בצל ההסלמה בדרום: לא יתקיים המשחק בשבתבוקר לא קל עבר על תושבי אשדוד שהתעוררו לבוקר של אזעקות ונפילות גארדים בעיר שגרמו ל- 6 פצועים. עקב כך החליטו פיקוד העורף והמשטרה על אי קיום המשחק בשבת מול רמה"ש. המשחק שהיה אמור להיות חגיגת פתיחת העונה, לא יתקיים בשל האירועים בעיר. מנכ"ל מ.ס אשדוד רפי נידם אמר: "אנחנו תלויים בפיקוד העורף, ההחלטה היא מעלינו, ושייכת למשטרה ופיקוד העורף". עוד לפני זה החליטו שלא לקיים את משחקי האימון של מחלקת הנוער והאימונים שהיו מתוכננים לשבת

מה שהיה אמור להיות משחק פתיחת עונה חגיגי, בוטל הבוקר (ו') בשל ההסלמה בדרום והאירועים בעיר. עוד לפני ההחלטה ובצל מתקפת הטילים על אשדוד והידיעה כי טיל שכזה פגע בישיבה וגרם לנפגעים, המשיכה מ.ס אשדוד בהכנותיה לקראת משחק הליגה הראשון מחר מול עירוני רמה"ש. אימון הבוקר שנועד להתקיים במגרש האימונים, הועבר לאצטדיון העירוני הי"א, שם יש מקלט ובמקרה של אזעקה ירוצו השחקנים והצוות לתוכו. מנגד כל האימונים של מחלקת הנוער, ומשחקי האימונים שנועדו לנערים מחר בוטלו בהוראת המנכ"ל רפי נידם. נידם עצמו אמר עוד לפני ההחלטה: "אנחנו עוד לא יודעים מה יקרה, אנחנו תלויים בהחלטה של פיקוד העורף שכרגע לקח את השליטה וקבלת ההחלטות, ברור שאם תהיה הסלמה אז יבוטל המשחק, אבל אנחנו מקווים שלא והכול יהיה בסדר. אנחנו נדאג לעדכן את קהל אוהדי הקבוצה". לאחר ההחלטה על ביטול המשחק אמר נידם: "זו לא החלטה שלנו, זו החלטה שלקחו פיקוד העורף והמשטרה וברור שאנחנו נעשה מה שיגידו לנו לעושת, כרגע כולנו עם תושבי אשדוד". המשחק בין הפועל אשקלון למכבי ב"ש במסגרת הליגה הלאומית שהיה אמור להתקיים היום בוטל וגם המשחק מחר של הפועל ב"ש.  
 
 
"ברור שלא ככה רצינו לפתוח את תחילת העונה והחגיגה של חזרת הכדורגל, אבל יש דברים חשובים יותר כמו חיי אדם ולצערנו אנחנו חיים במדינה שזה כבר הפך לחלק מאיתנו, עברנו יממה לא קלה וגם בוקר לא סימפטי ונראה מה יהיה בהמשך", אמרו באשדוד. "אנחנו רק מקווים שלקח מהעונה שעברה לא יקבלו החלטה לקיים משחק ללא קהל, כי זה חסר טעם כרגע". אמרו באשדוד. גם מאמן מ.ס אשדוד יוסי מזרחי התבטא בנושא לאתר YNET ואמר עוד לפני ההחלטה על ביטול המשחק: "ברור שאם המצב הזה יימשך אין טעם לכדורגל ואין טעם לסכן כל כך הרבה אנשים, נכון לעכשיו יש לנו משחק ליגה מחר, ואנחנו נערכים בהתאם. בעבר כשהיה המצב הזה באשדוד העברנו את האימונים לעיר אחרת, אבל עכשיו בגלל התראה קצרה העברנו את האימון לאצטדיון העירוני".
 
"אנחנו נערכים כרגיל אף אחד לא אמר לנו אם יהיה משחק או לא. כרגע האימון הוא באצטדיון שם יש לנו חדר ביטחון. המצב נראה לא טוב, ומניסיון שלי בטח מחכים לראות כיצד יתפתחו דברים. בינתיים השבתנו את פעילות מחלקת הנוער שאמורה הייתה להיות באשדוד בסוף השבוע". 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה