע לשיא שהתנאים לזה יבשילו לכך. צריך לשים לב ש- 10 שחקנים מתוך הסגל שלנו הם שחקנים שהיו באשדוד בשנים האחרונות", אמר האוזמן. "גם העונה הקבוצה נבנתה סביב מאיר טפירו ואני יודע שאני שם עליו לא מעט לחץ, אבל הוא ילד גדול והוא הסתדר, גם העובדה ששלושה מהזרים שלנו ממשיכים מהעונה שעברה תעזור לנו".

 

המאמן עופר ברקוביץ' דיבר על הציפיות מהקבוצה מהעונה השנייה: "יש לנו המון מוטיבציה וכישרון. אני חושב שכל הסיסמאות על תסמונת העונה השנייה הם טובות לתקשורת, מבחינתי זה לא משנה, כל עונה היא באופן אישי. העונה שעברה הייתה עונה עם המון סיפוק. אני חושב שאחרי העונה שעברה ודרך הקבוצה הבוגרת זה ייתן לילדי העיר את הידיעה שמכבי אשדוד זה המקום הכי טוב". לאחר מכן דיבר הקפטן מאיר טפירו שאמר: "בעונה שעברה זה היה הפעם הראשונה שהגעתי לאשדוד ובהחלט אני יכול להגיד שזה גאווה להיות שייך לעיר הזאת". בקבוצה דיברו על בניית הקבוצה העונה ואמרו: "אני חושב שיש לנו תמהיל מנצח, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינת גילאים וחברתית, אני חושב שהמטרות שהצבנו העונה לפלייאוף עליון ופיינל פור כולל גביע המדינה הם בהחלט סבירות ביותר", אמר האוזמן.

גם עופר ברקוביץ' התייחס לשינויים בליגה ובאשדוד: "אני חושב שהשיטה הזאת עדיפה על מה שהיה כאן בשנים האחרונות, ללא מקומות שמורים, ברור שהמצב האידיאלי הוא 2 זרים על הפרקט, אבל זה לא ריאלי, אני חושב שבנינו קבוצה שמתאימה לשיטה של העונה הקרובה". על הציפיות ממנו ומהקבוצה הוא אמר: "אני רוצה לראות קבוצה מצליחה שכל שחקן משאיר כל ערב על הפרקט את הכול, השאיפה שלנו היא לשאוף לצעד אחד יותר קדימה מהעונה שעברה".

לאחר מכן התייחסו באשדוד לקליטה של קרייג בארקינס ומה יקרה אחרי החזרה הצפויה של דאנקן בעוד חודשים: "ברור ששמחנו לצרף שחקן כמו קרייג ובטח אחרי מה שקרה עם דאנקן. חוץ מזה שגם במקרה שתיגמר השביתה אז יש לנו את דאנקן שאמור לחזור ולעזור לנו, כרגע אנחנו מתייחסים לעובדה שהוא כאן ומנסים לחבר אותו גם חברתית וגם מקצועית", אמר ברקוביץ'. גם עו"ד שי האוזמן התייחס לסוגיה: "יש לנו 6 שחקנים עם אופציה עתידיתף, התקנון מאפשר לנו לרשום 5 זרים וכאשר דאנקן יחזור ואם בארקינס יהיה כאן נתמודד עם הסיטואציה".

 

לגבי טויס בקבוצה ציינו שבתוך תשעה חודשים הוא אמור להשלים את תהליך הגיור ולהפוך ליהודי וישראלי כשר. הקפטן מאיר טפירו סיכם את האירוע: "עדין יש לי את התשוקה לכדורסל, קצת קשה לי בהתחלה אבל בהמשך קל לי וזה בסדר". בסיום הרימו בקבוצה כוסית לחיים לקראת השנה החדשה וטבלו תפוח בדבש לקראת השנה החדשה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה